*Zevkli okumalar dilerim x Umarım beğenirsiniz :) Seviliyorsunuz canlar ♡

Not: Hikayedeki anlatım bozukluklarını, aralıklı yazdığımdan dolayı oluşan boşlukları vb sorunları düzeltmek adına hikayeyi düzenleme kararı verdim. Gelecek olan bildirimlerden dolayı özür dilerim :/ x *

  Ben hiçbir zaman erkeklerin ilk tercihi olmadım. Okulun en gözde kızı da değildim. Hiçbir zaman okul balosunda gözler üzerime dönmedi. Her zaman sönük kaldım. Belki de beni özel yapan bu olmuştu. Belki bu yüzden beni seçmişti.

  Onunla karşılaşmamız tesadüf müydü yoksa planlı mıydı hala bilmiyorum. Bizim hikayemiz biraz daha farklı başlamıştı. Alkolle. Zaten hiçbir heyecanlı öykü salatayla başlamaz. Ama bu kez alkollü olan ne bendim, ne de o. Alkollü olan parti idi.

  Kimin olduğunubile bilmediğim bir partideydim. Arkadaşlarım Tesa ve Bella ile zamangeçiriyordum. Buradaki çoğu kişi bana yabancıydı. Bende onlara. Herkes flörtediyordu, sohbet edip şakalaşıyordu. Yani herkes samimiydi. Bense kimseyletanışmadığımdan dolayı soğuktum. Ama buna beni onlar zorluyordu. Benimlekonuşmuyorlardı.    


  Tesa ve Bella birine seslenip hemen geleceklerini söylediler ama kime olduğunu söyleme zahmetine bile girmemiştiler. Bense içki masasının başında öylece kalakalmıştım. Gülümseyerek buraya bir erkek geliyordu. Sanki bana bakıyordu. Bundan emin olmak için etrafıma bakındım. Ama benden sadece beş adım uzaktaki sarışın güzel kızı fark eder etmez hem rahatladım, hem de yeniden asla bir erkeğin ilk tercihi olamayacağımı anımsadım.

  Ağırlığımın bir kısmını duvara dayalı masaya verdim ve etrafa bakmakla yetindim. Sonradan fark ettiğim şey ise sonradan ürkmemi sağladı. Yakışıklı ama bir nebze de korkutucu görünüşlü bir erkek onca insanın içinde durmuştu ve kesinlikle dik dik bana bakıyordu. Kanım çekilmiş gibi hissettim. Etrafıma dikkatlice bir kez daha baktım. Hayır, bu defa çevremde güzel bir kız filan yoktu.

  Üzerindekikoyu renk kot ve gri renkte ince kazağı ile sıradan biri gibi görünüyordu. Açıkkahve rampa saçları ve mavi gözleri de onu diğer insanlardan ayırmıyordu. Onudiğerlerinden ayıran tek şey dik dik bana bakıyor oluşuydu.


  Bana doğru birkaç adımı henüz atabilmişti ki Bella ve Tesa gülüşerek yanıma geldiler. Dik dik nereye baktığımı anlamak için başlarını birazcık çevirmeleri bile yetti. Hala oradaydı ama arkadaşlarım yanıma gelir gelmez yürümeyi kesmişti. Bella hemen koluma girip beni odanın başka bir kısmına doğru çekiştirirken Tesa ise şaşkınca elleriyle ağzını kapatmış bir şekilde bizim arkamızdan yürüyordu.

  "Aklını mı kaçırdın? Neden dik dik bakışıyorsunuz?" dedi Tesa. Ellerimle yüzümü kapatıp başımı hafifçe iki yana salladım ve "Bilmiyorum. Çok farklı bakıyor. Yani insan hem ürperiyor hem de... Bu değişikti." diye açıklamaya çalıştım. Bella beni hafifçe sarsıp "Ona aşık olma aptallığını yapma sakın!" diyerek beni uyardı. "Olmam." dedim.

  O esnada omzumda bir el hissettim. Bedenimden geçen garip bir elektrik dalgası dizlerimi titretti. Arkamı döndüm ve hemen o yüzle karşılaştım. Bana dik dik bakan erkek tam arkamdaydı ve benden on beş santim kadar uzundu.

   "Dans etmek ister misin?"

  Nefesinin buram buram içki ve sigara kokmasını bekliyordum ama aldığım tek koku parfümünün kokusuydu. Yine o garip bakışları yüzümdeydi. Tüylerimi dikiyordu. "İstediğini sanmıyorum." dedi Bella. Tesa ise kısık bir sesle "Belki isteyebilir." dediğinde koluna Bella tarafından atılan tokadı yedi. Erkeğin "Bu kararı neden ona bırakmıyorsunuz?" diye sorarkenki bakışları bir an en iyi arkadaşlarımın üzerinde dolaştı.

Eksik KaranlıkBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!