Bölüm 5 - Kısım 1

46.7K 2.3K 110

Tatlımlar, yarın bilgisayar programlama ve teknik resim gibi iki dehşet sınavım varken bu bölümü yayınladığım için kendinizi şanslı saymalısınız bencee :)) Her neyse yine yorumlarınızı bekliyorum, bu fedakarlığım için ve ayrıca da teşekkür ediyorum :)) Bu arada anlatış açımı değiştirdim, sizce hangisi daha iyi, kahraman anlatıcı bakış açısı mı yoksa ilahi bakış açısı mı?? Buna göre diğer bölümleri yazacağım, cevaplarsanız sevinirim :)) 

                               5.Bölüm

                     ∞ 6 yıl sonra ∞

Tekerlekler iri taşların üzerinde hızlı bir şekilde ilerlerken at arabası hafifçe sağa sola sallanmadan edemiyordu. Ilık bir akşamüzeriydi ve ormanlık yola vardığımızda yolculuğumuzun neredeyse dört gününü geride bırakmış sayılırdık.

 Düzeltiyorum, işkencelerle dolu yolculuğumuz… Gerçekten Dorchester’dan Eastbourne’a gitmek akıl karı bir iş değildi. Beatrice Hala nasıl olur da Dorchester gibi bir yeri mesken edinir hala anlayabilmiş değildim. Ama neden ben çok küçükken sadece birkaç kez ziyarete geldiğini gayet net bir şekilde anlamıştım. 

Bu yolculuğu yaşamamak için neredeyse Dorchester’da kalmak istediğimi söyleyecek duruma geldiğimi yok saymaya çalıştım. Easttbourne dükünün beni Beatrice Hala’nın yanına göndermesinin üzerinden sekiz yıl geçmişti ve ben artık on sekiz yaşına gelmiş, tamam doğum günüm bir hafta sonraydı ama bu küçük bir ayrıntı, genç bir kızdım. Bu da evime dönmem gerektiği anlamına geliyordu.

Aslında Beatrice Hala’nın yanında kalmayı tercih ederdim ama o da beni sıkmaya başlamıştı. Büyüdüğüm için bir çeşit beklentilere kapılmıştı ve ben bir de bununla uğraşmak istemiyordum. Zaten uğraşmam gereken kötü kalpli bir düşes vardı. Ah, tekrar düzeltiyorum, düşesin uğraşması gereken bir üvey kızı olacaktı.

Bu düşünce beni gülümsetirken Evangeline’in koluma dokunmasıyla kafamı pencereden çevirdim.

“ Akşam yemeği için bir handa konaklasak iyi olacak efendim. Hem Leydi Beatrice de biraz dinlenmiş olur.”

Hemen yanımda derin bir uykuya dalmış olan Beatrice Hala’ya kısa bir bakış attım. Zaten onun yüzünden oldukça vakit kaybetmiştik. Rahatına ve lükse o kadar çok düşkündü ki ikinci gün uğradığımız tam üç hanı da beğenmeyip ancak dördüncüsünde konaklamak için rıza gösterme tenezzülünde bulunmuştu.

“Pekala, ama gece yola devam edeceğiz. Bir saatlik bir yemek molası verelim. Ama bir saatin sonunda Beatrice Hala arabaya binmiş olacak. “

Evangeline çaresizce, dediklerimi kabul etti ve arabacıya karşımıza çıkan ilk ‘elit’ handa duraklaması için emir verdi.

“ Lorenna, en son hatırladığım, yolculuk yetkisinin bende olduğuydu. “ diye sızlanan Beatrice Hala maalesef ki iki saatin sonunda at arabasına zorla bindirilmişti.

“ Beatrice Hala, bu handa gece konaklamanın çok da iyi bir fikir olacağını sanmıyorum. Bizim gibi iffetli bayanların böyle bir yerde bir gece geçirmesi itibarımıza ne kadar kötü bir leke sürer hiç düşündün mü?”

Sözlerimi gülmeden tamamladığımda dudağımı ısırdım ve onu kolayca yönlendirebildiğim için kendimi tebrik ettim. Ben küçükken bu tam tersiydi fakat Beatrice Hala farkında olmadan beni oldukça tehlikeli bir bombaya dönüştürmüştü.

LorennaBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!