Harry Potter ve Kızıl Pelerin #Wattys2018 Galibi

Harry Potter ve Kızıl Pelerin #Wattys2018 Galibi

40K Reads 2K Votes 18 Part Story
Ömer Şahin By omersahin6 Completed

Hogwarts'a geri dönmeye ne dersiniz? Ya Harry ve Ron'un adım adım Seherbaz oluşunu, Hermione'nin Bakanlık'ta parlayışını görmeye? Azkaban'ı ziyaret etmeye? Müthiş Quidditch maçları izlemeye?

Harry Potter ve Kızıl Pelerin, Hogwarts Savaşı'nın ardından yeni büyücü düzeninin eskisinin küllerinden yükselişiyle başlıyor. Kingsley Shacklebolt'un sihir dünyasının aklınıza gelebilecek her üyesini kucaklayan yeni rejiminde Harry, Ron ve Hermione kendi hayallerinin peşinde koşuyorlar. Bu yolculuk esnasında, karanlığın yeniden doğuşuna dair işaretler belirdikçe, içinde bulundukları sarmal daha da derinleşiyor. Ulaştıkları her cevap beraberinde yeni bir soruyu getiriyor.

Londra'da sıradan bir Muggle'ın sihirle uğraşan dünyayı keşfetmesiyle başlayan hikâye, Sihir Bakanlığı'nda Dolores Umbridge'in duruşmasına, Hogwarts'taki Beyaz Mezar'a, bir zamanlar Slytherin'in madalyonunun saklandığı mağaraya, Azkaban'a ve oradan da Salazar Slytherin'in malikânesine uzanacak.

Dolores Umbridge yeni düzende adaletin keskin kılıcından kaçabilecek mi?
Kristal Mağara'da seherbazları bekleyen tehlike ne? 
Beyaz Mezar'ı kim, neden açtı? 
Harry ile Ginny'nin mükemmel görünen ilişkisini temelden sarsan ne ya da kim?
Salazar Slytherin Hogwarts'tan nasıl ayrıldı? 
Hangi karakter canlıların dünyasına, sevdiklerinin yanına geri dönmeyi tercih etti?
Slytherin Malikânesinin derinliklerinde gizli karanlık sır neydi? 
Lilly Potter'ın Severus Snape'e asla ulaşmayan mektubunda neler yazıyordu?

Arcanus Grines, Elwyn Baines, Seraphine Slytherin gibi yeni karakterleri, Slytherin Malikanesi, Chef Wizard gibi yeni mekanlarıyla Kızıl Pelerin, Harry Potter evrenini daha da zenginleştirerek size orjinal serinin eşsiz atmosferini J.K.Rowling'in üslubuyla yeniden yaşatacak!

#Wattys2018