#5

16.9K 1.4K 728

1. Yaptırdığı piercing, dövme vb. şeyleri fotoğraflarda göstermek için kendini paralayanlar.

Ne çektiniz be yavrum, o dilinize taktığınız demirleri, karnınıza yaptırdığınız dövmeleri millet görsün diye ne çektiniz be.

Tamam yaptırırsın hoş duruyor bunu inkar etmiyorum ama kızın Instagram hesabına giriyorum, bütün fotoğraflarda dili dışarıda. Sen o dilindeki zımbırtıyı bize göstereceksin diye ben senin bademciklerini görüyorum ama yine de sen bilirsin tabi.

Ya da erkek arkadaşın Facebook'ta duvarına bakıyorum adamda dövme yok dövmenin adamı var. Üstelik fotoğraflarda o dövme hep görünüyor, görünmek zorunda. Aramızda para toplayıp bir kazak tişört bir şey alalım yazık yok herhalde...

Bir de burnuna şu zımbırtılardan takan kızlar burnunu nasıl karıştırıyor? Çok büyük ihtiyaç bence...

2. Hazırlanması saatler süren dünya güzeli bayanlar, bayanlarımız.

Bir kadına beş saat önceden hazırlanması söylenilip, iki saat önceden geldim demenize rağmen üç saat bekletilmesi... (Anlamayan tayfaya merhaba.) O kadar saat ne yapıyorsunuz bilmiyorum ama ne yapalım canınız sağ olsun.

3. "Bir şey yok." deyip ortada mahkeme duvarı gibi gezen kardeşler.

Arkadaşınızı üzgün görüyorsunuz, gidip ne olduğunu soruyorsunuz. Söylemiyor. Tekrar soruyorsunuz, yine söylemiyor. Belki anlatır diye biraz ısrar ediyorsunuz tersliyor. Sonra "Ben çok yalnızım forever alone.s.s" tripleri. Sana neyin var diye sorduk değil mi? Bu anlatmayanları da anlamıyorum ben. Başkası olunca dertler paylaştıkça azalır, iş kendilerine gelince sanki uyuşturucu batağına girmişler kumar borçları var ödemek için banka soyarken beş tane insan öldürmüş gibi davranıyorlar. Anlatamayacağın kadar özel olabilir ama FBI ajanı tribine de girme. En azından mutluymuş gibi rol yap ki etrafındakileri de üzme.

4. Ortama aniden gelen sessizlik.

Tür: Korku-gerilim.

Sınıftasınız diyelim, arkadaşınızla konuşuyorsunuz. Çok gürültü var diye sizde sesinizi yükseltiyorsunuz. Sonra sessizlik birden gürültü kesiliyor bir tek sizin sesiniz duyuluyor... Ardından geri zekalının birisi çıkıyor "Neden sustunuz konuşsanıza." diyor. Bir de nasıl bir cenabetlikse siz tam saçmalarken kesiliyor ya o gürültü. Ben sizin ayarınızı seveyim.

5. Daha ilkokuldan ressam olmaya hazırlanan andular.

İlkokulda resim dersinde 36'lı pastel boya getirip onları kimseyle paylaşmayan özürlü kardeş ne oldu ressam olabildin mi?

Ya sınıfta bir tek kişide altın rengi pastel boya vardı, bu malda onun havasıyla çizdiği insanların yüzlerini altın sarısına boyardı. Bu kadar mı salaksın sen arkadaş... Neyse inşallah ressam olabilmişsindir.

6. "Benim dinlediğim şarkıcı en iyisi." deyip milletin dinlediği şarkılara/şarkıcılara laf atanlar.

Bunun gibi insanlar yüzünden millet dinlediği şarkıcıdan vazgeçiyor. Müzik zevkimiz farklı diye hakaret etmek, dinlediğim şarkıcıyı küçümsemek niye? Sen şimdi Rihanna'ya çingene dedin ya kadın artık depresyona girdi şarkı yazmayı bırakıp torbacı olacakmış. Saygı duymak çok zor bir şey olmasa gerek, sen Arap Şükrü dinliyorsun ben sana bir şey demiyorum ama?

Dinlediğiniz müzikten utanmayın.

7. Evde sürekli ortadan kaybolan eşyalar.

Ne kadar da gizemli değil mi?... Bıraktığım eşyayı tekrar aradığım yerde bulamıyorum, bulmak için bütün odayı dağıtıyorum. Bulduğum zaman odayı talan ettiğimi fark ediyorum ve toplamak zor geldiği için öyle kalıyor. Daha sonra aradığım başka bir şeyi bulamıyorum ve odayı ikinci üçüncü dördüncü beşinci kez dağıtıyorum. Bu kısır döngü annem odamı toplayana kadar devam ediyor...

8.
Kendi kendine birbirine dolaşan kulaklıklar...

Kulaklığı düzgünce cebime koyuyorum, kullanacağım zaman cebimden çıkarttığım kulaklık gemici düğümüne dönmüş oluyor. Çözene kadar dinleme hevesim kaçıp gidiyor zaten. Ondan sonra gençler neden sinirli? Kendi kendine çözülen veya düğümlenmeyen kulaklık yapmıyorsunuz çünkü.

9. Teknoloji harikası (!) telefonlar.

Klozet deliğine düşen telefonlar, ekranı çizilen telefonlar, yanlışlıkla yere düşünce camı çatlayan telefonlar... "Kullanıcı hatası garanti kapsamına girmiyor" diyen angut elektronik mağaza satış elemanları...

Yere düşerken paraşüt açmayan telefon yapılmadığı sürece teknoloji benim için sıfırdır.

10. Gündemdeki popüler şahısları kral/kraliçe ilan edip, "O özgür ne isterse yapar siz karışmayın.s" diye atar yapan insan evlatları.

Özgürlüğü on altı yaşında babasından annesinden gizli seks yapmak sananlar var. Özgürlüğü erkek arkadaşıyla üç kere boşalıp utanmadan annesinin yüzüne bakmak sananlar var. Özgürlüğü sokağın ortasında öpüşmek sananlar var. Özgürlüğü hava sıcak bahanesiyle götüne kadar anca gelen etekle gezmek sananlar var. Özgürlüğü Allah'a inanmayıp küfür etmek sanan var. Özgürlük bu değil; kızların okuyabilmesi, erkeklerden aşağıda değil eşit görülmesidir. Sokağa çıkıp insanca takılabilmektir, işe girip çalışma kararı, gezme tozma kararı, internet kullanma, saçlarını değiştirme vs. bunlardır özgürlük. Kırk yıllık orospuları özgürlük diye başımıza taç etmeyin.

Günlük atarımı da yaptım, hepinize iyi günler.

Çok Güzel Hakaretler BunlarBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!