Je suis fatigué

2K 145 85
                  

ANTHEIA//

Bill, Jake'in raflarına dizdiği içki şişelerinin arasına son bir umutla göz attıktan sonra çaresizce "lanet olsun." Dedi. "İlaç falan yok. Her yer boş içki şişeleriyle dolu."

Jake'i ziyaret için geldiğimizde, onu baş ağrısı yüzünden yatağında kıvranırken bulmuştuk. Odası darmadağındı, her şeyi etrafa saçmıştı ve perdeleri sonuna kadar çekiliydi.
"Belki de onu yalnız bırakmamamız gerekiyordur. Birkaç gün bizimle kalırsa kafası dağılabilir." Bill'in düşünceli halinden kurtulabilmesi için fikir sunmuştum. Ancak o mutfakta bir sağa bir sola volta atmaya devam ediyordu. Bill Skarsgard ne zaman düşüncelerin içinde kaybolsa böyle yapardı. Sanırım volta atmak bazı şeylerin daha iyi düşünülmesini falan sağlıyordu.
"Jake'in oğlunun davasıyla ben ilgileniyordum, Antheia. Unuttun mu ? Jake biraz olsun kafasını dağıtsın diye onu buraya ben getirdim." Duraksadı. "Ama Maisie bir şeyleri berbat etti işte."

Ne diyebilirdim ki? Haklı sayılırdı. Maisie iyi niyetli bir kız olmasına karşın aylardır aptal aşık rolünü üstleniyor ve Jake'in zaten fazlasıyla varolan sorunlarını daha da büyütüyordu. Onu uzat tutmak için çok çabaladığımızı hatırlıyordum. Ancak aşk konusunda ona ters bir şeyler söylemeyi asla becerememiştim. Çünkü Bill'in imkansız aşkının peşinde nasıl kör olduğumu hala çok iyi anımsıyordum.

Bill, düşüncelerimi bölerek beni ayağa kaldırdı ve Jake'in odasına kadar yavaş adımlarla götürdü. Her yer karanlıktı. Jake, yatakta doğrulmuş, sırtını duvara yaslamıştı. Boş gözlerle odayı izlerken aslında ne düşündüğünü çok merak ediyordum.

"Dostum bak," Bill konuşunca bakışları hemen onu buldu. Sanki odaya girdiğimizi yeni fark etmiş gibiydi.

Karanlığın arasında, gözlerinde adeta şimşekler çakıyordu. Otuzlu yaşlarında olduğu için kırışmaya başlayan ellerini saçlarının arasından geçirdi, bir tutam yakaladığında onu elinin arasında gezdirmeye başladı. İşte şimdi, geçmişte yaşadığı tüm kötü anılar gözlerinde can bulmuş gibiydi.
"Glen'den sonra birine aşık olacağımı düşünmezdim." Konuşurken sesi yer yer kırıldı. Üzgün bakışlarımı görüp ona acıdığımı düşünmemesi için Bill'in arkasına sığındım. "Olanlardan sonra Glen delirince, kendimi kaçmak zorunda hissettim. Çünkü onun gibi deliremezdim, anlıyor musun?"

Bill yavaşça başını sallamakla yetindi.

"Ve şimdi olanlara bak... Benden dokuz yaş küçük bir kıza aşık oldum ve o..." Akmaya başlayan burnunu çekti. "O beni delirtiyor, Bill."

Bill bir şey söyleyecek gibi oldu fakat merdivenlerden gelen koşma sesi onun durmasına neden olmuştu.

Agusto nefes nefese odaya girdiğinde, karanlığa neredeyse alışan gözlerim, yanaklarından süzülen gözyaşlarını hemen fark etti. 

"Biri-biri Maisie'i dövmüş."

staytonight. ||gyllenhaal. Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin