Larg

Larg

6.3K Reads 754 Votes 57 Part Story
Emelisa 💛 By emelisanebiaj Completed

"Pse e do kaq shume henen ?" Kete rradhe ishte ajo qe foli e para . 

"E dua sepse degjon ...kupton . Nuk kundeshton . Ndikon tek ne edhe pa folur asnje fjale . Ruan sekretet ...na njeh . Po ti ?" 

"Nuk largohet kurre " tha ajo me dhimbje . " Kam pare njerez qe vinin qe iknin ....njerez qe skane ardhur kurre ...njerez qe nuk jane me ty edhe pse shume afer . Ajo eshte gjithmone aty . Ndoshta eshte shume e inatosur me mua ....me ato qe bej me ato qe them . Por prap sme ka lene vetem . Edhe kur per nete te tera skam guxuar tia hedh syte perseri sme ka lene . E ke mund te duash nese nuk do Henen ?!" 

"Ndoshta thjesht ska zgjidhje tjeter " 

"Ndoshta ... ndoshta ska zgjidhje tjeter pervecse te rrije me mua , por kurre sme ka lene ta kuptoj ,perseri eshte aty per te me degjuar edhe nese sdo... per te me mbeshtetur edhe nese mendon se e kam gabim ...edhe nese ska zgjidhje tjeter ...prap kjo tregon se sdo te largohet !" 


( Nese mendoni se eshte historia klishe ku protagonistet ndahen nga prindrit , njerzit iu thurin intriga , tradhtohen nga njeri tjetrin e keni gabim . Nuk mund tju premtoj qe do kete humor pa fund , romanc pa fund e drame pafunde sepse kaputujt e ksaj historie varen kryesisht nga gjendja ime emocionale dhe kenga qe po degjoj ne momentin kur po e shkruaj . Nese vendosni ta lexoni : Juu falenderoj shume dhe shpresoj qe te mos zhgenjeheni ❤)

 • airport
 • albania
 • albanian
 • bff
 • dashuri
 • drama
 • drame
 • family
 • faraway
 • funeral
 • funny
 • istambul
 • love
 • newyork
 • perla
 • photography
 • roi
 • romance
 • sad
 • school
 • shqip
 • tears
 • teen
 • tris