Ellerim tereddütsüzce yumuşak saçlarına değdiğinde acısının derinliğini hisseder olmuştum. Rüzgardan dağılmış açık kahve saçları ellerimde şekil alırken hüzünlü bir gülümseme yerleşti dudaklarıma. Onu sevdiğim barizdi ve acısı, odaya sıkılan parfümün yayılması gibi içime işliyordu. Tek istediğim kendinden çok sevdiği oğluna -Jim'e- kavuşmasıydı.

Bükülmüş dizleri yüreğini taşıyamıyormuş gibi titremeye başlamıştı. Vücuduna yayılan o acı yüreğini kemirmekten öte, bir balon misali şisiriyordu.

Dizlerim, duygularımın kurmuş olduğu Krallık karşısında bükülürken titrek bir nefes aldı.

"Miley ben iyi değilim... hiç değilim."

Ellerinin hapsinde kalan yüzünün, tek açık kısmından -şakağından- öptüm. Titreyen dizleri Depreme mahsur kalmış eski bina gibi şiddetlenirken fısıldadım.

"Söz veriyorum, iyi olacaksın. Elimden gelenin fazlasını yapacağım."

Elleri yüzünden uzaklaştı ve bal köpüğü gözleri beni buldu. Gözyaşları her şeye rağmen akarken yağmur sonrası güneşi gördüm.

"Yardım edeceksin..."

*

Katarina, Aaron ile yarınki planlarını konuşurken Justin ile dolapların hemen dibindeki bankta oturuyorduk. Elleri belirsizce hareket ederken ayrıntısına kadar izliyordum. Havadaki negatif hava içimi bunaltırken izlemekten öte hipnoz olmuştum. Elleri belirli hareketleri tekrarlarken düşüncelerimle ortak olmuş, beynimi hapsetmişti. Bir süre sonra maraton durmuş yerine gözlerimin önünde sağa-sola sallanması almıştı.

Saniyede kendime geldim ve bok çuvalına baktım.

"Ellerim biçimsiz biliyorum; ama neden bu kadar dikkatini çektiğini bilmiyorum."

Omuz silkip arkama yaslandım. "Düşünüyordum."

Kafasını normalden üstün birkaç defa sallarken Telefonumu almak için paltumu yokladım. Elime geçen tek şey: Justin için yaptığım kıyafet Alışverişinden kalan fişti. Ellerim endişeyle diğer cebimi yoklarken "Telefonumun çantamda olduğu" yeni aklıma gelmişti. Ani bir rahatlama yaşarken Justin ile aramızda bulunan çantama yöneldim. Fakat yanılmıştım ve tekrar o hissin kamçısına uğramıştım;

Aramızda sadece boşluk vardı, çantam yoktu.

Gözlerim, yuvarlarıyla olan 19 yıllık bağı koparmak istercesine irileştiğinde şimşek hızıyla banktan kalktım. Aynı hızla kalkan Justin'i umursamadan Katarina'yı taradım.

"Mil?"

Aylar sonra bana taktığı kısaltma beynimin nostaji albümünü zorladığında kaşlarımı kavisledim.

"Çantam yok, paten odasına bakmalıyım."

"Gelmemi ister misin?" Keskin bakışları yüzüme ok gibi saplanırken tek elimi havada savurdum.

"Halledebilirim."

Koca salonu inleten adımlarım ışıkları kapanmış paten odalarına ilerledi. Küçük pencereden yayılan keskin ışığa karşı Tanrı'ya şükranlarımı bildirirken sırada öylece duran pudra rengi çantamı aldım. Bir süre sonra Jake'i burada çantamla beraber bıraktığım aklıma düştü. Hiç tereddütte bulunmadan çantamı açtım, görünürde bulunmamasına karşın içini kurcaladım. Jack'in kafasında kırmaktan çekinmeyeceğim IPhone elimde belirirken Jack'e gerçekten güvenmediğimi anladım.

Cici telefon cebimde ki yerini almasına ramak kala arka kapağına yapışmış notu gördüm. Bir çeşit çift taraflı bantla yapışmış notu çekip yazanları okudum.

Bu bıçağı hatırladın mı Kamelya? İnan bende binlercesi var... ama dur, seninki özel olsun is-

Mesajın devamını okuyamadan kağıdın arkasında yayılan siyahlık dikkatimi çekti. Kağıdı ters çevirdim ve aslında kırmızı olan lekeye baktım. Ve ardından yere damlayan koyu kırmızı kana.

Benim kanıma...

------------------
Yeni bölüm geldi fakat şunu söylemeliyim; 3-4 bölümdür sınır koymadım ve uzun zamandır oyların-yorumların artmasını bekledim. Ama elime geçen tek şey ani bir düşüş oldu. Bunu okula bağlıyorum fakat ne olursa olsun yazma isteğim istemsizce azalıyor. Sizden tek istediğim hikayeye karşı biraz daha aktif olmanız. Bekletmeler için çok üzgünüm, Teog mağduruyum biliyorsunuz. Sizi seviyorum ♡♡♡

Not: Hikaye çok karmaşık bir gizeme sürükleniyor, artık adrenalin var. Bu yüzden fikirlerinizin oluşması için bazı bölümlerin ana fikrini yakalayana kadar okuyun; uzun süredir yeni bölüm yoktu unutmuş olabilirsiniz. Kurgu şu an tamamen hazır. Ayrıca Yılbaşı süprizi var.

"En ufak ayrıntı bile gerçeğin kapısına kilit olabilir..."

Diyorum ve ithaflara geçiyorum BAKICİLEY ♡

@sebnembuse02

@iperfbizzle

@Tommily

@NazlıcanElifDemir

@NilayCyrus

Run To Death .:. JileyBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!