Bir Erkeğin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

1.9K 6 8
                  

Çoğu zaman karşımızdaki insanın bizi sevdiğine inanmak isteriz. En kötüsü de bizi sevmiyor olsa dahi onun bizi sevdiğine dair birçok şey arar dururuz. Çünkü küçük bir ayrıntı dahi bulsak bunun bizi mutlu edeceğini biliriz. Bu hissin peşinden gitmek bazen çok yorar. Özellikle uzaktan bir erkeğin sevdiğini nasıl anlarsın diye soranlar için durum daha da vahimdir. İşler daha karışık bir hal alır. Yazımın devamında durumu daha açıklar nitelikte yazmaya devam edeceğim Gökyüzü. Lütfen okumaya devam et.

Genelde sevgisinden emin olamadığınız insan seni sevmiyor demektir. Yani birinin sevgisini hissedemiyorsan o halde seni sevmek gibi bir durumunun da söz konusu olduğunu söyleyemezsin. Bazı insanlar sevmiş gibi yapar; yaklaşır ama günün sonunda aradığın şeyi bulamadığında seviyor mu sevmiyor mu diye sorar durursun kendine. Zaten bu soruyu sormaya başladıysan karşılıksız olarak birini sevmeye başladığını söylemek çok da garip olmaz.

Karşındaki insan seni önemsiyor ve el üstünde tutuyorsa eğer o halde sana değer veriyor demektir. Sevgi, değerden gelir ama hepsinin temelinde önemsemek yatar. Küçük bir örnek vermek gerekirse... Ona ihtiyacın olduğunda senin duygularını önemsiyor ve kendini iyi hissetmen için çabalıyorsa senin hislerin onun için önemli demektir. Kötü hissetmemeni istiyordur ve bunun çabasını verdiğini de görüyorsundur. O halde karşındaki insan seni seviyordur. Tam aksi durumlarda ise sana karşı herhangi bir şey hissettiği söylenemez. Yalnızca mantık çerçevesinde seni istiyor olabilir.

Böyle durumlarda genelde sonuç hüsranla sonuçlanır. Sevgisini sorgulamaya başladığın birinin beklentilerini karşılayabileceğine inancın olmamalıdır. Çünkü karşındaki insan seni önemseyip hiç olmadık anlarda dahi senin için vakit yaratabiliyorsa önemsediğini anlayabilirsin; aksi halde bunu anlamak çok zordur.

Diğer bir kriter ise fedakarlık... Fedakarlık sevginin net ölçütlerinden biridir. Senin için fedakarlık yapıp yapamadığına bakman gerekir. Karşındaki erkek eğer senin için fedakarlık yapıyorsa seni seviyor demektir. Çünkü erkekler sevmedikleri kadınlar için kılını bile kıpırdatmaz.

Bir şeyleri sürekli senden bekleyen bir erkeğin seni yeterince sevdiğini söyleyemezsin. Çünkü seni sevse dahi güzel sevemez.

Keza kendi eksikliklerini senden çıkaran bir erkek de seni yeterince sevmiyor hatta güzel sevemiyor demektir.

Bu nedenle bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın sorusuna en güzel cevap şu olur;

Seni önemseyip buna göre hareket ediyor ve değerli olduğunu hissettiriyorsa seviyordur. Fedakarlık yapmaktan çekinmiyorsa seviyordur. Her şeyi senden beklemeyip kendisi de sürekli harekete geçiyorsa seviyordur. Kendi eksiklerinden seni sorumlu tutmuyorsa seviyordur.

Sanırım bu yazdıkların bir erkeğin seni sevdiğini nasıl anlarsın sorusuna oldukça net cevap oldu. Eğer şu anda bu yazdıklarımdan sonra kendinizi kötü hissediyorsanız o halde aynı duyguları paylaşıyoruz demektir. Aynı duyguları paylaşıyorsak Instagram paylaşımlarımı da okuyabilirsiniz. Hesabımı takip etmenizi ve yazdığım diğer paylaşımları da okumanızı çok isterim. Yazdıklarım sizi ifade edecek çünkü.

Sevgili Gökyüzü, seni yazdığım diğer satırları okuman için bekleyeceğim. Başka cümlelerde yeniden buluşalım.

Instagram: wmkaandogan

Sevgiler, selamlar
Kaan Doğan

📝Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin