Nożyce tną wywiady #3 [Sanitariuszki]

289 45 136


Jeśli nazwa tego profilu nic Wam nie mówi, nie martwcie się, mnie też jeszcze niedawno nic nie mówiła, bo działają dopiero od kilku dni. Jak więc się tu znalazły? Sanitariuszki to inicjatywa grupy dziewczyn (znowu dziewczyn! czekam na jakąś męską inicjatywę, jak gdzieś taka powstanie, to chętnie się dołączę!), które, jak same o sobie mówią, łączy pasja do historii. 

Dziewczyny,

 ClaireSunrise,

 AnOld-FashionedGal,

 --majeranek,  

MonotematycznaGabi,  

YokohamaWalker

Ashera360,

__mucha__,

Vani56 , 

założyły Pogotowie Historyczne, w którym mają zamiar wspierać autorów piszących opowiadania historyczne (ale od siebie dodam, że także np. fantasy stylizowane na jakieś konkretne czasy). Znajdziecie tam prace podzielone na epoki i jedną z tzw. misz maszem, czyli po trochu wszystkiego. Chcą stworzyć miejsce, gdzie każdy może sobie trochę ułatwić przeprowadzenie researchu, znaleźć natchnienie lub po prostu dowiedzieć się czegoś nowego!

Ruszyły dopiero co, a już na profilu znajdziecie kilka naprawdę fajnych wpisów! Zajrzyjcie i sami się przekonajcie. Co ja będę Wam mówił, posłuchajcie! 


Jonfryn: To zacznijmy standardowym pytaniem. Nie krępujcie się i piszcie, co chcecie. Ja potem trochę to pokleję itp. i wyjdzie super wywiad!  W Nożycach prawie same dziewczyny, tu znowu babiniec! Możecie pisać wszystkie naraz, mam praktykę w ogarnianiu!

Jakbyście miały podać datę narodzin Pogotowia Historycznego, to jaka by to była i z czym by się wiązała?

MonotemtycznaGabi: Byłby to lipiec 2019, ach ta młodość.

AnOld-FashionedGal: Hmmm, pomysł urodził się jakiś czas temu podczas moich rozmów z ClaireSunrise, a działać zaczęłyśmy gdzieś w połowie lipca. Musiałabym zerknąć na profil, kiedy pisałam ogłoszenie. XD


Jonfryn:  A jak zebrałyście tak dużą ekipę? Znałyście się wcześniej?

ClaireSunrise: Ja z AnOld-FashionedGal tak i to właśnie do niej najpierw zwróciłam się z pomysłem.


Jonfryn: To jestem w wielkim szoku! Skoro pomysł narodził się 3-4 tygodnie temu, a u Was już tak dużo wpisów! Gratulacje! A reszta z ogłoszenia rozumiem?

AnOld-FashionedGal: Ja znałam większość osób, bo, nieskromnie mówiąc, czytały moja pracę. Napisałam ogłoszenie na tablicy i widzieli to głównie moi obserwujący, z niektórymi wcześniej się znałam, z innymi mniej. I tak jakoś ruszyło.

Nożyce tną [lato 2019]Where stories live. Discover now