Karantina #Wattys2016

Karantina #Wattys2016

4.4M Reads 299K Votes 79 Part Story
Beyza Alkoc By beyzaalkoc Updated Dec 07, 2016

''Birlikte belanın içine batabileceğimiz kadar battık. Ve şimdi, seni bırakmayacağım... Benimle misin?'' 

---

Zeynep, kendini yeni okuluna başladığı ilk gün bir felaketin ortasında buldu. Okulu, salgın bir hastalık nedeniyle karantina altına alındı. Karantinanın akşamında ise kendini okulun karanlık koridorlarında bir kız öğrencinin cesedinin başında buldu. Üstelik yalnız değil, onlar da yanında... Mahşerin üç atlısı. Bu, sadece bedenleri değil ruhları da karantinaya alınan dört kişinin hikayesi. Bu onların özgürlüklerine ulaşmak için yaşadıkları esaretin hikayesi. Bu, birbirlerinin her şeyi haline gelen, birbirlerine gökyüzündeki son yıldız yanıp kül oluncaya kadar birlikte olacaklarına söz veren dört arkadaşın hikayesi. Bu mahşerin dört atlısının hikayesi. Şimdi, bizimle misiniz?

  "Bizim bedenlerimizi karantinaya almadılar. Ruhlarımızı karantinaya aldılar. Bizim ruhlarımız tanıştığımızdan beri karantina altında. Ne çıkabiliyoruz bu karantinadan, ne de birbirimizden ayrılabiliyoruz. Ruhlarımızı birlikte bir karantina altına aldılar, ve bizim bundan sonraki tek savaşımız bu karantinadan kurtulmak. Kurtulduğumuzda bile birlikte olacağız, ama özgür olacağız. Savaş bitti, ve biz sağ kaldık. Savaş bitti, ve biz hala ayaktayız."

buadamyazar buadamyazar Nov 20, 2016
Kız türk herkes türk olay türkiyede geçiyor ama konuşmalar falan yabancı dizilerden fırlamış gibi tanrım ne demek kızın adı kur'an da geçiyor 😂
snygmrclksn snygmrclksn Dec 29, 2016
Bence güzel. Klasik olduğunu düşünmüyorum. Anlatım tarzını beğendim başta👍👌
buadamyazar buadamyazar Nov 20, 2016
Kızın telefonu var ama karanlıkta yürüyüp camdan içeriye vuran ışıktan faydalanıyor, garip. Bi kaç sayfa daha okuyayım bakalım neler var :)
zeyneppkurd zeyneppkurd Dec 26, 2016
Aklımda bir senaryo var. Belli bir takipçi kitlesine ulaşınca yazmaya başlayacağım. Bu yüzden takip edersiniz sevinirim.
Çok kısa kesilmiş . Bu kitap aslında çok güzel bir kitap
janieremia janieremia Nov 20, 2016
Ve,  diye yazılmaz. Okurken dikkatimi dağıtıyor bir kaç yerde daha öyle yazmışsın keşke dikkatli yazsaydın.