Wybraniec (Seria)

Wybraniec (Seria)

1.3K Reads 198 Votes 33 Part Story
Little Wingy By Littlewingy Updated Dec 01

Opowiadanie znalazło się na miejscu 1 pod #mlp 24 kwietnia 2019 roku i było na nim ponad miesiąc. I myślę, że czegoś takiego więcej nie uda mi się już osiągnąć.


Epizod I: Dziedzictwo

Człowiek... Legendarne stworzenie, które od wielu pokoleń było uznawane za mit. Ludzie byli uważani za wyjątkowo agresywne i niebezpieczne stworzenia, które zabijają dla przyjemności, ale nikt tak naprawdę nie wiedział, że tak naprawdę istnieją i kim naprawdę byli, nikt... Oprócz Celestii, wkrótce wszyscy mieli być przekonani, że stare mity i legendy były prawdziwe, chociaż nie wszystko jest prawdą.

Człowiek pojawił się w pobliżu Ponyville, nie wiadomo skąd, po prostu się tam pojawił. Dwunastoletni Colin leżał na trawie ranny, nikt nie wiedział, co się z nim stało, i nikt wiedział, co to oznaczało, ale wkrótce Equestria miała poznać prawdę o ludziach, skąd pochodzą i to że nie są tym, za kogo byli uważani.


Epizod II: Powrót do Przeszłości

Nic nie może trwać wiecznie. Każdy z nas kiedyś dozna czegoś, co sprawi że całe życie może się zmienić. Nie ważne czy to nieuleczalna choroba, kontuzja, wydarzenia z przeszłości, albo po prostu gorszy dzień. Każde zdarzenie wpływa na nasze życie, nie ważne czy jest mniejsze czy większe.

Minął rok, odkąd ludzkie dziecko o imieniu Colin trafiło do Equestrii. Miał teraz nową rodzinę, przyjaciół, a demon który nękał go przez ten cały czas odszedł. Ale czy na pewno? Nie odeszły bowiem demony przeszłości, zamiast tego wracają jak bumerang. Chłopak ma bardzo dziwne sny i wizje. Wielokrotnie śnił o ciemnej placówce badawczej pełnej potworów, ale nie ważne gdzie poszedł, zawsze trafiał na długi korytarz, na końcu którego znajdowały się stalowe drzwi oznaczone numerem 013-B. Chłopak widywał ten numer wielokrotnie, choć nie wiedział co znaczy. Może to i lepiej... Czasami lepiej nie znać prawdy, bo może okazać się ona straszniejsza, ni