#7

15.2K 1.4K 587

1. İlgi çekmek, popüler olmak vb. sebepler için olmadığı birisi gibi görünmeye çalışanlar.

Müslüman olduğu halde Hıristiyanım diyenler, biseksüel-gay-lezbiyen gibi görünmeye çalışanlar, yaşadıklarını sürekli dışarıya yansıtıp kendini acındıranlar, çok seveni olduğu halde 'sevilmiyorum, çok yalnızım' gibi şeyler söyleyenler, güzel olduğu halde çirkinim deyip Facebook'a her gün reel atanlar, pp-kp ya da durum beğendirmek için hiç üşenmeden mesaj atanlar ve aynı zamanda ana sayfamı sikenler, çaktırmadan millete bir şeyler beğendirip popi olmaya çalışanlar, sürekli bir ünlüye laf atıp saygı duymayanlar, çok şey biliyormuş gibi siyaset konuşanlar, Atatürk'ün bu ülkeye neler getirdiğini bile bile hâlâ onu sevmiyorum diyenler, gavat mısınız? Pırasa da olabilirsiniz bilmiyorum.

2. "Kitabın gerçekten çok güzel. Burada bende bir kitap yazıyorum ve çok güzel bir göz atmanızı isterim arkadaşımla birlikte yazıyoruz ayrıca afgsdgsfggssntnsyhdfhsgsetwsyserhsdfagshdhetyesrhdjd"

Bir saniye, benim kitaplarım ne zamandan beri reklam panosu oldu? İnsanlar bu kadar düşük mü gerçekten? Reklam yapmak uğruna ortaya çıkan yersiz ve gülünç çaba... Bu sadece Wattpad için geçerli değil, Facebook sayfaları ya da Facebook kullanan popüler şahısların durumları, YouTube veya Vine'da YORUM yapmak için kullanılan bölüm insanlar konu hakkında görüşlerini yazsınlar diye var. "Yakışıklıyım, supram var, boylieberım ekleyin kızlar ;)" yazmak için değil, bunun farkına vardıysanız ne mutlu.

3. "Hayır saçmalama tabiî ki de profildeki Vini Uehara değil benim reelim. Üstüme gelmeyin kanserim ben tamam mı?!!11!1"

Numarası ortaya çıkınca ölüp ölüp dirilenler, araba kazası geçirenler, hastanelere düşenler, uyuşturucu batağına saplanan hayal gücü zengin milletimiz. Hadi tamam feyk açıp takılan insanları bir yere kadar anlıyorum, peki ya bu insanlara inananlar? Yalanlar ortaya çıkınca da bu arkadaşın başına anında gelen bela ve yasa boğulan 'hayranları'. Hayal dünyanızda iyi eğlenceler...

4. Nerede seksli kitap orada uçkuruna sahip çıkamayan azgın okuyucu topluluğu.

Suç bu kitabı yazan insanda değil ki. Kitap ne için yazılır? Duyguları ifade etmek, insanları bilgilendirmek vb. şeyler için yazılır. Birde bu okurlar bu tür kitapları okuyup duvarımda çıkar rezil olurum düşüncesiyle oy vermiyorlar yazar da kötü yazıyorum tribine giriyor. Bu tür şeyler ayıp, uygunsuz vs. olsaydı zaten yazılmazdı. Biraz dar görüşü bırakın, cinsel içerik okudunuz diye suç işlemediniz. Fakat kendisini tatmin etmek için bu tür kitap okuyanlara bir şey söylemek istemiyorum.

Bu arada seksli kelimesi gerçekten şahane.

5. Hikayelerde annelerden ikinci kadın, yuva dağıtan insan, pisliklerin kraliçesi gibi bahseden insanlar.

Biraz atar gibi olacak ama kusura bakın. O kadın seni dokuz ay karnında taşıyıp sonra sıçmasaydı sen anneler için bu kelimeleri kullanabilir miydin? Tamam sevmiyor olabilirsin, kimse kimseyi sevmek zorunda değil ama saygı durmak zorundasınız.

O benim lanet olasıca annem, ahh... ondan nefret ediyorum.

Böyle yazınca havalı ya da tükürük kız olduğunu düşünen varsa lütfen çıkarken kapıyı götünüze sokunda annem üşümesin.

6. "Ve bölüm sonu... Ha bu arada bu da benim Twitter linkim takip etmeyi unutmayın, öpüldünüz! xx"

Cümlenin yapmacıklığına bakar mısınız arkadaşlar... Wattpad'de inatla yazdığı her bölümün sonuna kişisel hesabının linkini bırakan insanlara bir alkış. Zaten halk üşengeçlikten kırılıyor, bir de sen gidip kopyalanmayan Wattpad'e link bırakırsan kimse seni takip etmez hatta o linki yazıp bakma zahmetine giren bile olmaz. Her tarafa link bırakmayı kesin artık Twitter hesabınız umurumda değil.

7. "Ooo mesaj atmıyorsun ne çabuk unutulduk?"

Mesaj atıyorum, cevap vermiyorsun. Haftalar sonra mesaj atacak kimsen kalmayınca da bana gelip "Hiç mesaj atmıyorsun ne çabuk unutulduk?" yazıyorsun. Niye harcıyorsun güzel dünyanın oksijenini?

8. "Türkçe şarkı mı? Iyy.s"

Türkçe şarkı demek anlamı olmayan abidik gubidik müzik yapmak değildir. Şimdiye kadar doğru düzgün sayılı şarkımız olduğu için insanların anlamını bile bilmediği yabancı müziklere yönelmeleri gayet doğal. Ama küçük bir rica, seçimlere saygı duymayı öğrenin.

9. Göt burcu arkadaş.

Arkanızdan laf yapıp yüzünüze karşı güler. Hakkınızda konuşulan kötü bir şeyi bildiği halde size söyleme gereği duymaz. Sizi devamlı eker, mesajlarınıza cevap vermez. Sevgilisi olduğu zaman sizi hor görür ve sizi sadece bir derdi olduğu zaman rahatsız eder. Neden şu köşede gidip ölmeyi beklemiyorsunuz?

10. İnsanları hoşlanmadıkları bir davranışları, durumları vb. şeyler için eleştiren insanlar.

Hani o sürekli gördüğün kendini beğenmiş güzel kız aslında çok komik biri çokta utangaç. O herkese bağırıp duran çocuk var ya asabi diye yanına yaklaşmak istemediğin, işte onun engelli bir kardeşi var ve o doğduğundan beri ikinci plana atılmış hatta kardeşiyle ilgilenmekten kendisine bile vakit ayıramıyor. Sürekli yeni birileriyle çıkan o kaşar kız iki sene önce babasını kaybetti ve hayatına giren her erkekte babasını arıyor. O sessiz sakin, biraz da sıkıcı bulduğun köşesinden ayrılmayan tip şeker hastası ve her gün insülin iğnesi olmak zorunda. Kıro deyip de yanına yaklaşmadığın çocuğun müzik zevki seninkisiyle hemen hemen aynı ve haftada iki kitap bitiriyor. O inek var ya her sınavda yüksek not alan gözlüklü hafif topluca, kendinden nefret ediyor, insanlara yaklaşamıyor çünkü terslenmekten korkuyor. Bu yüzden de kendini ders çalışmaya vermiş ve bir tek o alanda iyi olduğuna inanıyor. Çağırdığınız hiçbir yere gelmediği için iğnelediğiniz, soluk benizli bir diğer kızın da annesi kanser hastası bu yüzden arta kalan her zamanını ona ayırmak istiyor. Hiçbir kızı beğenmiyor, ne arıyor nedir bu burnu havadalık diye düşündüğün o yakışıklı çocuk yenilerde eşcinsel olduğunu fark etti ve 'top' etiketi yemekten korktuğu için onlarca arkadaşından birine bile açılamıyor. O paçoz, kezban ne biçim giyiniyor dediğin kızın evde bir sürü kardeşi var ve ailesine yardım etmek için okulu bırakma düşüncesinden kurtulamıyor. Sinir olduğun, beğenmediğin, kıskandığın, yargıladığın onlarca insanı düşün. Hepsinin görüntüsünün arkasında yaşayan bambaşka insanlar, isimlerinin arkasına saklanmış başka başka sıfatlar var. Hayatı yeterince zor olan insanlara cahil ve bencilce oluşturulmuş yüzeysel fikirleriniz hiç yardımcı olmayacak.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!