Sahte Güz #Wattys2016

Sahte Güz #Wattys2016

8M Reads 394K Votes 46 Part Story
Beyza Özaydın By prensesingunlugu Updated Feb 02

Bu bilindik siyahla beyazın hikayesi değildi. Bu siyahla siyahın, siyahla mavinin hikayesiydi. Siyahla turuncunun, kırmızının, morun.. Sadece siyah görünmeyi tercih etmiş bütün renklerin.


Derin, bir intikam uğruna kimliğini değiştirmeyi bile göze almıştı. İntikam değildi aslında. Ona ulaşma çabasıydı. Yıllardır sevdiği çocuğun kendisini tam da diğer bütün herkes gibi ezdiği gün, onun külden doğduğu gündü. Güçlü olduğunu herkese göstermek istiyordu. Güzel olduğunu. Yıkılmaz olduğunu. Dokunsan ağlayacağı zamanlarda bile dışarıya duvar kadar sert gözükmek istiyordu.

Bu kendine güvenmesi için tek yoldu. Ama bu yol onu çıkmaza sokmuştu. Kullandığı kimlik ya akıl hastanesinde tedavi gören bir kıza aitse? Ve bu kişiyi delirten çocuk Derin kimliği alıp ortaya çıktığında geri dönerse?

---

Şimdi kızın neden delirdiğini anlıyordum. Savaş isminin verdiği bütün özellikleri taşıyordu. O yıkılmaz, yıkılırdı. O hissetmez, senide hissizleştirirdi. Acımaz, acıtırdı. Yaptığı her şeyden sonra yine dönüp iyileştirmesi de son noktaydı. Yeni acılar için eskilerini iyileştiriyordu. Bütün bunlar yetmezmiş gibi birde, sırf dönüp iyileştirsin diye acılarda katlanılır geliyordu. Sırf dönsün diye..

Ben Kumsal değildim. Ben Derin'dim. O ise Savaştı. Beni tanırken aslında nefret ettiği kızın değiştiğini düşünüyordu. O nefret ettiği kıza aşık olmaya başladığı için kaçarken, aslında o kızın kimliğini çalan bana aşık oluyordu.

HerkezYalan HerkezYalan 3 days ago
Evet burda hüsno nun anısına 1dk lik saygı duruşu nddnndkd
Sevdiğinden uzaklaşman için 100 sebebin olsa sen onun yanında kalmak için 1 sebep bulur, ona tutunursun...
ezerharshika1 ezerharshika1 6 days ago
Bu kisimdan sonra bi halt anlamayıp tanitima geri gidenler... jnjnjk
sannebeslksJSJ sannebeslksJSJ 2 days ago
Neden herkes bana yukarı çıkma spoi var derken ben hala yukarı çıkmaya calisiyorum mkk
zeysanli zeysanli Feb 12
2. Başlayışım spoi verirdim ama o kadar ibneleşmek istemiyorum njjejs
bildiğin sevdiğim çocuğu anlatmışsın şimdiden sevdim bu kitabı