DENİZİMSİ - DENİZ KADAR MAVİ (2)

DENİZİMSİ - DENİZ KADAR MAVİ (2)

2.4M Reads 117K Votes 30 Part Story
B.A By vaenoctis Updated Jul 09, 2016

Yaşanmışlıkların gölgesi birer birer karanlıkta kaybolurken bir fırtına kopar ve bir dönüm noktası kendini belli etmeden hemen önünde belirir. Uyuyan güzel, gözlerini açar ve uyanır. Ölümün kıyısından dönmek onu olgunlaştırmıştır ve artık dünyaya bambaşka bir gözle bakıyordur. İçine attıkları birer birer soluk borusunu tıkarken nefessiz kalır; gözleri dolar ama ağlayamaz artık. Kendi başına atlatamayacağı zorlu bir dönem onu bekliyordur. Geçmişin saklanan gerçekleri birer birer gün yüzüne çıktığında, senelerce kabullenemediği keskin doğrular bedenine saplanır ve acı kavramına bambaşka bir boyut kazandırır. 

Tuna'nın geçmişindeki kalıntılar tamir edilmiş bir şekilde ortaya çıktığında, bu sefer sakin kalma ve öfkesini bastırma sırası Tuna'dadır. Ama işler önceki kadar kolay olmayacaktır. 

O, ruhunu kapalı kapılar ardına hapsetmiş bir balık artık... Acı yok, acı geçti sanarken bambaşka bir yerinden vuran bir dalga, onu alışık olduğu ılık sulardan soğuk akıntılara sürükler. Balık boğulur mu hiç denizinde? 

×××

"Yıldızlar," dedi aniden. Gözlerimi açmadan cevap verdim.

"Ne olmuş yıldızlara?"

"Milyonlarca, trilyonlarca ışık yılı uzaktalar ama gece olduğunda onları görebiliyoruz. Milyonlarca, trilyonlarca ışık yılı olmasa bile kilometrelerce öteden kalp ritmini, nefesini hissedebilirim. Her şeyini değiştirsen gözlerinden sen olduğunu anlayabilirim," dedi. "Sen de kilometrelerce öteden hisset, Mavi Gözlü Güzel Kız; bil ki bu kalp senin için atıyor."

×××

"O haklıydı. Biz aynıydık. Gerçeklerle aramıza bir perde çekmiş, geride saklanıyorduk. Kabul etmiyorduk, reddediyorduk. Ya da korkup kaçıyorduk... Sırılsıklam olmaktan nefret ettiğini söylüyordu ama sevdiğini, sadece kabullenemediğini biliyordum. Çünkü çaresizce yanmaya mahkum ruhların kurtuluşu yağmurdadır."

×××

  • camerondallas
  • denizimsi
  • denizözer
  • matthewespinosa
  • nashgrier
  • nastyashmakova
  • romantik
  • taylorcaniff
  • tunasolman
  • wattys2015
Zehra-HVZ Zehra-HVZ Nov 19, 2017
Bu kız ölümden döndükten sonra bi tuhaflaştı sanki 🤔
alinagkrcAleyna alinagkrcAleyna Aug 29, 2017
Ne zaman yayınlanır acaba ilk kitap beni çok etkiledi kitapi saklıyorum kötü hissedince kitabı açıp tekrar okuyorum ikiyi bulamamıştım kızdım ama buldum şimdi çok mutluyum oda cikarda onuda saklarim
Palesics Palesics Nov 04, 2017
Ben bu hikayeyi biliyorum agerofi mi diye hastalık vardı onunla ilgiliydi
sevdekeskin sevdekeskin Dec 05, 2017
Çocuğun olmayacağının farkında degilmisin yoksa blöf falanmı yapıyorsun kanka
UnicorrnBoku UnicorrnBoku Sep 23, 2017
2015te yayınlanan bölüm şimdi yazılsa bence daha güzel bi kitap ortaya çıkarmış
Palesics Palesics Nov 04, 2017
ARKADAŞLAR KİTABI MERAK EDENLER VARSA ISMINI SOYLIYIM KITABIN ADI bedeninden nefret et 'di