Nassuo Amca'nın Şamarı

101 6 0

Luke sabah uyandığında yorgundu. Hava sıcacıktı ve güneş tüm yuvarlaklığıyla gökyüzündeydi. Luke bunun muhteşem göründüğünü düşündü. Rüyasında elinde bir kolyeyle koşuyordu. Anlam veremedi. Kolye de neyin nesiydi?

Luke teyzesi, eniştesi ve kuzeni kalkmadan kahvaltıyı hazırlamaya başladı. Ama buzdolabında çok az şey vardı. Luke yumurta haşlaması yaptıktan sonra, birde domatesli bir salata yaptı. Son tabağıda masaya koyduğunda bişey hatırladı. Akşam teyzesi ve amcasının konuştuklarımı anımsadı birden. Bahsettikleri şey neydi? Ne mektubuydu acaba Luke'a gönderilen şey? Kimse kalkamadan mektuplara bakmalıydı. Ama çiçekleri sulamamıştı daha. Nassuo Enişte'den dayak yemek istemiyordu. Çiçekleri son hızda suladıktan sonra saat 11.43'ü gösteriyordu. Kapının önündeki posta kutusuna doğru yürüdü. Hava cidden çok sıcaktı. Mektupları aldı ve eve doğru ilerledi.

Tam 4 tane mektup vardı. İlki Marry teyzenin yakın arkadaşı Mrs.Smith'dendi. Luke mektubu açmadı ve diğer mektuba geçti. Bu mektupta Mary Teyze'yeydi. Dodo'nun yeni okul yılı için toplandı davetiyesiydi. (Dodo son derece pahalı bir koleje gidiyordu, Luke ise öğretmenlerin bile doğru düzgün derslere girmediği bir okula gidiyordu) Luke 3. mektubu eline aldı. Bu da faturaydı. Son mektubun ne olduğunu tahmin edebiliyordu. Üzerinde net bir şekilde;
"Mr.Brain (Luke Brain)
Oyuncak Bebek Odası
No:13"

Luke şaşırmıştı. Yazanları doğruydu. Ama içinde ne yazdığını daha çok merak ediyordu. Eve girdi tam mektubu açıyorduki. Nassuo Enişte geldi ve Luke'un elinden mektubu aldı. Luke:
"Onu bana ver enişte!"
"Kelek doğru odana"
"Onu benden alamazsın. O bana ait."
O sırada saçları dağınık bir biçimde Dodo geldi. Asabi bir biçimde:
"Kim senle konuşmak için bu kadar yırtınır ki? Sonuçta sen bir keleksin. Galiba ezik toplama kurumu falan." dedi
Luke her zaman aşşalanırdı. Bu duruma da alışkındı ama sanki yukarıya, odasına çıkmalıymış gibi hissetti bir an için.Hızlı adımlarla odasına çıktı. Luke o gün kahvaltı yapmadı, yada Dodo'yla tartışmadı. Odasında durdu. Sadece odasında durdu.Yatağını uzandı. Uyuklamaya başladı, uyudu. Uyudu..

Luke rüyasında görkemli bir şatodaydı. Yuvarlak bir odaydı burası. Kapısında net bir şekilde "Sütun Oda" yazıyordu. Odanın tam ortasında bir platform vardı ve platformun üzerinde yuvarlak bir masa yer alıyordu. Masanın ortası boştu ve tam ortasında bir buket çiçek konulmuştu. Masanın tam yukarısında kristallerin parladığı, görkemli bir avize yapılmıştı. Platform dışında odada 4 tane daha masa vardı. Masaların önünde bulunduğu duvarın bölümleri renklere ayrılmıştı. Sarı,turkuaz, mor ve siyah renkleri oldukça canlıydı. Odada cam bir kutu içinde, bir kolye vardı. Luke emin olmasa da, kolyenin önünde "Kristal Tılsım" yazıyordu. Luke tılsıma doşru yaklaşıyordu ki Marry Teyze'nin sesi duyuldu. Marry Teyze Kristal Tılsım adı verilen şeyi yere atıp kırmıştı ve Luke'u terlikle kovalıyordu. Luke şaşırdı. Marry Teyze'nin "Luke, kelek uyan!" sesleri Luke'u sarsıyordu.

Luke terler içinde uyandı. Marry Teyze, Nassuo Enişte ve Dodo odadaydılar.Luke şaşkınlığını gizleyemedi. Ama tekrar uykuyaya dalması uzun sürmiyecekti. Nassuo Enişte, 11 yaşında ki Luke Brain'e büyük bir şamar atmıştı. Luke uykuya gitti, Nassuo Enişte ise gazete okumaya...

Multideki Marry Teyze'dir arkadaşlar 😂

Luke Brain ve Yakut TılsımBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!