Sahte Güz #Wattys2016

Sahte Güz #Wattys2016

7M Reads 336K Votes 44 Part Story
Beyza Özaydın By prensesingunlugu Updated Nov 19

Bu bilindik siyahla beyazın hikayesi değildi. Bu siyahla siyahın, siyahla mavinin hikayesiydi. Siyahla turuncunun, kırmızının, morun.. Sadece siyah görünmeyi tercih etmiş bütün renklerin.


Derin, bir intikam uğruna kimliğini değiştirmeyi bile göze almıştı. İntikam değildi aslında. Ona ulaşma çabasıydı. Yıllardır sevdiği çocuğun kendisini tam da diğer bütün herkes gibi ezdiği gün, onun külden doğduğu gündü. Güçlü olduğunu herkese göstermek istiyordu. Güzel olduğunu. Yıkılmaz olduğunu. Dokunsan ağlayacağı zamanlarda bile dışarıya duvar kadar sert gözükmek istiyordu.

Bu kendine güvenmesi için tek yoldu. Ama bu yol onu çıkmaza sokmuştu. Kullandığı kimlik ya akıl hastanesinde tedavi gören bir kıza aitse? Ve bu kişiyi delirten çocuk Derin kimliği alıp ortaya çıktığında geri dönerse?

---

Şimdi kızın neden delirdiğini anlıyordum. Savaş isminin verdiği bütün özellikleri taşıyordu. O yıkılmaz, yıkılırdı. O hissetmez, senide hissizleştirirdi. Acımaz, acıtırdı. Yaptığı her şeyden sonra yine dönüp iyileştirmesi de son noktaydı. Yeni acılar için eskilerini iyileştiriyordu. Bütün bunlar yetmezmiş gibi birde, sırf dönüp iyileştirsin diye acılarda katlanılır geliyordu. Sırf dönsün diye..


"Savaş ya tam vur yada hiç vurma. Ya dönüp iyileştirme yada hiç acıtma. Ne yapıyorsun, ne yapıcaksın diye düşünmekten aklımı kaybediyorum."

"Sen aklını kaybediyorsun Kumsal. Bense acımasızlığımı, hissizliğimi kaybediyorum. Sana olan nefretimi kaybediyorum. Ben kendimi kaybediyorum."

Ben Kumsal değildim. Ben Derin'dim. O ise Savaştı. Beni tanırken aslında nefret ettiği kızın değiştiğini düşünüyordu. O nefret ettiği kıza aşık olmaya başladığı için kaçarken, aslında o kızın kimliğini çalan bana aşık oluyordu.

elff_zybkk elff_zybkk Nov 30
İş Üzeri Aşk kitabımı okursanız sevinirim. teşekkürler
sudebegumsuka sudebegumsuka 5 days ago
Abi yazım hatası yazım hatası bi sg biz böyle seviyoruz okurmusunuz türkçe öğretmenimisiniz belli değil yha
Olm spoi vermeyin burda yeni okuyanlar var bi tek siz yoksunuz amk
Olm spoi yazim dedim şaka dkdjdkd hikayeyi unutmusum resmen
Natershre Natershre 2 days ago
Hi good day my dear you looking nice my dear can you please email me at ( nandy1121@hotmail.com ) for more introduction okay jj
Silent_moon1 Silent_moon1 4 days ago
İnsanın hayatta şöyle dostu olsun. Hiç birşey olmasa da olur