ah ten czerwcowy bunt

118 40 3

Zmieniłam się. Tak naprawdę się zmieniłam. I to zmieniłam nie tylko samą siebie, ale i cały świat wokół mnie.

Zmieniłam się nawet z wyglądu, bo przefarbowałam włosy na prawie-czarno, a w słońcu ciemno-brązowo, ścięłam je do połowy ramion i zaczęłam nosić kolczyki. I wszyscy dziwni dorośli twierdzą, że przeżywam właśnie fazę buntu, którą normalnie powinnam przeżyć już jakiś czas temu, więc to chyba dobrze, że w końcu nadeszła.

Ale to raczej nie bunt. To bardziej desperacka próba znalezienia siebie i zaistnienia gdzieś. To jest coś w stylu: "próbuję różnych wersji siebie, żeby odnaleźć tę najbliższą oryginałowi".

Jestem teraz jedną nogą w Holandii a drugą w Belgii (naprawdę jestem zaraz przy granicy), mieszkam dwa kroki od morza i całymi dniami obserwuję przypływy i odpływy morza północnego. Jest tu dużo mew, królików na wolności, wiatraków (stereotyp potwierdzony), zieleni i ludzi w śmiesznych koszulach. A w Belgii są targi, na których mili ludzie sprzedają dobre pieczywo i ubrania dla misiów, rowery i uliczni muzycy (uliczni muzycy razy 18381973). I generalnie to nikt tu nie kradnie ręczników, polecam.

Czasem zastanawiam się czy tylko ja tak dużo myślę.

Boli mnie twarz i uszy od słońca, ale może trochę ściemnieję. I tak teraz myślę, że to zabawne, jak rodzice boją się rozmawiać z własnymi dziećmi. Bo odkąd mój tata dowiedział się, że byłam na paradzie równości to tak cały czas za mną chodzi i bawi się w podchody, zadając sobie pytanie "no zapytać się jakiej jest orientacji, czy to tak nie wypada?".
A ja się was pytam, wypada czy nie? I czy lepiej, jako dziecko z połowicznie (mama - tak, tata - nie) katolickiej rodziny, lepiej siedzieć cicho, tak po prostu jak wcześniej czy tak nagle wyjść z szafy ze swoją orientacją, narażając się na:
a) wyrzucenie z domu
b) "a to tylko faza nastoletniego buntu"
c) biseksu... cotojestjakieskolejnewymyslytoprzezteninternet

Pozdrawiam was i mam nadzieję, że wasze nastoletnie bunty są jakieś takie spokojniejsze.

darknessPrzeczytaj tę opowieść za DARMO!