Świat magii

Świat magii

50.6K Reads 4.9K Votes 40 Part Story
Tale-of-lie By Tale-of-lie Updated Nov 26

Magia + śmiertelniczka = kłopoty. Elena to najsłynniejsza dezerterka w Królestwie, do którego zresztą nie ma wstępu. Postanowiła chwilowo zaszyć się w świecie śmiertelników, jednak jej ojczyzna prędzej czy później się o nią upomni. W końcu łączy w sobie umiejętności i zdolności waleczne, wiedzę Bibliotekarzy, doświadczenie Uzdrowicielki jak i wiele, wiele innych. Kto nie połasi się by zdobyć panowanie nad kimś tak płomiennym? Kimś kto tak mocno nienawidzi Rady i wszystkiego co z nią związane?
Tej, której krew skrywa tajemnice mroczniejsze niż cienie przemykające nocą.
Jak można nie chcieć jej mieć po swojej stronie? Jej - czystej krwi Cross'a. Jedynej i niepowtarzalnej magiczki, która przez kilka stuleci mąciła światu w głowie, łamała męskie serca jak i kości.
I gdy w końcu wraca do "domu", powodem okazuje się zwykła śmiertelniczka, której nie potrafią odesłać z powrotem. 
Co jeśli się okaże że właśnie ta dziewczyna może im przekazać prawdę przyszłości, której nawet Elena nie dostrzega w swoich wizjach? 
Co jeśli będzie musiała wybrać między życiem ukochanych a ratunkiem dla świata. Bo kto jak kto, ale to właśnie Elena musi go uratować.
Przed czym?
Oczywiście przed ostateczną zagładą z dna piekieł. Przed grzechem. 
A co jest najczęstszym grzechem? Pożądanie tego co nieosiągalne. Gdy pragniemy zbyt mocno, możemy popełnić niewybaczalne błędy, z których nie dostaniemy rozgrzeszenia tak łatwo.
Jednak często i rozgrzeszenie może nie być naszym ratunkiem, a prawda może być zbyt ciężka.

damonkai19 damonkai19 Apr 09
O nie. Skojarzyło mi się z Shay Mitchell 😂😂😂 
               
               Okej, nieważne
"To nie tal, że ja nie chcę wyjść. Ale nie mogę I nie chcę." to nie ma sensu 😂
Paelucy Paelucy Oct 28
Nie wiem czemu, ale skojarzyło mi się z nordyckim bogiem Loki'm :d
Tak, żywa śmierć wygrała zdecydowanie xD
               Zapraszam do siebie :3
- - Sep 18, 2015
Świetnie piszesz! Bardzo podoba mi się początek historii. Chciałabym potrącić napisać prolog jak Ty :-P ! Idę czytać dalej :-)
Rick_Thousand Rick_Thousand May 14, 2015
Bardzo ciekawy prolog. Ja zazwyczaj nie mam z zwyczaju pisać prologów. Wolę pisać od ręki. Zachęciłaś mnie do czytania, więc zabieram się za tą czynność. ;)