PART THREE

Vyšla som z kúpeľne a po pár nových nádychoch aj z izby. Na chodbe nebol nikto, tak som teda zišla dole po schodoch. „Ryaan?!“ zakričala som a vykukol spoza rohu, na moje prekvapenie.

„Aha, tu si,“ usmial sa na mňa. „Predpokladali sme, že by si musela pravdepodobne ísť až do Mandynho salóniku, ale chvalabohu priniesla všetko sem, čiže môžete ísť nahor,“ usmial sa na mňa a ukázal hore. Tak som teda neochotne znova vyšliapala schody a sadla si na svoju posteľ, pokým neprišla Mandy.

Po pár hodinách som bola pripravená. Začala tým, že mi spravila nechty, urobila mi manikúru a pedikúru a nechty nalakovala načierno. Potom mi urobila make-up, ktorý zahrňoval čierne výrazné dymové líčidlá, hnedý prirodzený rúž, lícenka, ceruzka a linka na oči a mascara. Vlasy mi následne jemne zatočila do vĺn. Neskôr mi natrela celé telo kokosovým krémom s malými čiastočkami strieborného prášku. Modriny na tele mi vidno neboli, čiže mi ich nemusela zakrývať make-upom. Nakoniec prišli šaty. Čierne, jednoduché, elegantné a predsa majestátne a ľahké ako pierko. Cítila som sa v nich doslova ako princezná. Kebyže stretnem na ulici osobu ako ja, tak sa jej vysmejem do očí... ale toto bolo ako sen. Odreagovala som si myšlienky, nepremýšľala som nad tým, že budem musieť hrať Harryho priateľku... vlastne to mi ani tak neprekážalo.

„Hotovo,“ povedala mi a ja som nemohla nájsť slová. Nasadila som si len čierne lodičky a bola som pripravená. Mandy sa čoskoro vytratila z miestnosti a osamela som. Zrazu však bez slova vošiel dnu Harry. Bola som k nemu otočená chrbtom, ale aj tak som cítila jeho vôňu korenistého šampónu a nezameniteľný parfém a vodu po holení. Postavil sa za mňa, cítila som jeho teplý dych na krku, z čoho mi naskočili zimomriavky. Pokojne som vydýchla a nadýchla sa lahodnej vône. Pocítila som istý predmet na krku. Bez slova som ich prijala, presne aj ako decentne visiace náušnice. Nepýtala som sa ho, či to bolo striebro, alebo biele zlato, alebo, nedajbože, diamanty. Teda áno, chcem ich, ktoré dievča nechce, ale nie od Harryho, už ma aj tak zasypáva drahými vecami.

„Aj tak ti ich vrátim,“ zašepkala som, pretože som mala slabý hlas.

Harryho vôňa sa zintenzívnela a pocítila som ľahký dotyk jeho pier na mojom krku. „Nie,“ zašepkal mi do kože a nasal sodom vôňu mojej pokožky. „Možno by sme mali ísť dole.“ Prikývla som a otočila sa k nemu. Bol v tmavomodrej košeli, čiernom saku a čiernych elegantných nohaviciach. Nemal žiadnu výstrednosť, okrem malého strieborného prstienka na malíčku a tie jeho retiazke, ktorú neustále nosil, avšak aj tento krát som nevidela jeho prívesok, ukrýval  sa pod  košeľou.

Ponúkol mi rameno, ktoré som prijala s radosťou. Vyšli sme z mojej izby a hneď som počula klasickú hudbu rozliehajúcej po chodbe. Zhlboka som sa nadýchla a vydýchla. Toto som si v živote nemohla vymyslieť, toto by som nevymyslela, povedala som si. Až takú predstavivosť nemám. Koho by napadlo, že niekoho ako Harryho nájdem a budem stáť tu, na týchto schodoch a schádzať dolu.

„Tvár sa, že si zaľúbená,“ pošuškal mi Harry s úsmevom do ucha, mierne ma to zašteklilo.

„Neboj sa, ale aj ty, trošku radosti do toho,“ usmiala som sa späť. Vlastne som možno nemusela až tak predstierať, ja nie. Vedela som, že ma Harry istým spôsobom priťahoval, to bolo isté. No len jeho pocity boli čisto... pracovné? Neviem, či je to práve to najlepšie slovo, ale v podstate ide o to isté.

Všetky oči nás sledovali, niektoré okato, iné veľmi „nenápadne“. Bolo očividné, že neboli zvyknuté na takúto scénku, nemusela som sa teda obávať, že by si tu Harry každý mesiac bral iné dievča.

Irresistible - DokonalíRead this story for FREE!