Gençlik Hatırası

Gençlik Hatırası

65.4K Reads 3.9K Votes 25 Part Story
Ece Altınkaya By EceAltnkaya Updated Jan 19

Çocuk yaşlarımın sonu genç kızlığımın başıydı. Başımda kavak yellerinin estiği, rüya gibi yıllardı. Henüz lisedeydim. Ve kalp kırıklığından henüz bihaberdim. Bir gün okulun çıkışına "O" geldi. Adı Ateş'ti. Adı gibi yakıp kavuran koyu renk bakışları, asi tavırları ve tavırlarına inat gülümsediğinde amansızca ortaya çıkan can yakan gamzeleri vardı. Ansızın gelmiş ve benim tekdüze çarpan yüreğimi alıp kendi yörüngesine fırlatmıştı. Hayatım ilk kez sıradanlığından sıyrılmış, serseri ve yakışıklı Ateş Böceği'nin ışığında yeniden aydınlanmaya başlamıştı.

Asla hayalini dahi kurmadığım bir aşk hikâyesinin esas kızı olduğumda, hayatımın en güzel günlerini yaşıyordum... Fakat Ateş geceydi, ben gündüz. Ateş yeryüzüydü, ben gökyüzüydüm. Ateş karanlık bir melekti, bense saf bir peri kızı. Birbirimizden ne kadar farklıysak, birbirimize bir o kadar da muhtaç bir yin yang gibiydik.

Onun geçmişi bizi ayırmak istiyordu, benim geleceğim... Ama ikimizin de kalplerimizde ilk kez keşfettiği aşk, çok güçlüydü... Ateş, çok güçlüydü. Ona ölesiye güveniyordum ve ölene kadar da sevecektim.

Lakin hayat bizi zorlamayı kafasına koymuştu. Benim yaşamaktan delicesine zevk aldığım bu güzel 'an'larım, gittikçe güzel 'anı'lara dönüşmeye başlamıştı...

***

Ateş çenemden tutarak başımı tekrardan kendisine doğru kaldırmıştı. Güven veren ve ışıldayan bir gülümsemeyle bana bakmış "Ve eğer senin için kokum, biraz olsun senden bana esen ve beni serseme çeviren kokun gibiyse, şu zavallı kalbim mutluluktan çıldırabilir..." demişti. Kocaman açılmış gözlerimle ona bakmıştım.

"Ben nasıl kokuyorum ki?"
"Aşk gibi..."

Ya bir soru sormak istiyorum:Neden yeniden yayımlanmaya başladınız??? Zaten kitap olmuş yani
YsmnUnal YsmnUnal Jan 04
Haber akışımı işgal eden bu hikâyeye bakmadan geçemezdim. Çok methinizi okudum yorumlar sayesinde. Başta @MehtapSC olmak üzere artık ben de buradayım, biraz gecikmeli geleceğim okuldan dolayı ama başınızı şişirmek için can atıyorum. :) Yolunuz açık olsun şimdiden. :)
tnnozgn tnnozgn Jan 01
Ben geldim ;)) beni de kalemine yazdıklarına hayran olduğum değerli yazarcim @MehtapSC gönderdi. Onun senin ve hikayenle alakali güzel cümlelerini duyunca merak uyandı bende. Bi gelip bakayım dedim. Güzel ve de hüzünlü bi aşk hikayesi gibi duruyor. Okuyalım ve görelim o zaman...
SenaKam SenaKam Dec 15, 2015
Aşkın en saf hali bu kadar güzel anlatılırdı, kaleminize yüreğinize sağlık 🙏🏻😊
Defneci Defneci Dec 15, 2015
♥♥ Hiç bir hikaye beni bu haber kadar sevindiremezdi heralde :D
NurdanKeles NurdanKeles Dec 15, 2015
Ve Gençlik Hatırası yenideeeennn başlaaaar. Süper bir haber!!!! ❤❤ YAAAAŞAAAAASIIIIIN!!!