SİYAHIN GÖLGESİ

SİYAHIN GÖLGESİ

153K Reads 7.2K Votes 45 Part Story
ESENKALEM By esenkalem Updated Sep 05

RUHU YARALI ADAMLAR SERİSİ 1. 
 
"Bazı kelimeler, kalemin mürekkebini kurutmakla kalmaz. Bir ruhun, en naif damarında atan harfleri de katleder. Ve bu, ruhun cinayetidir."

Bu bir yangın. 

Sonu olmayan, söndürülemeyen, sönse bile ruhta is bırakan, korkusuz, kaçışı olmayan. Bir ruhun kirlendiğinin en büyük kanıtı. Benim ruhumun kirlendiğinin en gerçek kanıtı. Göğüs kafesimin içinde yanmaya devam eden hislerimin üzerinden tüten dumanların, bedenime sıçrayıp her yeri etkisi altına alması.

Bu bir yangın. 

Yanan ben. 

Üzerine benzin dökülmüş anıların, tekrar tekrar alev alması. Su yok, geçmiş boğuluyor zihnimin perdelerinde. Bu korkusuzca yanan bedenlerin, dünya üzerinde cehennemi tatması. Canlı et yığınlarının, satırların arasına sıkışmış bir harfe muhtaç oluşu. 

Bu bir katran. 

Hislerin yalnızca kalemin içinde dolmuş olan mürekkebe boyun eğmesi. Duyguların çürütülüp, ruhta yanmaya devam eden ateşe atılması. Kalemin, itaat edişi. Kelimelerin köle oluşu.

Bu bir katliam. 

Hislerin katledildiği, üzerine örtüler bezenmiş anılarımın benzin dökülüp yakılması gibi. Kalp ateşte, zihin duman altı. Kadın ölüyor, etraf karanlık. 

Bu bir yangın. 

Sonu yok. 

Yanan ben. 

Tutuşan acılar. 

ESENKALEM.

© Tüm Hakları Saklıdır.

4 Şubat 2015.

dilbertsnck dilbertsnck Aug 30
Başarılarının devamını dilerim. Allah yolunu açık ve aydın eylesin.
belinayybal belinayybal Jul 18
Okumak için sabirsizlaniyorum fakat giriş bile mukemmel.olmus.... ellerine sağlık..
Mükkemmel bir kurgu, mükkemmel bir hikaye. "Şakacıktan Yaşamak" adlı kitabım hakkındaki yorumların ve düşüncelerin benim için çok önemli...