Keyifli okumalar.
Ayrıca Mutlu ve Huzurlu Yıllar.
Okulun popüler kızlarından biriydim.Şimdi mütevazi davranıp bu durumun beni memnun etmediğini falan söyleyemeyeceğim, çünkü bu durum inanılmaz hoşuma gidiyor.

Cumartesi günü,annemlerin bir kaç gün seyahate çıkmasıyla evimde bir parti düzenleyeceğim ve tabiki partiye sadece okulun popüler kısmına giren kişiler gelebilecekti.Koridorda yürümeye başladığımda herkesin parti hakkındaki yorumlarını dinliyordum.

'Parti çok güzel olacak.' 'Gitmek için neler vermezdim.' gibisinden türlü türlü yorumlar.

Sınıfa girdiğimde herkesin ağzında bir 'yeni hoca' lafı dönüyordu.

Gidip yerime oturdum ve önümde oturan ve okulun ineklerinden biri olan Elif'i çağırdım. "Şşt Elif" hafifçe oturduğum sandalyede doğrularak.Okuduğu kitaptan kafasını kaldırıp bana döndü."Efendim." dedi her zaman ki titrek sesiyle."Şu yeni hoca davası ne?" "Şeyy eski matematik hocamız hamile olduğu için doğum iznine ayrılmış.Onun yerinede yeni bir hoca getirtmişler,söylediklerine göre hoca yakışıklı mıymış neymiş.Hatta..." dedi ve durdu.Ağzından kaçırmak istemediği cümlelerin ilk kelimesini kurmuştu bile. "Hatta?" dedim,kaşlarımı kaldırarak. "Hatta onun adına şimdiden iddiaya bile girdiler." dedi kimsenin duymaması için sessizce."Hmm nasıl bir iddiaymış bu?" "Yani...şeyy...onu ilk ayartanın kazanacağı bir iddiaymış sanırım." "İyiymiş."dedim ve tekrar oturduğum yerde gülümseyerek arkama yaslanıyorum.Biraz sonra sınıf dolmaya başladığında bizim şu yeni hocanın geldiğini anladım.

Biraz sonra sınıfa giren taşla onun şu iddialara konu olacak hoca olduğunu anlıyorum.

Sınıfa girmesiyle bütün bakışlar ona doğru yönelmişti,çoğu kişi gözleriyle onu yerken bir çoğu da laf atmaya başlamıştı.Bense karşımda duran bu manzaraya karşı alt dudağımı ısırıyorum.
Sınıfta oluşan büyük uğultuya karşı hocanın yaptığı tek şey yüzünü buruşturmaktı. Sadece dikkatini çekmek için daha sonra çok pişman olacağım bir şey yaptım ve "Partiye gelmek isteyen çenesi kapasın!"diye bağırdım sırtım sıraya dayalı ve kendimi biraz öne itmiş şekilde.

Sınıftaki bir kişiden bile ses çıkmadan herkes bana bakıyordu.Bense toparlanıp dik oturdum ve hocaya baktım.Memnun bir şekilde bana gülümsedi. Bende ona aynı şekilde karşılık verdim. "Teşekkürler." dedi o muhteşem ses tonuyla. "Rica ederim"dedim gözlerimi gözlerinden alamazken.

Sonra çıt çıkmayan sınıfa döndü ve; "Merhaba.Ben Bora Kaplan,yeni matematik öğretmeniniz."

ÖĞRETMENİM VE BENBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!