#8

13.7K 1.2K 496

1. Birçok kitap yazıp hepsini yarım bırakanlar.

Bir yere kadar anlıyorum, ilhamınız tavşan gibi şey ediyordur (?), yazıyorsunuzdur. Ama on bir tane kitabı yarım bırakmak nedir? Allah'ınız yok mu lan? Düşünün o yarım yamalak bıraktığınız kitapları ayrı ayrı birçok insan okuyor ve bölüm bekliyor. Sizde okunma/oy sayısı fazla olan hikayeyle ilgileniyorsunuz. Ben kitaplara çocuk gözüyle bakıyorum, şimdi senin o çok tutan kitabın öz çocuk ötekiler evlatlık mı? Yazıp yazıp yarım bırakmayın şu kitapları günah...

2. "Teyzesi o yemez, hayır teyzesi o bilgisayar oynamaz, evet fotosentez yapıyor o."

Ya çocukluğumun kabusu oldu bu cümleler, misafirliğe gitmekten tiksindim. Misafirliğe giderdik mesela, ev sahibi "Size yemek koyayım mı?" diye sorardı ben tabi fakir ruhlu bir insan olarak evet diye bağırırdım. Annemde "Yok biz aç değiliz." tribine girerdi. Ya bedava yemek bulmuşuz... Anne seni çok seviyorum ama genç yaşımda senin yüzünden ne mantılar ne börekler kaçırdım. Hani ben tek hücreli canlı değilim, yemek yemeyi seviyorum. Ara sıra okuyorsun yazdıklarımı burayı da oku. :)):)99:):9

3. "Öğrencilere asla güven olmaz." ilkesine bağlı öğretmenler.

Öğrencilere güvenmiyorsunuz ama 'sınav çok kolay ya' konulu konuşmanızın ardından sınava giriyorum ve çıktığımda oturamıyorum bile... Ya bir kere sen öğretmensin, senin bilgi düzeyin belli. Ben gariban bir öğrenciyim, senin öğretmen olarak bildiğinin ben en fazla 3/2'sini bilirim. Sınavları kolay yapın sizde güven problemimiz kalmasın?

Bizim okulda bir öğretmen var kadın sınav yaparken sınıfta güneş gözlüğü takıp öğretmen masasının üzerine oturuyor. Güya kime baktığı görünmesin kopya çekemeyelim diye yapıyor ama... Neyse :)

4. "Senin beynin var mıydı ya ahahaha ;)"

Örnekte laf soktuğunu sanan +4 yan sanayi kız itemi var.

+Beynime matkap sokuyorlar sanki ya öyle bir ağrı var kafamda.

-Senin beynin var mıydı ya? .s.s.ss

Sinin biynin vir miydi yi. Senin bu salak cümleyi kuran ağzında şemsiye açarım.

5. İnsanların içinde arkadaşlarını aşağılamayı ilke haline getirmiş insanlar.

Sevdiğin kız yaklaşıyor diye ben kanka dediğin insanken birden geri zekalıya u dönüşü yapmak zorunda mıyım? Böyle yapınca hoşlanan kızda yoktur zaten balgamlı tost kadar iğrenç.

Veya insanları aşağılayarak yüceleceğini zanneden insanlar var, küçük kişiliğinizle çok uyumlusunuz.

Hmm, çok ciddi oldu bu.

6. Mesafelere küfür ederek edebiyat yapanlar.

Yolları sikeyim, mesafeleri sikeyim vs. vs. Bu nedir acaba? Merak ediyorum dediğiniz şey gerçek olsa kaldırımlara mı sürttüreceksiniz? Sevmek için mesafelere gerek yoktur, birbirini seven iki kişi birbirlerine dokunmadan da sarılabilirler. Lütfen saçmalamayın sayın halk, teşekkürler. (Yazar edebiyat yapmayı seviyor.)

7. Samimiyet ve yavşaklığı ayırt edemeyenler.

Hadi erkeklerde iğrenç duruyor ona bir itirazım yok ama bir kız neden en yakın arkadaşının fotoğrafına "Ay canım çok tatlısın götünü yerim." yazar? Biz yapsak hoş durur mu söyleyin; bir erkek, arkadaşının fotoğrafına "Kanka çok tatlısın taşaklarını yalarım." yazsa... Neyse next.

8. Arkadaş grubunda takılmayan kişi olmak.

Bir arkadaş grubunda bu pasif insan olmazsa o grup asla bir grup olamaz. Konuştuğu şeyler dinlenmez, bir şey anlatılırken söylediği şey yarıda kesilir başka bir muhabbet döner, yolda yürürken grupta dışlanmış bir şekilde arkadan yürür, söyledikleri o arkadaş grubu için hiçbir şey ifade etmez. Hadi gelin bir sarılalım.

9. Fotoğraflarda arka planda çıkan mal kim bir tahmin edin? TABİKİ BEN. Alkışlarınız bana.

Bir fotoğraf çekiliyordur ve siz farkında olmadan arkada mal bir şekilde çıkarsınız ya... Sonra birde o fotoğraf sosyal medyada paylaşılır, ardından herkes o fotoğrafı görür. Bir de şansınız yoksa capsleri süslersiniz. Alın size hat trick teriminin üç cümlelik tanımı.

10. Her şeyi sınav ile oldurmaya çalışan güzel ülkem, ülkemiz.

Türkiye açık ara farkla dünyada en çok sınav yapılan ülke seçildi. Ota boka sınav yapmasak, öğrencileri yeteneklerine göre değerlendirsek mis gibi ülkeyiz aslında.

İki buçuk saatlik sınav için dört yıl lise okumak = Bir gün ölmek için her gün yaşamak.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!