PART ONE

Zobudil ma budík, ktorý som si nastavila. Pretiahla som si končatiny a pomaly sa posadila. Ešteže som nezostala písať na notebooku dovtedy, dokiaľ by som nezaspala, pretože to by bolo naozaj zaujímavé. Predpokladala som, že by som nemala šancu sa postaviť na nohy.

Nohy som zložila na zem a ruky zatlačila do matraca, aby mi to dopomohlo k ťažkému nechcenému vstávaniu. Kvôli tme som nevidela na nič, nezaberali ani pokusy nájsť svoj mobil. „Sakra, zašepkala som,“ keď som potme zamierila do kúpeľne a potkla som sa o roh mojej postele. Ruku som okamžite položila na boľavé miesto.

„Una, spíš?“ spýtal sa ma ospalý hlas. Ako som sa chystala otvoriť ústa a odpovedať jej, začula som slabé zachrápanie. Pridusene som sa zasmiala. Doteraz som nevedela, že Vanessa hovorí zo spánku, čo sa človek nedozvie, dodala som v duchu.

Hmatom som sa snažila identifikovať všetky možné prekážky na ceste do kúpeľne. Kým som sa ocitla v kúpeľni, minimálne dvakrát navyše som zaútočila na predmety v izbe, väčšinou skrine alebo stolíky. Zavrela som potichu dvere a zasvietila si svetlo, ktoré ma následne oslepilo. Rukami som si prikryla oči, kým som si nezvykla na dostatočné a silné svetlo. Pustila som vodu a osviežila si tvár.

Moc som toho nenaspala, pomyslela som si a ako na zavolanie prišlo zívanie. Z kútikoch očí som si umyla posledné zbytky spánku. Siahla som za zubnou kefkou, naniesla som na ňu mentolovú zubnú pastu a nechala po nej prejsť slabý prúd vody. Kohútik som zatočením doprava zavrela  začala sa sústrediť na umývanie zubov.

Bol to sen, alebo nie? pýtala som sa v duchu. Naozaj včera prišiel do mojej izby Harry a povedal, že súhlasí? On? Ten najtvrdohlavejší človek čo poznám... dobre, priznávam, najtvrdohlavejšia som bola ja, ale to nič nemenilo, že sa prišiel podvoliť mojej „ponuke“. Aj keď som niekde v mysli vedela, že bude súhlasiť, to bude tými jeho sprostými ochranárskymi pudmi.

Ale keby neprišiel? napadlo ma zrazu. Prestala som s mechanickým pohybom umývania zubov a zapozerala som sa do zrkadla. Nebola som najkrajšia, mohol by to odmietnuť kvôli tomuto, prečo by sa mafián zahadzoval s takou špatou? Iba by to uškodilo jeho povesti a vôbec by mu to nepridalo na jeho šarme... teda „šarme“. Priznávam, Harry nebol škaredý a existovalo niečo čo ma k nemu ťahalo... ale stačilo to, aby som zabudla na tie iné, takpovediac negatívne vlastnosti, ktoré vlastní...?

Keby neprišiel, podvolila by som sa asi ja.

Nie! To by bolo pre neho príliš ľahké a považoval by to za nejaké jeho osobné víťazstvo nado mnou. Ale aj tak by som povedala, že sťahujem ponuku. Ale keď si to tak prehrávam v hlave, čo dostanem? Ochranu pre mamu, ale bola som si istá, že by ju aj tak nasadil. Ochranu pre mňa... o to by sa postaral osobne. A to s tým príbehom... urobila som to pre to?

Pokračovala som v umývaní zubov. Možno som proste chcela vyskúšať aké to je, byť v nebezpečenstve, hádala som ďalej a porazene si vypláchla ústa vodou v pohári, ktorý som znova naplnila. Uterákom som si utrela kútiky úst.

Zo skrinky nad umývadlom som vybrala jemné očné tiene, biele, hnedé a čierne. Pokračovala som leskom na pery a zakončila to letmým pretrením mascary po mihalniciach. Chystala som si dať ešte trošku líčenky, lebo som mala čas, keď sa začal ozývať môj telefón. Roztvorila som dvere kúpeľne, aby trošku osvetlilo spálňu, ale aj tak som sa potkla a vystrela sa na zemi s jemným stonom. Ruku som natiahla dohora a z postele vzala telefón. „Áno?“ ozvala som sa do telefónu.

„Una?“ ozvala sa Vans z druhej strany miestnosti.

„Spi,“ povedala som jej vtedy, keď sa ozval Harry.

Irresistible - DokonalíRead this story for FREE!