NEW: Introducing Tap. Addictive chat stories for your 📲 Now in 10 languages
DOWNLOAD NOW!
KUMA

KUMA

10.9M Reads 368K Votes 97 Part Story
Şehnaz & Gülşen By seh-naz Updated Jan 14

KUMA
ARKA KAPAK YAZISI

Bir evliliği ayakta tutan yegâne güç; adamın sevdası, kadının bu sevdaya sarılışıdır. Mutluluğun formülü birbirine sevmekte saklıdır. Bu formülü bozacak günler Eroğlu konağının kapısını çalıp içeri buyur edilir. Bebek hasretinin tutulduğu konakta KUMA rüzgârı eserken kaosa doğru sürükleyen fırtınaya iki kadın, bir adam tutulur.
Hayat ters köşeden vurarak bebeği olamayan yıllarca bu eksikliğin acısını pervasızca çeken, hastaneden hastaneye koşuşuna, umut etmekten ve istemekten yorulmayan kadının hayatına kuma gölgesi düşürür.  

Karısının bebeği olmadığı her gün aşkı daha sağlam ayakta dururken seven adamın duygularını ve aklını yitirecek kâbus gerçekleşir. Kokladığı gülün üstüne bir kır çiçeği yerleşir, bu çiçek tohumunu verir ve sevdaya tutulmuş adamın kalbi ikiye bölünür. 

 Konağa düğünsüz derneksiz üzerinde bir gelinlikle kapıdan içeri alınan kadını beklediğinden daha zor bir hayat, beklemediğinden daha kötü bir evlilik gerçekleşir. Zorlu sınavlara tabi tutulur, aşk ve sevgi yoksunu bir evlilikte ayakta durmaya çalışır. Kocası tarafından merhamet dilenen kadın halini alır.
Sevda bir kadında tutku bir kadında aynı çatı altında zorlu yaşam sürdürülür. Arafta kalmış bir adamın, bu adama bağlı iki kadının yaşamı zorlu serüvenlerle akıbeti belli olmayan sona doğru giderler.

Ateş düştüğü yeri yakar KUMA gelir.
Hasreti kadın dindirir bebek doğar.
Adam ikiye bölünür.
Ve aşkı hangi kadın alacak sorusu akılları alır.

Ben Ezo; üzerine kuma gelmiş kadınım. Şimdi sığındığım limanım kocamın kalbindeki aşkım.

Ben Şerwan; bir kadının hayatını kalbine alan, bir kadının hayatını omzuna alan adamım.

Ben Beritan; kuma giden kadınım. Benim tek dünyam kucağıma aldığım bebeğim.

Uygulamada dil,olay örgüsü güzeldi kitabınızı okumak istedim.Keşke buraki cizginizde kalsaydiniz,hayal kirikligina uğradım. O kadar imla hatasi vardi ki bir süre sonra dikkatimi toplayamadim.Daha güzel seyler basaracaksiniz inanıyorum, biraz daha özen gostermenizi rica ediyorum.
aellyf aellyf Apr 18
Kitap olacak diye yazsaydınız keşke hikaye başlığına  😒😣
Gerçekten çok yeteneklisizin doğu adetleri en güzel böyle anlatılabilir emanet gelin çok güzeldi ve hayırlı olsun bu da kitap olmuş onu da alacağım inşallah
Cansubrn96 Cansubrn96 Dec 25, 2016
Yaa şuan çok mutlu oldm aylar önce diğer hesabımdan okumuştm sonra giremedm ve şuan yeni hesap actm buldum hikayeyi😍
Emanet gelinin devamini getirmelisiniz bence kitabin sonu o sekilde bitmemeliydi 😔😔
rabiasinemgunes rabiasinemgunes Dec 13, 2016
Şimdi emanet gelinin 2. kitabı bu mu oluyor anlayamadım ben