beş

20.9K 1.9K 2.9K
                  

Medya: Jsjwjdndjwjdnwndnwjdnemdm

Ya sizi mıncırmak istiyorum. Yorumlar için çok teşekkür ederim. 🥺💙 Jelibon Rümrüm Yoldaşlığı isimli operasyona devam, yardırın jzhsbdbwndbwbdnwnndnsnsndn

***

Mehmet Koyuncu'dan.

Arabaya yaslanmış beklerken oflayarak etrafıma baktım. Bu kız cidden beni iki gündür deli ediyordu. Dün de geç kalıp bana haber vermemişti. Bana dediği ders saati çoktan bitmişti ama ben tamı tamına kırk dakikadır burada bekliyordum.

Gel de delirme.

Birkaç dakika daha bekledikten sonra okulun giriş kapısına baktım. Sonunda hanımefendinin çıktığını görünce kaşlarımı çattım. Yanıma geldiğinde kaşlarım hâlâ çatıktı.

"İpek Hanım iki gündür geç kalacağınızı haber vermiyorsunuz ve ben okul kapısının önünde kırk dakika bekledim bugün de." Bana dönüp kaşlarını çattı o da.

"İşim vardı." Okuldan sinirli sinirli çıkmıştı anlaşılan.

"İşiniz çıktığında bana haber verin lütfen. Böyle beklemem şart mı?"

"İşin bu değil mi? Kim olduğunu unutma." Sözleri ile hissettiğim öfke yüzünden damarlarımdan geçen kanın kaynadığını hissettim sanki. Söylediği şeyden sonra şaşkınlıkla gözlerini açmıştı o da. Tam bir şey söyleyecekken vazgeçtim ve boğazımı temizledim.

"Kusura bakmayın İpek Hanım," dedikten sonra arabanın kapısını açtım. "Bir şoför parçası olduğumu unutmuşum," dedim devamında iğneleyerek. "Buyurun lütfen."

"Mehmet," diye kısık sesini duyduğumda ona bakmadım.

"Buyurun İpek Hanım. Bundan sonra istediğiniz kadar bekletebilirsiniz beni. Sorun değil." Sesimdeki o dalga geçen tonu hissetmesi için elimden geleni yapıyordum.

"Mehmet," dediğinde ona bakmamak için direndim. Sesi niye bu kadar kırık geliyordu, anlamıyordum. "Özür dilerim," diye devam ettiğinde daha fazla dayanamadım ve ona baktım. Gözlerinin dolu dolu olduğunu gördüğümde yutkundum.

"İyi misiniz?" diye sorduğumda açtığım kapıyı kapattı ve bana sarıldı sıkıca. Şaşkınlıkla öylece beklerken ne yapacağımı bilemedim.

"İpek Hanım," dediğimde huysuz bir şekilde konuştu.

"Hanım demeyi bırak lütfen. Alışkın değilim." Boğazımı temizledim.

"Peki," diye mırıldandım. Birkaç saniye sonra hıçkırık sesi duyduğumda yutkundum yine.

"İpek... iyi misin?" Bir şey demedi. Yavaşça ellerimi beline sardım. Bu hareketimden sonra daha sıkı sarıldı bana. Başını boynuma gömmüştü.

"Ne oldu da böyle ağlıyorsun İpek?" diye sorduğumda yine hıçkırdı.

"Okulda kavga ettim az önce. Sinirlerim öyle bozuldu ki.. Ben özür dilerim Mehmet. Gerçekten az önce öyle demek istemedim." Tebessüm ettim.

"Tamam, sorun değil." Sarılmayı bırakmadı.

"Benim hiç düzgün arkadaşım olmamış Mehmet. Kazadan sonra uyandığımda hiçbir arkadaşım gelmedi ziyaretime doğru düzgün. İki üç çiçek ile kapattılar konuyu." İpek'in sözleri ile iç çektim.

"Değmeyen insanlar için ağlama o zaman."

"Konuştuğum bir çocuk da vardı. Gerçekten aramızda bir şey olduğunu sanmıştım. Kazadan sonra basit bir geçmiş olsun dedi sadece bana. Üstelik mesaj ile. Ben kaç gün yoğun bakımda kalmışım Mehmet. Arabam paramparça olmuştu. Hiç mi üzülmediler?" dedi hâlâ ağlarken.

Jelibon | TextingHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin