1

73 4 0
                         

apokalipka (definicja z języka Julkowego) – szczególna odmiana apokalipsy.Jak może wiesz, apokalipsa to koniec świata. Kiedy wszystko znika,wskazówki w zegarkach stają dęba, słodycze są bez cukru, małpy przestająmałpować, morza falują liniami prostymi , dzieci dorośleją, dorośli dziecinnieją,a gwiazdy świecą w rytmie polki. Taki koniec, że nie ma już nic więcej.Zupełna ciemność i cisza.Apokalipka jest wtedy, jak skończy się coś, ale jeszcze dużo zostanie. Takjak w naszym wypadku. No bo skończyły się prawie wszystkie dobre domyi niepotworni ludzie, ale w sumie cała reszta została mniej więcej taka sama.Raczej mniej niż więcej, ale jednak.Więc nasza apokalipsa była taka mniejsza. I, jakby powiedział mój bratRobert:– Trochę lipna.Stąd nazwa – apokalipka.


Wstęp

Oops! This image does not follow our content guidelines. To continue publishing, please remove it or upload a different image.

Wstęp


Kabuum!

Syyyyk!Fiuuuuu!

Tak to się wszystko zaczęło.

Apokalipka nastąpiła zupełnie niespodziewanie. Nie przewidzieli jej tata, mama, dziadek, mój brat, ani nawet sąsiad z naprzeciwka. A przecież nosił okulary, więc musiał wiedzieć dużo. Stało się to rano, w ostatni piątek roku przedszkolnego, kiedy na stole stała już pusta miska po płatkach i wszyscy byliśmy gotowi do wyjścia.Wszyscy, czyli ja, Robert, mama, tata i nasz pies Solar. Wtedy nagle rozległ się ten syk, o którym już mówiłam, baaardzo głośny syk. Jakby ktoś wbił taką kosmiczną igłę w kulę ziemską i zaczęło z niej uciekać powietrze jak z balonika. Syyyyyyyk...Mama krzyknęła!

Izarowscy: Apokalipka czyli Julka Dziwadełko i przygody z potworamiWhere stories live. Discover now