Güneş Savaşları

Güneş Savaşları

85K Reads 6.2K Votes 51 Part Story
Faruk Olgun Gül By BirHayalinHevesi Completed

Her şey, 1972 kışında, NASA'nın Ay'a düzenlemiş olduğu son insanlı uçuşta insanlık medeniyetine ilişkin kadim bir sırrı keşfetmesi ile başladı. Ve şimdi;

Dünya işgal altında! 10 bin yıl önce yerleştikleri Minus Aqua gezegeninin tüm kaynaklarını tüketen koloni insanları, yaşamak için yerkürenin kaynaklarına göz dikti. Beyazbarış grubu, geri dönüyor. 7 milyar insanın hayatı ise tehlikede.

Beyazbarış tarikatı, benimsediği ilkelerden, kuruluşunun üzerinden geçen binlerce yılın ardından saptı. Şimdi, bu antik tarikat, insanlığın tanıklık edeceği ilk yıldızlararası savaşı başlatmak üzere.

Dünya işgalini durdurmanın tek yolu, insanlığın kadim geçmişinde saklı olan köklü sırları öğrenmek. Bu, bize öğretilen her şeyin yalan olduğunu kabul etmek demek. Gerçekten geçmişte, gelişmiş bir insan medeniyeti kurulmuş ve bu medeniyet güneşe en yakın yıldız sistemini kolonileştirmiş olabilir mi?

Atlantis'in son torunları, ne pahasına olursa olsun, dünyayı korumaya kararlı. X elementinden yapılan son enerji kaynağı, onların zihinlerinde saklı. Peki ya Şambala kenti? Himalayala dağlarının derinliklerinde, bu efsanevi kent gerçekten var mı?

Türkiye Cumhuriyeti ise, vatan topraklarını, tüm insanlığın düşmanı olan bu işgalcilere vermemekte kararlı. NATO ve BM dahi, geri çekilmişken, Türk ordusu İstanbul'u kurtarmak için savaşıyor. Her şeyin cevabı ise, piramitlerde saklı.

Sende Güneş Savaşları'nın kahramanları ile bu destansı yolculuğa çıkıp, dünya işgalini durdurabilecek yegane silahlar olan piramitlerin nasıl aktive edildiğini, efsanevi Şangri-La kentine yolculuk ederek öğrenebilirsin. İstanbul bu işgale karşı savaşan dünya üzerindeki tek şehir olarak kalmışken, kendini bu savaşın dışında tutmak oldukça zor olacak.

*Ağustos gelince yeniden yazmaya başlayacağım.

(Olay Ufku ve Nova-İstanbul'un yazarından.)

burakvuralz burakvuralz Jul 07
Kitaptan yazmaya benziyor ama güzel
               Benim kitaplarımıfa olursanız sevinirim
HAYVANLAR ALEMI kitabımı okur ve beğenirseniz çok sevinirim
nurella_192 nurella_192 Sep 15
Bu Kalp Seni unutur mu adli kitabima bakıp yorum yazar misinız B egenirsen çok sevinrim ama lütfen begenmyi unutmayın
Genelde klasik bilim kurgu tarzı ama ilerledikçe ve akıcılığı yakalarsa sürükleyici olabilir
Çok farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için bir palyaçonun öyküsünü sizlerle paylaşmak için bekliyorum..
Çok guzelmiş herkes beni takip etsin beni takip edeni bende takip etcem...