#9

13.3K 1.2K 494

1. Ya kanka ondan hoşlanıyordum ama eşcinselmiş yha.s.s

Zaten eşcinsel olmasaydı kesinlikle bakardı sana, bundan asla şüphen olmasın. Hoşlanıyor, kendisine göre olumsuz bir durumu varsa hemen bir hakaret, küçümseme, bok atma çabaları. İnsanlardaki düşünce tarzını anlamakta zorluk çekiyorum, isteyen istediği şeyi yapar. Herkesin hayatına kimse karışamaz.

Zaten o kız/erkek eşcinsel olmasa kesin seninle evlenirdi. Ha benim Angelina Jolie'me ha benim Brad Pitt'ime. Aferin size böyle devam.

2. "İstediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?"

Bu nedir? Öğretmene bunu soracak kadar ne yaşadınız? Neden soruyorsunuz onu merak ediyorum ben... Öğretmen evet başlayabilirsiniz deyince ne değişiyor? Yıllardır öğrenememiş olabilirsiniz ama öğretmen dağıttıktan sonra kağıdın sahibi biz oluyoruz, demek istediğim şeyi anladınız değil mi?

Sınava giriyoruz, kağıtlar dağıtılıyor, sınava başlayacağız... Önlerden bir sivri zeka "Hocam istediğimiz sorudan başlayabilir miyiz?" diye soruyor. En arkadan sırayı fırlatıp "Hayır başlayamazsın!" diye bağırmak istiyorum. Yapmayın artık yeter her sınavda bu saçma soruyu duymaktan bıktım.

3. Notla korkutmaya çalışan öğretmenler.

Öğretmen: Çocuklar bu hayatta her şey not değil, dersten başka şeylerde var.

Yine aynı öğretmen: Siz bu yaptıklarınızın hesabını sene sonunda karnede görürsünüz.

4. "Oha bu kitaptaki bazı bölümler x kitabına benziyor. Hemen yazara ve kitaba hakaret yazayım, yazarların hakkını yedirtmem." kafası yaşayan okurlar.

Yazar x yazarından esinlenip ona benzer bir şey yazıyor olamaz mı? Kitapları baştan sona kelimesi kelimesine çalanlar ayrı bir dava ama esinlenmek başkadır çalmak bambaşka. Ya da Tumblr'dan şuradan buradan alıntı yaptığım zaman altına 'bu benim lafım ben yazdım' diye sahiplenmiyorum fakat buna rağmen bana hakaret edenler var.

Mesela WhatsApp Savior kitabının yazarı açıklamaya "Suicide Room'dan ESİNLENİLMİŞTİR." yazmış. Yani ortada bir çalma çırpma olayı yok, boş yere atar gider yapıyorsunuz. Okur kafası çok başka bir şey ya...

5. "Ya sen espri mi yaptın şimdi?"

"Atilla sen kendini ne sanıyorsun, espri falan yaptı zannediyor çocuğa bak yha.ddd.d.d.d" +9 yan sanayi atarlı okur tribi.

Kitaba bir şey yazıyorum ama komiklik olsun falan diye değil, olayın vahametini fark ettirmek, karşımdakine aktarabilmek için... Fakat ön yargılı okurlar beni her konuda eleştirmeye alışkın olduğu için eleştirecek bir şey bulamazlarsa hakaret etme yoluna giriyorlar.

"Sen espri mi yaptın şimdi? Ayh yeter. Sen yazma Atilla."

"Bu nasıl iğrenç bir yazım tarzıdır ya, hiç güleceğim yoktu gittim bakkaldan kendime gülecek aldım."

Daha iyisini sen yaz ben yazmayı bırakayım hepimiz okuyalım, olur mu?

6. Gözünü telefondan ayırmayan insanlar.

Arkadaşınızın karşısına geçmiş önemli bir şey anlatıyorsunuz ama arkadaşınız gözünü önündeki telefondan kaldırmıyor. Anlattığınız şey zerre umurunda değil ama çaktırmamak için "Hıı, evet, tabi, hıhı, anladım." diye geçiştiriyor. Telefonu ağzına sokmak istiyorum.

7. Küçük kızanları ezen büyük insancıklar.

Bu okullarda çok oluyor. Onuncu sınıflar dokuzuncu sınıfları aşağılar, on birinci sınıflar onuncu sınıfları, on ikinci sınıflar on birinci sınıfları... bu bir kısır döngü olarak devam eder. Ama anlamadığım bir şey var ki kendinden küçükleri ezenlerde bir zamanlar o ezdikleri insanların oturduğu sıralarda oturuyorlardı.

Ya da Wattpad'de yaşı kendisinden küçük yazarları ezen okurlar var. Sen hiç o yazarın yaşında olmadan direk on sekiz yaşına geldin herhalde? Reşit olmak bazılarında kafa yapıyor ya...

Okulda büyüdüğünü zanneden onuncu sınıflar dokuzuncu sınıfların ağzına zorla Cicibebe bisküvisi sokmuşlardı. Sonra disipline falan gittiler işte. Oysa aradaki yaş farkı sadece bir. Yani siz on dokuz yaşında ezdiklerinizde on yaşında falan değil. İnsanlar neden bu kadar aptal diye sürekli düşünüyorum...

Dokuzuncu sınıfa başladığımın ilk günü onuncu sınıflar bize süt dağıtmışlardı ve sınıf arkadaşlarımın sütlerini de ben içmiştim. Beni yargılamayın bedava süttü o.

8. Kendisi dışında her şeyi suçlama kapasitesi olan canlılar.

İstediği bir şey olmamıştır hemen söylenir karşısındakini suçlar.

Düşük not almıştır, kendisi almamış öğretmen vermiştir.

Parası bitmiştir suçlusu kendisine az harçlık veren ailesi olmuştur.

Ödevini yapmamıştır suç kesilen elektriklerin olmuştur.

Sevgilisinden ayrılmıştır, sevgilisi ilişkiye değer vermemişmiştir, ayrıca kendisi değil sevgilisi kaybetmiştir.

Suç bende, bir başkasında ya da içinde yaşadığın dünyada değil. Bütün suç senin kendisini bir şey sanan kafanda.

9. "Sen mşglsn glb.s"

İnsanlar ve saçma ön kabulleri... Ben sana mesaj atmıyorum diye seninle konuşmak istemiyorum diye bir kural yok. İşim vardır, belki de telefonuma bakmamışımdır? İşi ileri boyuta taşıyıp "Sen beni sevmiyorsun ve benden bıktın." olayına getirenler bile var. Allah kurtarsın ne diyelim.

10. Ön yargı içinde boğulan ailelerin dramı.

Aslında bu konu hakkında sayfalarca şey yazılabilir. Ama en büyük sorun şu, aileler çocuklarına saygı duymuyor. Şimdi lütfen angusun birisi "Yoo benim ailem bana her konuda saygı duyar.s.s" yazmasın çünkü ben bu maddeyi ailesiyle sorunu olmayanlar için yazmıyorum.

Aileler fazla baskıcı, bazı aileler çocuklarını kendine ait olan bir mal gibi gördüğü için sürekli kendi istediği olsun istiyor. Çocuğu kendi belirlediği yaşama göre yetiştirmeye çalışıyor. Çocuğun düşüncesini önemsemiyor ya da saygı duymuyor. Bu gibi birçok durum çocuğu üzüyor, özgüven kırılması yaşıyor çocuk. Sonra toparlanamıyor, yıllardır baskılandığı için ağzını açıp karşı da koyamıyor. Sonra bastırılmış duygulardan ortaya çıkan seks manyakları, şiddet eğilimine yönelenler, inekleri sikenler, ailesini doğrayanlar vb. insanlar ortaya çıktığında toplumdaki herkes birden ahlak timsali kesiliyor, üzücü.

Dünya üzerinde ailelerin genel durumu:

Sıska insanlar iğrençtir, biraz kilo al.
Şişman insanlar iğrençtir, zayıfla.
Bileklerini kesenler iğrençtir.
İntihar edenler iğrençtir.
Zihinsel hastalığı olanlar iğrençtir.
Homoseksüel olmak iğrençtir.
Ama biz seni asla yargılamayız bize her şeyini anlatabilirsin.

Yazdığım en ciddili yazı oldu bu ._.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!