For every story tagged #WattPride this month, Wattpad will donate $1 to the ILGA
Pen Your Pride
KUMA

KUMA

11.1M Reads 370K Votes 97 Part Story
Şehnaz & Gülşen By seh-naz Updated Jan 14, 2017

KUMA
ARKA KAPAK YAZISI

Bir evliliği ayakta tutan yegâne güç; adamın sevdası, kadının bu sevdaya sarılışıdır. Mutluluğun formülü birbirine sevmekte saklıdır. Bu formülü bozacak günler Eroğlu konağının kapısını çalıp içeri buyur edilir. Bebek hasretinin tutulduğu konakta KUMA rüzgârı eserken kaosa doğru sürükleyen fırtınaya iki kadın, bir adam tutulur.
Hayat ters köşeden vurarak bebeği olamayan yıllarca bu eksikliğin acısını pervasızca çeken, hastaneden hastaneye koşuşuna, umut etmekten ve istemekten yorulmayan kadının hayatına kuma gölgesi düşürür. 

Karısının bebeği olmadığı her gün aşkı daha sağlam ayakta dururken seven adamın duygularını ve aklını yitirecek kâbus gerçekleşir. Kokladığı gülün üstüne bir kır çiçeği yerleşir, bu çiçek tohumunu verir ve sevdaya tutulmuş adamın kalbi ikiye bölünür. 

 Konağa düğünsüz derneksiz üzerinde bir gelinlikle kapıdan içeri alınan kadını beklediğinden daha zor bir hayat, beklemediğinden daha kötü bir evlilik gerçekleşir. Zorlu sınavlara tabi tutulur, aşk ve sevgi yoksunu bir evlilikte ayakta durmaya çalışır. Kocası tarafından merhamet dilenen kadın halini alır.
Sevda bir kadında tutku bir kadında aynı çatı altında zorlu yaşam sürdürülür. Arafta kalmış bir adamın, bu adama bağlı iki kadının yaşamı zorlu serüvenlerle akıbeti belli olmayan sona doğru giderler.

Ateş düştüğü yeri yakar KUMA gelir.
Hasreti kadın dindirir bebek doğar.
Adam ikiye bölünür.
Ve aşkı hangi kadın alacak sorusu akılları alır.

Ben Ezo; üzerine kuma gelmiş kadınım. Şimdi sığındığım limanım kocamın kalbindeki aşkım.

Ben Şerwan; bir kadının hayatını kalbine alan, bir kadının hayatını omzuna alan adamım.

Ben Beritan; kuma giden kadınım. Benim tek dünyam kucağıma aldığım bebeğim.

 • aşk
 • bebek
 • beritan
 • birdireniştiraşk
 • direniş
 • ezo
 • güç
 • kardeşlik
 • wattys2015
 • şerwan
Ne kadar cahilce bir düşünce erkek soyuyla devam edicek kuma getir sanki başka yolu yokmuş gibi
Biliyorum bu hikayeyi seveceğim,yine biliyorum ki bunlar olağan şeyler ama keşke kadınlarımız bir cinsel obje veyahut soy devamlılığı gibi görülen bir fabrikaymış gibi muameleye maruz kalmasa.
SENİN KADAR İKİ YÜZLÜ BİR YAZAR TANIMADIM !!! BENCE SEN BU SAÇMALIKLARINI YAZMAYA DEVAM ETME TAMAM MI🤬 ONCA İNSANIN YORUMUNU MESAJINI TAKMIYORSUNUZ ÖZELDE DE NASIL PİS AĞIZLI İKİ ŞILLIK OLDUĞUNUZU BİLİYORUM ÖZELLİKLE ŞEHNAZ ŞILLIĞI SÖZÜM SANA 🤬🤬🤬🤬
BaranSavut6 BaranSavut6 Feb 07
"ADA" ve "Yeşil" adlı iki güzel kitap yazmaya başladım. Yaşam mücadelesi, heyecan ve aşk bir arada sevenler için güzel kitaplar. En azından bir göz atmanızı tavsiye ederim iyi okumalar...
maviqolar maviqolar Feb 03
Neçirwan ne ya bikere türkçede w harfi bile yok dogru soyleyin yabanci bi kelimemi nasil okunuyo amk djdnjdjdjdhdjjdhd
Hiç bu kadar etkilenmemiştim nasıl bir anlatım nasıl bir akıcılık var sanki okurken kendimi içinde hissettim çok etkilendim çokk