FİNAL PART II: "EFSUNKÂR"

12.9K 846 268

FİNAL PART II
|EFSUNKÂR|

🔥🔥🔥

______

Oops! Bu görüntü içerik kurallarımıza uymuyor. Yayımlamaya devam etmek için görüntüyü kaldırmayı ya da başka bir görüntü yüklemeyi deneyin.

______

'Bir lades tutuşsak seninle,
"nesine?" desen,
"sesine..." derim.
Bilirsin,
yüzün aklımdadır hep,
ben sesini özlerim.'

Cemal Süreya

______


Mahzen'deydim.

Ahşap evin bahçesinde iki ağacın arasındaki hamakta uzanıyordum. Mevsim yazdı. Havada rahatsız edici bir sıcak yoktu. Akşam üzeriydi ve hafif bir rüzgar esiyordu. Ağaçların dallarında öten kuşlar, alacakaranlığın son bestesini söylüyorlardı.

Çimleri ezerek bana yaklaşan iki bedene tuttum gözlerimi. Yağız kucağında Tuğra ile gülümseyerek yanıma gelmişti.

"Güzelim, paşamız uyanmış."

Başımı hamaktan ayırarak ayaklarımı aşağıya sarkıttım. Yüzüme yayılan sıcak bir gülümsemeyle Tuğra'yı almak için kollarımı kocama uzattım. Tuğra ellerini çırparak yüzündeki gülücüklerle bana atıldı. Çok özlemiştim mis kokulumu. Ellerim oğlumun küçük bedenine kavuşamadan geriye doğru savruldu.

Sert bir rüzgar esti. Bir anda gökyüzünü kara bulutlar sardı. Şiddetle gök gürledi. Endişeyle Yağız'a döndüm. Ancak biraz önce bir adım uzağımdaki kocam ve oğlum şimdi oldukça uzak bir mesafeden beni izliyorlardı.

"Yağız," dedim, endişemin sesime yansımasına engel olamamıştım. Onlara doğru koşmak istedim. Ancak tek bir adım atamadım. Olduğum yere mıhlanmıştım. Bedenim bana itaat etmiyordu. Dışarıdan bir güç buna engel oluyordu.

"Efsan," dedi aşık olduğum sesiyle. "Nefes alman gerek bir tanem."

"Yanınıza gelmek istiyorum," dedim çaresizce. Ellerimi onlara uzattım. "Tuğra'ma sarılmak istiyorum, Yağız."

Gülümsedi.

"Nefes al, güzelim..."

Yağmur yağmaya başladı. Üzerimdeki beyaz elbiseyi yeni fark ediyordum. Kolları ve etek uçları tülden oluşan elbise bir gelinliği andırıyordu. Ya da kefeni. Yağmur damlaları beni sırılsıklam etmişti. Gözlerimi yeniden kocama ve oğluma çevirdim. Uzaklaşıyorlardı benden.

"Tuğra ile seni burada bekliyor olacağız. Efsan, bize dön bir tanem."

Yağmur hızını arttırdıkça sesini duymaz olmuştum. Görüntüleri de kayboldu. Telaşla bağırdım arkalarından. Toz bulutuna karışıp yok olmuşlardı.

SİYAH'IN GÖLGESİ ✔Hikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin