Drit e Terr

Drit e Terr

4.8K Reads 1K Votes 37 Part Story
EnniJetti By EnniJetti Updated Oct 04, 2018

"Une jam Bledi , u rita ne nje nga jetimoret e Tiranes . Jeta me perballi me veshtiresi te medha duke me perplasur neper dyer te burgjeve e gjykatave . Jetova si endacak rrugesh me barkun e thate duke u bere pre e shume veseve negative . Une isha nje 'Kopil' , nje femije i ardhur ne jete gabimisht , isha nje cope mishi qe nena dhe babai ime me hodhen ne rruge pa piken e meshires , e kur ato qe me ben koken nuk paten dhembshuri dhe dashuri per mua nuk prisja ti gjeja keto tek dikush tjeter . Prandaj jetova per te jetuar , sakrifikova per te qendruar ne kete bote mizore , ku nje dite te behesha dikush e tju tregoja atyre prinderve qe sme deshten se une ja dola i vetem" 


_________________________________________

Libri eshte nje Histori e Vertete . "Bledi" personazhi kryesor ne liber eshte miku im , keshtu kam informacion te plot per ta treguar kete histori me detaje . 

*****************************************

  • shqip