Tajemnica: Zemsta

Tajemnica: Zemsta

2.4K Reads 713 Votes 44 Part Story
Hello there By PogromcaSmokow Completed

I Tom trylogii „Tajemnica"
~W trakcie korekty~

„Gdy jedno życie zmienia się w jedną, wielką niewiadomą"

Pradawne legendy o przybyciu wybrańców się spełniły. Teraz żyją wśród zwykłych ludzi, którzy zupełnie nie są świadomi istnienia przepowiedni ani też wybrańców i lepiej dla nich, by nigdy tego nie odkryli. Wybrańcy mają moc przemiany w  ogromne prehistoryczne gady.

Jednak pewnego dnia spokój zostaje przerwany.

Świat został podzielony na trzy ery I - okres wojny i dorastania wybrańców. II - ostatnie walki wybrańców z „siłami zła" oraz III - Nieskończona. W zależności od tego kto wygra w drugiej, to będzie tam rządził pokój lub wojna.

Atina Norman - pierwsza kobieta na najwyższym stanowisku wojskowym - musi stawić czoło dotychczas znanej wszystkim najsilniejszej osobie „zrodzonej bez skazy" - Senczkinowi Martynowi. Zna go, ale ukrywa większość faktów w obawie, że zostanie odrzucona przez najbliższych. Nie wie, że ciągłe ukrywanie prawdy przed ukochanym czy osobą, która jest dla niej jak ojciec, doprowadzi ją tylko do porażki.

„- Senczkin... - Przyjrzał mi się z zaciekawieniem. Chyba pierwszy raz, zwracając się do niego, nazwałam go po imieniu. - Ja... Wiem, że jest za późno, ale... Chciałam cię za wszystko przeprosić... Naprawdę... Żałuję... Pomimo że byłam tylko dzieckiem. 
- Ja wybaczyłem ci już dawno temu, ale on nie. - Posmutniał i opuścił głowę. - On przypieczętował swoją zemstę krwią. Nie ważne, co się stanie, musi jej dokonać. 
- Nie da się tego już naprawić? - zapytałam z lekką nadzieją w sercu, która szybko zniknęła, gdy tylko zaprzeczył. 
- Pewnie tylko śmierć moja lub twoja to zatrzyma...


Opowiadanie przeznaczone dla czytelnika 16+
!Wulgaryzmy, mogą wystąpić drastyczne sceny!

#high fantasy
#urban fantasy
#fantasy thriller