1.Bölüm--İş Buldum

2.5K 33 2

Merhaba ... ^~^ Ben Selin 18 yaşındayım lise sonu bitirdim . Annem ve babam ayrı ben babamın yanında kalıyorum. Babam bu tatlil işi olduğu için yurt dışına gidicek O yüzden bende çalışmayı pilanlıyorum. Para bıraktı ama o para üç ay boyunca bi genç kıza yetmez. Bende çalışmayı düşündüm. Hizmetçi olucam gerçektende çok lüks bir evde... İlk günüm yarın başlıcak bakalım nasıl olucak bu iş...

================================================================

Hemen yatağımdan fırladım ve eşyalarımı aldım ilk taksiyle evin önüne geldim.

Wayy ev gerçektende harika görünüyo derken birinin bana seslendiğini duydum güvenlikmiş

-pardon kime bakmıştınız ?

-şeyy ben hizmetçi olarak gelmiştim.

-hıı siz o kız olmalısınız. Peki adınız neydi?

-selin.

-pekala içeri girebilirsiniz.

-teşekkürler.

Bahçenin kapısından içeri girdim bahçe bile çok büyüktü ve havuzluydu. Kapıyı çaldım ve kapıyı hizmetçilerden biri açtı.

-hoşgeldiniz

-teşekkürler

-Emily misafirimiz geldi.

Emily içeri girdi.

-hoşgeldiniz küçük hanım sizi ilk baş odanıza götüriyim.Bu ev üç katlı birinci katında salon , mutfak var.ikinci katta buranın sahiplerinin yatak odaları ve üçüncü katta hizmetçilerin odası var ama sen ikinci katta kalıcaksın .

-neden?

-çünkü yukarıda yer yok şu an burda sizde olmak üzere altı tane hizmetçi var yarın evin sahipleri üc aylık tatile gidicek sadece burda oğlu kalıcak o yüzden yarın burda sen ve başka bir hizmetçi daha kalıcak sen üç ay kalıcaksın ama diğer hizmetçi sadece iki hafta daha burda yukarıda kalmama sebebinde her hizmetçinin eşyalarının olması.

Emily odanın kapısını açtı. Bu oda gerçektende çok güzel .Balkonu var vede banyosu.

-siz eşyalarınızı yerleştirebilirsiniz. dedi ve odadan çıktı.

Bende dolabı açtım askıda hizmetçi kıyafeti duruyodu onu giydim baya kısaymış sonrada eşyalarımı yerleştirdim. Balkona çıktım buranın deniz manzarası güzelmiş. Kapı çalındı ve içeri Emily girdi

-bu kıyefetler size yakışmış.

Hagif tebessüm ettim. Aslındfa teşekkür ederdim ama resmen kadın hizmetçi olmak yakışmış dedi. O yüzden sadece tebessüm etmekle yetindim.

================================================================Odama girdim ahh sabahtan beri şunu şöyle yap bunu böyle yap çok yoruldum hemen pijamalarımı giyip yattım.

================================================================-kalkın lütfen seliin selin uyan.

Gözlerimi actığımda Emily i gördüm .

-e efendim diye mırıldandım

-kalkma saatiniz geldi.

-tamam geliyorum. Dedim ve Emily odadan çıktı. Telefonumu alıp saate baktım çoşş saat daha yedi bu saatte uyandırılırmı. Giyindikten sonra salona indim kimse yoktu sadece Emily  evin sahiplerini geçiriyodu veee oğluda burdaydı ohaa ne taş çocuk. Birden bana baktı sonra görmemiş gibi tekrar önüne baktı. Emily onları uğurladıktan sonra Mary diye seslendi yukarıdan orta yaşlı bi kadın indi burdakilerin hepsi ortsa yaşlı bi ben hariç.

-Mary ben çıkıyorum tamam mı?

-tamam efendim hoşçakalın. Dedi bende Emily i uğurladıktan sonra Mary bana döndü ev sahiplerinin oğlunu göstererek

-bu emre sen onunla ilgileniceksin bende iki hafta boyunca ev işlerini yapıcam. dedi ve yukarı çıktı.Emre ve ben baş başa kaldık.

Evin HizmetçisiBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!