KUMA

KUMA

11M Reads 370K Votes 97 Part Story
Şehnaz & Gülşen By seh-naz Updated Jan 14, 2017

KUMA
ARKA KAPAK YAZISI

Bir evliliği ayakta tutan yegâne güç; adamın sevdası, kadının bu sevdaya sarılışıdır. Mutluluğun formülü birbirine sevmekte saklıdır. Bu formülü bozacak günler Eroğlu konağının kapısını çalıp içeri buyur edilir. Bebek hasretinin tutulduğu konakta KUMA rüzgârı eserken kaosa doğru sürükleyen fırtınaya iki kadın, bir adam tutulur.
Hayat ters köşeden vurarak bebeği olamayan yıllarca bu eksikliğin acısını pervasızca çeken, hastaneden hastaneye koşuşuna, umut etmekten ve istemekten yorulmayan kadının hayatına kuma gölgesi düşürür. 

Karısının bebeği olmadığı her gün aşkı daha sağlam ayakta dururken seven adamın duygularını ve aklını yitirecek kâbus gerçekleşir. Kokladığı gülün üstüne bir kır çiçeği yerleşir, bu çiçek tohumunu verir ve sevdaya tutulmuş adamın kalbi ikiye bölünür. 

 Konağa düğünsüz derneksiz üzerinde bir gelinlikle kapıdan içeri alınan kadını beklediğinden daha zor bir hayat, beklemediğinden daha kötü bir evlilik gerçekleşir. Zorlu sınavlara tabi tutulur, aşk ve sevgi yoksunu bir evlilikte ayakta durmaya çalışır. Kocası tarafından merhamet dilenen kadın halini alır.
Sevda bir kadında tutku bir kadında aynı çatı altında zorlu yaşam sürdürülür. Arafta kalmış bir adamın, bu adama bağlı iki kadının yaşamı zorlu serüvenlerle akıbeti belli olmayan sona doğru giderler.

Ateş düştüğü yeri yakar KUMA gelir.
Hasreti kadın dindirir bebek doğar.
Adam ikiye bölünür.
Ve aşkı hangi kadın alacak sorusu akılları alır.

Ben Ezo; üzerine kuma gelmiş kadınım. Şimdi sığındığım limanım kocamın kalbindeki aşkım.

Ben Şerwan; bir kadının hayatını kalbine alan, bir kadının hayatını omzuna alan adamım.

Ben Beritan; kuma giden kadınım. Benim tek dünyam kucağıma aldığım bebeğim.

 • aşk
 • bebek
 • beritan
 • birdireniştiraşk
 • direniş
 • ezo
 • güç
 • kardeşlik
 • wattys2015
 • şerwan
- - Sep 12, 2017
http://my.w.tt/UiNb/DBQCmnMjnG
               
               Dünya turuna birlikte çıkalım..
Basak178 Basak178 Dec 22, 2017
Üçüncüsünü merakla bekliyoruz o çıkacak derken emanet gelin iki çıktı ne zaman çıkacak kuma 3 bilgi verir misiniz rica etsem!?
saresr saresr Sep 30, 2017
Merhaba hikayeme göz atabilir misiniz ? 
               
               https://my.w.tt/UiNb/bRVjwiQDRG
               
               Şimdiden teşekkürler 😊
SENİN KADAR İKİ YÜZLÜ BİR YAZAR TANIMADIM !!! BENCE SEN BU SAÇMALIKLARINI YAZMAYA DEVAM ETME TAMAM MI🤬 ONCA İNSANIN YORUMUNU MESAJINI TAKMIYORSUNUZ ÖZELDE DE NASIL PİS AĞIZLI İKİ ŞILLIK OLDUĞUNUZU BİLİYORUM ÖZELLİKLE ŞEHNAZ ŞILLIĞI SÖZÜM SANA 🤬🤬🤬🤬
BaranSavut6 BaranSavut6 Feb 07
"ADA" ve "Yeşil" adlı iki güzel kitap yazmaya başladım. Yaşam mücadelesi, heyecan ve aşk bir arada sevenler için güzel kitaplar. En azından bir göz atmanızı tavsiye ederim iyi okumalar...
maviqolar maviqolar Feb 03
Neçirwan ne ya bikere türkçede w harfi bile yok dogru soyleyin yabanci bi kelimemi nasil okunuyo amk djdnjdjdjdhdjjdhd