Mavi Kulübeli Çocuk (Bilimkurgu Kulübü Üçlemesi - 1)

Mavi Kulübeli Çocuk (Bilimkurgu Kulübü Üçlemesi - 1)

233K Reads 15.9K Votes 17 Part Story
Another Lady By mcflyb Completed

Dikkat çekici dış görünüşü ve tarifsiz havasıyla okulda belirli bir üne sahip olan Taha, ondan aşağı kalır yanı olmayan kız arkadaşından ayrılmaya karar verdiğinde başına nasıl bir bela aldığını bilmiyordu. Yasemin'in birazcık bağırıp çağıracağı kesindi; ama kafeteryada rezillik çıkarmak ve onu bütün okulun önünde rezil etmek? Hayır, bu kadarını asla tahmin edemezdi. 
  
Yasemin'den sonra egosuna ve ününe sağlam bir darbe almış, yetmemiş üstüne bir de arkadaş dediği hainlerin oyununa gelmişti. Ne olduğunu anlayamadan kendini saçma sapan bir iddianın ve okuldaki açık arayla en 'tuhaf' kızın hayatının içinde bulur. Fakat kısa süre içinde ambalajın her şey demek olmadığını öğrenecektir. Bazı şeyleri gerçekten görebilmek için ambalajların ve etiketlerin altındakini ya da belki ötesindekini görmek gerekir. 
  
Peki ya Taha, Bayan Uzaylı adını taktığı kızı ilk kez ambalajı -o garip uydu başlığıyla uzaylı tişörtleri- ve etiketi olmadan görmeyi başarırsa? Ve gördükleri hoşuna giderse? 
  
  *Önemli Not*: Bu hikaye, üç kısa hikayeden oluşmasını planladığım Bilim-kurgu Kulübü Üçlemesi'nin ilk hikayesidir. Dolayısıyla bu bir kısa hikayedir. Karakterlerin çoğu bir okulun Bilim-kurgu Kulübüne üye olan gençlerdir. Hikayelerin hiçbiri fantastik ve bilim-kurgu türünde değil; ama merkezde Bilim-kurgu Kulübü olduğu için bu alanda bol bol referans vermeyi planlıyorum. Bu hikayede daha çok Doktor Who göndermeleri olacak. Umarım seversiniz.

murateksii murateksii Jun 15
Yetimhanede büyüyen üç küçük cocugun acıklı hikayesni anlatan kitabım MAHAR'I incelermisiniz acaba 😊 👋 Tanıtım bölümüne bakmanız kitabı istemsizce okumanıza neden olacaktır 😊
Oha Avril gördüm tabiki de okurum canım Avrilim. Çok yaşa yazar
Rica etsem yeni başladığım kitabıma göz atarmısiniz 😊😊 Lütfen takip yorum destek olursa çok mutlu olurum 😊
Hikaye kapağı yapabilecek olan bana özelden mesaj atabilir mi?
Rica etsem yeni başladığım kitabıma göz atarmısiniz 😊😊 Lütfen takip yorum destek olursa çok mutlu olurum 😊
Soundtrack veren yazar ❤️ youtubedan tüm şarkıları dinleyen ben