-3-Tanışma

88 6 0

~Bu sirada az önce Denizcankoşumun dediği sey aklima geldi . Harbiden hicbir okul gününü kacirmayan Oktay nerde ?~

Tenwfüste olmanın verdiği rahatlıkla telefonumu çıkartıp hemen rehberden - Okitay Reizz- 'i bulup ara butonuna bastım telefonu uzun uzun çaldı ama açan olmadı . Bende bir daha aradım ama sonuç değişmedi . Bende 'Kesin uyuyodur bu denişik' diye düşünüp aramayı sonlandırdım ve telefonu kapatıp çantaya attım. Ve bana merak etmiş gözlerle bakan 6 tane gözle karşılaştım (3x2=6 :3 beyin bedava :Dd) ve direk onlar sormadan cevaplarını verdim .

-Ben- 2 kere aradım kardolar ama ses seda yok kesin uyuyodur yaa hem başka ne olabilirki ?

Dedikten sonra benim bile içime kurt düşmüştü . Başka bişey olmamıştır deilmi ? Olmamıştır yaa olmamıştır . Evet evet o gerizekalı kesin uyuyakalmıştır . Diye düşünürken zil çaldı ve yerlerimize oturduk . Ve içeri edebiiyat hocamız girdi 'İşte en sevdiğim ders 'diye geçirdim içimden ve derin bir nefes aldım . Hocamız içeri gülen bir yüzle girdi . Bu kadının bu gülümsemesi insanın içini ısıtır vallaha.

-Ebru Hoca- Günaydın sevgili arkadaşlar !

-SINIF- Saol!!

-Ebru Hoca- Oturabilirsiniz arkadaşlar .

Ebru Hoca bişeyler anlatmaya başladı ama bu seste eminim kendi sesini kendi bile zor duyuyordur . Herkes kendi havasında yaz tatilinde neler yaptığına dair bişeyler anlatıyordu . Ebru Hoca artık dayanamadı ve ayağa kalktı.

-Ebru Hoca- Susarmısınız çocuklarr..

Kimse takmadı...

-Ebru Hoca- KESİN ARTIK SESİNİZİ!

Bu bağırıştan sonra sınıfın bir anda sesi soluğu kesildi.

-Ebru Hoca- anlıyorum çocuklar özlediniz birbirinizi tamam ama unutmayınki dersteyiz ve dersin kurallarına uymak zorundasınınız. Burası Dingonun Ahırı değil (Genel bir hoca tabiri :SD) . Ve görüyorumki herkes en yakının yanına oturmuş . Buraya sohbet etmeye gelmediğiniz için ve birazda farklı insanlarla sohbet edebilmeniz için yerlerinizi değiştiricem ve birdahaki değişime kadar kimse benim otutturduğum yer dışında bir yere geçemez.Ve evet listeye göre yerleşim yapıcaz.

Ebru hoca sınıf defterinin önüne geçti ve eşleştirmeye başladı .

-Büşra- Ya amk inşallah mavili yarimle otutturur benii yaww.

Bu söyleyişine istemsizce gülümsedim . ve içimden 'Umarım benide doğru kişiyle oturtur' diye geçirmeyide göz ardı etmedim.

-Ebru Hoca- ....Büşra - Aras AA bir dakika sınıfımıza yeni bir arkadaşımız katılmış niye haber vermiyosunuz çocuklar diyip gülümsedi. Oturma düzenini hallettikten sonra kendinizi tanıtmanızı istiyorum gençler. Neyse devam edelim. .... Burak veee Buket ..... Cenk veeee Ayşe ..... Deniz vee İzelNaz..... Oktay vee Esra .... ve son olaraktaa Zeynep ve Akın. Herkes yerleşti değilmi arkadaşlar ??

-Burak- Hocam ben Zeynep'in yanına geçmek istiyorum.

-Akın- Hocam ben yerimdem memnunum ve yeni geldiğimiz için alışma sorunumuz var ve alışma sorunuma Zeynep 'in yardım edebileceğini düşünüyorum (piç smile :)) ) .

-Ebru Hoca- Hımm anlaşılan iki tarafta Zeyneple oturmak istiyo ozaman Zeynep ' e soralım . Nedersiniz gençler?

-Ben- Aaa şey hocam yani bana fark etmez yani siz bilirsiniz ama Akın arkadaşımıza yararım dokuncaksa yani bilmiyorum hocam.

-Ebru Hoca- bi süre bu şekilde devam edin çocuklar bir dahaki derste tekrara sorarım .

--ZİL--

Burak Akın'ı gördüğünden beri bir değişik davranıyo benimi kıskanıyo acab...

-Büşra- Yaaaaaaaa inanmıyom Zey keşke başka birşey isteseymişim yaa . hee bide sende fark ettinmi az önce Burak senin yanında oturmak istedi falan amk yenimi geliyo aklı başına hee. O buket orospusuda Burak'ın yanına oturmadan önce eteği utanmasa boynuna kadar çekicekti .

-Ben- Yaa orospu her zaman orospu Büşram hem unuttunmu umrumda DEEE-ĞİİİLL.

-Büşra- Sen Akının kalmasını ima ederek söyledin ya Burak bildiğin külere bindi mosmor oldu çocukcağız ama yanındakide az değil haa bildiğin sana yavş. Ne kaş göz yapıyon lan.

Büşra malı öyle güzel güzel anlatıyo bende dinliyodum sonra o geldi ve Büşra görmediği için hala anlatmaya devam ediyodu o kadar kaş göz işaretime rağmen susmadı Oysa pişkin pişkin sırıtıyodu . Büşra en sonunda fark edip arkasına döndüğünde Onunla burun buruna geldi ve O konuşmaya başadı...

5.BÖLÜME KADAR BEN BÖYLE DEVAM EDİCEM SONRADA 2 YADA 3 GÜN ARAYLA YB YAZICAM SEVGİLİ DOSTLAR PLİZ YORUM VE VOTELERİNİZİ BEKLİYORUM ESEN KALIN :* :Dd (VE HALA RESİM ATMAYI BECEREMİYORUM SORİ )

KİMSESİZBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!