Annesi Yaman'ın hayatından çıkmayı tercih eder.. Giderken peşinden gelmesin diye Yaman'ın yolunu Hasan ile kapatır.. Yaman bundan sonra yoluna tek başına devam edecektir. Bu vedalaşmaya tanık olan Ender, Yamanın yaşadığı trajediye tepkisiz kalamaz.. Ona hissettirmeden sahiplenmeye karar verir.. Yamanın bir süre daha kalması için mesafesini de koruyarak olanak sağlar.. Yaman Orkunla birlikte yanan örnek evin onarımında çalışacaktır. Aynı zamanda Asım Şekip Kaya üniversitesinin de sınavlarına hazırlanacaktır. Yalnız Enderin bu evde kalabilmesi tek şartı Yamanın hiçbir şekilde bir olaya karışmamasıdır. Bu konuda Selim de karısını destekler. 
Yaman için Orkunla örnek evde çalışırken geçirdiği günler çok zor geçecektir.. Orkun, Yamanın sınırlarını zorlamak için onu sürekli tahrik eder.. 
Öte yandan Mira'nın panayır gecesi Nevin'i korumak için şarkı söylemesi, Mira ile Yaman arasında yeni bir dönem başlatır. Yaman ilk kez Mira'nın kendisine doğru attığı adımı karşılıksız bırakmaz. Bir araya geldiklerinde, aralarındaki duvarı aşarak gerçek bir iletişim kurarlar.
Orkun Yaman'ı hayatlarından çıkarmak için, Eylül'le gizli bir işbirliğine girer. Bu oyunda Mert piyon olur. 
Bir gece Yaman, Mert, Eylül ve Tuğçe yemeğe çıkarlar. Mira ve Orkun da aileleriyle aynı mekandadırlar ve gece hiç umulmadık bir şekilde noktalanır...

Medcezir ÖzetleriBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!