jake//jake.

1.1K 92 45
                  

*olaylar karışmaya başlıyor.. bütün bölümleri baştan Jake'in açısından yazacağım.. hazır olun.

İKİNCİ BÖLÜM// Jake.

Cama biraz daha yaklaştım, içeriyi göstermeyen filmli camları fırsat bilerek, karşı bahçede gezinen kızın cılız bedenini inceledim.
O diğerlerine göre, ölmek için hem fazla genç, hem de fazlasıyla güzeldi. Parmak uclarında inip kalkarken salınan saçlarıyla, okuduğum birkaç fransız film senaryosundaki o hayal kadar güzel kadınlara benziyordu.

Onu incelemeyi bırakıp birkaç adım gerilediğimde, belimdeki silah artık tenime daha soğuk ve daha itici gelmeye başlamıştı. Onu daha yakından incelemem gerektiğini düşünerek, etajerin üzerine bıraktığım yarım kahvemi aldım ve hiç düşünmeden arkabahçeye doğru sakin adımlarla ilerledim.

Evimin bahçesinde gezinen bakışları, beni görmesiyle birlikte menzilini şaşırmış ve hemen ilerimizde batmakta olan güneşe doğru çevrilmişti. Yanakları kıpkırmızıydı. Sanki zamanı durdurmuş gibi, o gözlerini kırpıştırdıkça bir rüzgar esiyor, havalanan tişörtümün altındaki silahın varlığını anımsamamı sağlıyordu. Ancak aceleye gerek yoktu, onun yaşam enerjisini görmek ve sonrasında yaptığım şeyden zevk almak istiyordum.

Sonunda bakışları, ilk önce bardağı tutarken titreyen ellerime, ardından da direkt olarak gözlerime kaydı. Gülümseyen suratı birkaç saniye içinde kaskatı kesilmiş, birkaç adım gerileyerek kendini evin kapısına biraz daha yaklaştırmıştı. Benden gerçekten korkuyor muydu?

"Bir şeye mi baktınız?" Emin olmayan bir ses tonuyla sordu. Hatta rüzgar biraz daha sert esecek olsaydı, muhtemelen kelimeleri rüzgara karışıp giderdi.

Hiçbir şey demeden, açık bıraktığım kapıdan içeri girerek, onu orada, mutluluk oyunları oynadığı bahçesinde bıraktım.

•••••••
Camın kenarına çektiğim tekli koltuğa biraz daha yaslandıktan sonra, elimde tuttuğum viskiden koca bir yudumu boğazıma gönderdim ve yüzümü buruşturmadan hemen önce adeta bedenimi yakmasını hissetmek için gözlerimi yumdum. Bilincimin yerinde olması beni mutlu etmiyordu. Başlarda, her gece sarhoş olmak, sabah ise bir önceki gece ne olduğunu hatırlamadan uyanmak çekici gelmişti. Ancak hayat tahmin ettiğim kadar basit ilerlemiyordu.

Maise Paris Harlow için resmen eyalet değiştirmiştim.

Az önce arkadaşları gelmişti ve hep beraber bir masanın etrafında sohbet ederlerken, Maisie oldukça düşünceli gözüküyordu. Sabah omuzlarında salınan saçlarını toplamıştı fakat serbest kalan birkaçının bembeyaz teninde salınışını dahi görebiliyordum.

Bir ara, hararetli sohbetlerinin arasında, benim evime doğru baktı. Beni görmüyordu, emindim. Ancak onun canlı gözleriyle temas kurduğumda, bir şeylerden daha emin olmuştum.

Evet, ona daha yakın olacaktım.

Evet, ona daha yakın olacaktım

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.
staytonight. ||gyllenhaal. Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin