Karantina #Wattys2016

Karantina #Wattys2016

4M Reads 283K Votes 78 Part Story
Beyza Alkoc By beyzaalkoc Updated Nov 27

''Birlikte belanın içine batabileceğimiz kadar battık. Ve şimdi, seni bırakmayacağım... Benimle misin?'' 

---

Zeynep, kendini yeni okuluna başladığı ilk gün bir felaketin ortasında buldu. Okulu, salgın bir hastalık nedeniyle karantina altına alındı. Karantinanın akşamında ise kendini okulun karanlık koridorlarında bir kız öğrencinin cesedinin başında buldu. Üstelik yalnız değil, onlar da yanında... Mahşerin üç atlısı. Bu, sadece bedenleri değil ruhları da karantinaya alınan dört kişinin hikayesi. Bu onların özgürlüklerine ulaşmak için yaşadıkları esaretin hikayesi. Bu, birbirlerinin her şeyi haline gelen, birbirlerine gökyüzündeki son yıldız yanıp kül oluncaya kadar birlikte olacaklarına söz veren dört arkadaşın hikayesi. Bu mahşerin dört atlısının hikayesi. Şimdi, bizimle misiniz?

  "Bizim bedenlerimizi karantinaya almadılar. Ruhlarımızı karantinaya aldılar. Bizim ruhlarımız tanıştığımızdan beri karantina altında. Ne çıkabiliyoruz bu karantinadan, ne de birbirimizden ayrılabiliyoruz. Ruhlarımızı birlikte bir karantina altına aldılar, ve bizim bundan sonraki tek savaşımız bu karantinadan kurtulmak. Kurtulduğumuzda bile birlikte olacağız, ama özgür olacağız. Savaş bitti, ve biz sağ kaldık. Savaş bitti, ve biz hala ayaktayız."

ben gidiyom biraz daha cesaretimi toplayıp gelirim yoksa korkudan ölcem lan
buadamyazar buadamyazar Nov 20
Kız türk herkes türk olay türkiyede geçiyor ama konuşmalar falan yabancı dizilerden fırlamış gibi tanrım ne demek kızın adı kur'an da geçiyor 😂
buadamyazar buadamyazar Nov 20
Kızın telefonu var ama karanlıkta yürüyüp camdan içeriye vuran ışıktan faydalanıyor, garip. Bi kaç sayfa daha okuyayım bakalım neler var :)
Basakgclm Basakgclm Nov 13
Profilimdeki İÇİMDEKİ ÇIĞLIK kitabıma bakın!!!! Yorum ve eleştirinizi merak ediyorum ve dikkate alıyorum. Dilsiz bir kızın hikayesi!!!!!!
Nis1229nisnis Nis1229nisnis 7 days ago
Oha çok güzel bir hikayeye benziyo kim yazdıysa gzl bslms
Hulya_Ordu Hulya_Ordu Nov 01
Vay etkileyici bir başlangıç bölümü olmuş heyecanla bekliyorum devamını ;)