TANITIM

100K 2K 122


Dilimde tanıdık bir şiir, kahverengi ahu gözlerini görüyordum tam da karşımda. Güzel beyaz yüzü gülüşüne eşlik ederken heyecanlı hali yüzümü güldürüyordu.

Yüreğimin sessizliği bir çift ahu gözle tatlı bir ezgiye dönüşmüştü. Karanlıktım yokluğunda, dalları kırılmış soluk bir ağaç gibi soğuk. Korkuyordum dünyadan, gerçeklerden, çocukların masum bakışlarından, akan her haklı gözyaşından. Yüzleşmekten korkuyordum bu dünyada yaratılmış her insandan. Utanıyordum beni yaratan Rabbimden.

Bir kadın geldi kahverengi gözlerinden şefkat olan. Bakışlarında merhamet ve haya. Yüzünde masumiyetin güzelliğe bürünmüş hali vardı. Kalbi dünyayı karşısına alır gibi atıyordu. Elimi tuttuğunda dünyamı aydınlattı.

O gün bana gülümsediğinde ellerimden günahlar döküldü. Yüreğime çöken karanlık aydınlandı. "Biz Rabbimizin ayetleriyle örtündük." dediğin de bir adım daha atmıştım Rabbime sözleriyle. Dudaklarından dökülen her söz kalbimde hayat buldu.

Ah Aslım Kerem gibi yaktın beni. Aşk ile yanarken sana dokundukça daha çok yandım. Başımı döndürdün, yüzümü güldürdün, kalbime hoş geldin ahu gözlüm.

(RAFLARDA) BAŞ BELASIBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!