PAPATYA FALI - Aşkın Renkleri Serisi 5 (KİTAP OLACAK)

PAPATYA FALI - Aşkın Renkleri Serisi 5 (KİTAP OLACAK)

123K Reads 3K Votes 3 Part Story
Burcu Büyükyıldız By burcununhikayeleri Updated Dec 07, 2015

"Yalan!" diye fısıldadı kendi kendine ve içinden mırıldandığı, uzun zamandır dilinden düşüremediği şarkıyı sonlandırdı. Dudaklarında buruk bir gülümseme belirirken, elindeki papatyanın son yaprağını da kopardı.
  
  "Sevmiyor," derken buğulu bakışları önünde uzanan ışıltılı, masmavi denize takılıp kalmıştı. Henüz küçücük bir kızken kalbine misafir ettiği, gülüşlerinin, mutluluğunun sebebi olan adamı ise düşünmeden duramamıştı. Hazar, bir zamanlar çocukluk aşkı, hayali, rüyalarının, dualarının baş rolü iken, yıllar sonra gözyaşlarının öznesi olmuş, varlığının tadına varamadan yokluğuyla sınanmıştı. Ve elinde tuttuğu bu yalancı, lanet papatyalar bile onun aşkıyla ezilen kalbini bir türlü avutamamıştı.
  
  Gözlerinden akan berrak yaşları silmeye gerek duymadan, bakışlarını elindeki yeşil, tıpkı ruhu gibi yalnız papatya sapına odakladı. Başını hafifçe kaldırdı ve sanki onunla alay eder gibi parlayan gökyüzüne baktı. Hazar, artık dualarında, hayallerinde yer alamazdı. Her gece yatarken Allah'tan onu dileyemeyeceğini bildiği gibi, rüyalarında dahi ona ait olamayacağının farkındaydı. 
  
  "Nişanlı bir adama nasıl ait olabilirsin ki?"
  
  © Tüm hakları şahsıma aittir. İznim dahilinde olmaksızın alıntı yapılamaz.