Chapter 91

11.3K 654 103

H A R R Y

Cesta autom prebehla viac – menej v tichosti. Teda ak nerátam Liamove neustále rapotanie. Zväčša som ho nepočúval, pretože neustále hovorilo o futbale. To mňa ale vôbec nezaujíma. Neviem, no niekedy vlastne väčšinou si pripadám ako unikát, o sa týka futbalu. Nemám ho rád. Nikdy som ho nehral a ani nechcem.

Teresa sa niekoľkokrát  pozrela do spätného zrkadla, aby skontrolovala situáciu vzadu. Tara bola celý čas ticho a dívala sa von z okna.  Sophia komunikovala tak akčne ako aj jej priateľ. Bol som nervózny z toho aká tichá Tara je. Vôbec sa mi nepáčila naša terajšia situácia. Hneď ako sa postaví takto pred svojho otca bude vedieť, že niečo nie je v poriadku. Jej mama to tak už tuší keďže sa často pozerá do spätného zrkadla a mračí sa. Povzdychnem si  a nahnem sa bližšie k Tare. Nalepím sa na jej telo pričom jednu ruku jej obmotám okolo pása. Druhou prejdem po jej predlaktí až k dlani, ktorú spojím s mojou a prepletiem naše prsty. Je pre mňa príjemné keď sa nechá. Pousmejem sa a bradu si položím na jej plece. Spokojne vydýchnem keď cítim ti jej typickú vôňu vďaka, ktorej by som ju vždy vedel identifikovať. Tá vôňa k nej rozhodne patrila. Tara ku mne po chvíli stočí pohľad  a ja vyhľadám jej oči.

,,My sa na seba už nehneváme?“ opýta sa pričom sa mi zdá, že v jej očiach vidím prekvapenie.

,,Ja som sa na teba predsa nikdy nehneval,“ polohlasne poviem  a premeriam si jej tvár. Zastanem na jej perách a chystám sa k nim v najbližších chvíľach nahnúť. Vidím ako nadvihne obočie a odvráti pohľad.

,,Robíš to iba preto, lebo sa máš stretnúť s mojim otcom.“ Jej hlas je až príliš chladný na môj vkus.  Povzdychnem si a ruku priložím k jej tvár, ktorú si k sebe natočím.

,,Teraz mi priveľmi krivdíš. Ja nechcem, aby si bola na mňa nahnevaná. Sľubujem ti, že to napravím len ku mne už taká nebuď,“ šepnem pričom sledujem jej vážnu tvár. Strašne som si to pohnojil keď som čo i len naznačil, že je pre mňa práca dôležitejšia, než ona.  Pritom keby nebolo jej necítil by som sa ani z polovice takto dobre ako sa cítim keď viem, že ma miluje.

„Naozaj chceš toto riešiť teraz v našom aute s mojou mamou na prednom sedadle, ktorá nás len tak náhodou môže počuť?“ zašepká. Chvíľu na ňu hľadím než si uvedomím, že má vlastne pravdu. Pustím jej tvar a znova sa posadím. Zrak mi padne na Liama otočeného smerom k nám. Nepekne si ma premeriava až sa mi hlboko zapozerá do očí.

,,Sme tu hrdličky“ a nadvihne obočie. Ja neviem čo ten chlapec čaká? Myslí si azda, že Tarin otec na mňa vybehne so vzduchovkou a pošle ma kade ľahšie. Sophia tiež nie je úplne čistá – pri tej myšlienke k nej stočím pohľad  a premeriam si ju. Hľadí do okna a ja premýšľam čo také hrozné mohla urobiť. Nikto nie je bez viny. Určite je aspoň v čiernom registri alebo aspoň raz ukradla z drogérie ceruzku na oči, obočie alebo ceruzku na inú časť tváre. Pokrútim hlavou nad mojimi myšlienkami a po chvíli auto pomaly zastavuje. Rozpozerám sa navôkol  a vidím ako odbočujeme do dvora s dvojposchodovým domom s pripojenou garážou, pred ktorou zastaneme.  Všetci vystúpime a ja spoznávam typické americké domy v radoch danej štvrte. Hoc je november absolútne to nepoznať na počasí. Slnko svieti a ľudia si tu veselo bicyklujú a korčuľujú. Jednotlivé pozemky domov sú oddelené zväčšia bielymi drevenými plotmi. Dom Paynovcov sa pýši altánkom na prednom dvore, ktorý evidentne slúži na grilovacie účely.

,,Tak čo zmestí sa do tohto domu tvoje veľké ego alebo je to pod tvoje snobské očakávania?“ uštipačne prehodí Liam keď sa postaví vedľa mňa a díva sa na dom rovnako ako ja.

,,Nuž ja neviem. Ak sa tam zmestí to tvoje tak moje nebude mať problém,“ odvrknem mu  a jemu ten pobavený úsmev zmizne z tváre.

,,Vy dvaja už prestaňte!“ zavrčí na nás Tara  a bojuje s veľkým kufrom keď ho vyberá z auta. Rovnako sú na tom aj Sophia s Teresou. Okamžite pribehnem k Tare a pomáham jej.

Pulse (FF- Harry Styles)Read this story for FREE!