4. kapitola - Stíny minulosti

152 18 4

°~~~~~~~~°

Tento obrázek bohužel nesplňuje naše pravidla pro obsah. Před publikováním ho buď odstraň, nebo nahraď jiným.

°~~~~~~~~°

„Ví to. Ví o Thomasovi."

Samantha mávnutím hůlky nechala umývat špinavé talíře v dřezu. „Táta?"

„Ne. James."

Samantha ztuhla a otočila se ke své dceři.

„Jak..."

„Nemám ponětí," krčila rameny. „Potkali jsme se v Děravém kotli a nepovedlo se mi vyhnout, tak jsem s ním musela prohodit pár slov a nějak to z toho poznal."

Sam po tváři přeběhl nenávistný stín. „Vlezl ti do hlavy?"

„Nejsem si jistá, ale spíš myslím, že ne. Jakmile jsem postřehla, že se snaží něco zjistit, vyhýbala jsem se mu pohledem."

„Počkat, co se snažil zjistit?"

„Trochu jsem vybouchla, když se snažil mluvit o tom, jak je mu líto Cedrica a jak musí Kate trpět. Vyjela jsem na něj, ať se od ní drží dál a..." kousla se do rtu „...nechtěně jsem přitom prozradila, že si pamatuju, jak mi vymazal paměť."

„A jenom z toho mu došlo, že jsi s ním otěhotněla?"

„Jo. Jak mu to mohlo dojít? Jak to s tím souvisí?" vyptávala se matky.

„Možná proto..." zamyslela se nad tím. „Předtím jsem si myslela, že se ti paměť vrátila proto, že nějak zpackal to kouzlo a bylo to jen dočasné. Ale podle tohohle by za to mohli spíš Thomasovi schopnosti..."

„Jak to myslíš?" stále nechápala Lizzie její uvažování.

„Musím se kouknout do naší knihy. Někde tam je napsaný od Roweny o tom, jak to dopadne, když spolu mají dva různí bilokanti dítě."

„Jakože Thomas není první?"

„Bilokanty už dlouhá léta spojují společná tajemství ohledně schopností. Myslíš, že jste první dva bilokanti, kteří se přitom sblížili?" Pozvedla obočí. „Dokonce i sama Rowena měla dítě se Salazarem."

„Oh, tak to dává smysl, proč o tom pak psala."

„Přesně. Takže já se jdu podívat do knihy, co o tom přesně píše, a ty přijď za mnou. A vezmi sebou i Kate a Harryho, musím si s nimi promluvit a tobě neuškodí, když to taky uslyšíš."

„A..." Elizabeth už ji nestihla říct, jak James zareagoval na fakt, že spolu mají syna. Dala mámě záhadu, kterou musí vyřešit, a tak se zapomněla zeptat na tenhle nepodstatný detail. Ale Elizabeth věděla, že je to vlastně stejně jedno. Řekne jí později, že se nic nemění. Thomasovým tátou bude vždycky Oliver, James pro něj bude nikdo.

Spíš se cestou nahoru zamyslela nad tím, o čem by s nimi může chtít mluvit. Určitě to bude i něco bilokantského. Ale byla hlavně ráda, že se jí podařilo s matkou takhle soukromě promluvit. Schválně se proto hned po večeři nabídla, že pomůže s nádobím, a významně se přitom podívala na Samanthu, aby se taky přidala. Schválně si se sklízením nádobí ze stolu dávala na čas, i když k tomu využívala svoje bilokantní schopnosti.

Spojené a propojenéPřečti si tento příběh ZDARMA!