saving her life

1.5K 67 52
                  

"Jacob diye bir keşi bıçakladıktan sonra senin evinin yakınlarında görülmüş."

Mary endişeyle söylenmeye devam ederken hiçbir şeye anlam veremiyordum.

İki gece önce uyuşturucu satıcısı olduğu bilinen Jacob, arkadaşlarının yanında olmadığı bir anda bıçaklanmıştı. İlk önce tahminler, aldığı malın ücretini ödemek istemeyen biriyle kavga edip bıçaklanmış olması yönündeydi.

Ancak dün çıkan raporunda hiçbir darp izine rastlanmamıştı. Yani Jacob, mücadele etmemişti. Bu da herkesin, Jacob'ın güvendiği biri tarafından beklemediği bir anda bıçaklandığını düşünmesini sağlamıştı.

Daha garip olanı ise bıçaklayan kişiyi görenler benim evime doğru yürüdüğünü söylemişti. Polis de güvenlik kameralarına bakıp bunu onaylamıştı fakat kafasındaki bol kapüşonu yüzünden kimse kimliği hakkında bir çıkarımda bulunamıyordu.

Kim olduğunu bilmediğim birinin bıçaklanması olayına istemeden dahil olmuştum ve hepsi bıçaklayan kişinin yüzündendi.

Etrafımdakilerin aksine çok fazla endişeli değildim. Ya da paranoyak davranışlar sergileyecek kadar korkmamıştım. Eğer bana bir şey yapacak olsaydı direkt beni öldürmeye gelirdi, diye düşünüyordum.

Jacob'ı bıçakladıktan sonra saklanmak amacıyla bu tarafa doğru kaçtığını tahmin ediyordum. Ama etrafımdaki herkes şimdiden güvenlik önlemlerini almıştı.

Özellikle aynı okuldan mezun olduğum yakın arkadaşım Mary delirmek üzereydi. O da, benim nasıl bu olaya bilinçsizce dahil olduğuma anlam veremiyordu.

Telefonum çaldığında dün gece tedbir amaçlı numaramı alan polisin aradığını gördüm ve hemen açtım.

"Hope Martell?"

"Evet?"

"Sanırım duymak isteyeceğiniz yeni bilgiler var. Dış görünüşünü biraz daha iyi bir açıdan az da olsa tespit edebildik."

"Nasıl?"

"Belirgin özellikleri var."

"Ne gibi?"

"Kapüşonunu düzeltirken parmaklarındaki dövmeleri gizlemeyi unutmuş. Akıllı."

Zafer kazanmış edasıyla bir nefes bıraktığında dinlemeye devam ettim.

"Ve çenesi bariz bir şekilde görünüyor. Kirli sakallı. Ayrıca oldukça zayıf. Bacakları fazla ince. Eğer bunlarla uyuşan biriyle karşılaşırsanız kendinizi savunmaya çalışın."

"Tamam. Teşekkürler."

Tam kapatıyordu ki aklıma Jacob geldi. Tanımıyordum ama hem üzülmüştüm hem de onun hakkında bize bilgi verebilirdi.

"Jacob nasıl?"

"İyiye gidiyormuş. Endişe edecek bir şey yok. Henüz."

-

Şu an Jacob'ın evine gidiyor olmamın ne kadar doğru olduğu tartışılırdı ama polislere kimseden şikayetçi olmadığını ve bıçaklayan kişiyi de görmediğini anlatmıştı.

Uyuşturucu satıcısı olmasına rağmen nasıl polislerden sıyrıldığını anlamamıştım ama uyuşturucunun lafı bile geçmemişti. Garipti.

Sonra bir şekilde polisten numaramı almış ve taburcu olduktan sonra beni arayıp bir şey anlatmak istediğini söylemişti.

Tehlikeli gibi görünse de konunun benim veya evimle ne ilgisi olduğunu merak ediyordum. Her ne kadar şikayetçi olmadığı için şimdilik dosya kapanmış olsa da içimi yiyip bitiren bir kuşku vardı ve bunun üzerine de Jacob arayınca hiç vakit kaybetmeden teklifini kabul etmiştim.

dissociative 🔥 zmHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin