33.Bölüm ~ÇIKMA TEKLİFİ~

736 47 50

Kumsal'dan

Asena "Oo! Alesya sen buraya gelsene."diyerek Alesya'yı yanına çekmişti. Alesya yanımıza geldiği an sorularıma maruz kalacaktı." Ne yaptınız? Nereye gittiniz? Sen gece Çağan'da mı kaldın? Anlatmazsan seni boğazından kesip denize atarım. Hem Asena'cım sen nasılsın tatlım? Siz ne yaptınız peki Barlas'la? Alesya için söylediğim soruların aynısı senin ve senin için de geçerli." dedim en sondaki 'senin için de geçerli' dediğim kişi Asu'ydu çünkü dün Alesya gittikten sonra yanımıza Barış ve Ateş gelmişti. Bir karara varıp beraber takılalım dedik. -Asu'yla sıkılıcağımızı düşünerek- Bu yüzden Asu'nun evine gitmiştik. Gittiğimizde fazla bir şey yaşanmamıştı. Beraber yemek hazırlamıştık. Daha doğrusu biz Barış'la mutfakta yemek hazırlarken Asu ve Ateş ise masayı hazırlıyordu. Barış'la mutfakta baya eğlenmiştik. Hatta bir ara beni sevdiğini düşünmedim değil. Sonra kafama dank etti Bora itinden sonra hiç bir erkeğe güvenemeyeceğim. Erkeklerin hepsi aynı. Oyuncu hepsi. Önce sana yakın davranıyor, sen ondan etkilenmeye başlayınca, hoşlanınca işler değişiyor. Eninde sonunda başkasına gidiyorlar. O yüzden kendi mi Barışa kaptırmamam lazım. Neyse konumuna dönelim. "Kızlar anlatmayı düşünüyor musunuz? Hayır yani meraktan çatlıyacam burada valla. "Hiç biri bana bakmıyordu. Hepsinin gözü yere odaklanmıştı. Sinir olmuştum şuanda "Asena sen başlıyorsun itiraz istemiyorum! Başla! " dediğimde önce mırın kırın etti. Sonra da Asena "Bir şey olmadı aslında sadece beni kendi doğal ortamıma götürdü." dediğinde hepimizin gözü fal taşı gibi açılmıştı. Asena anlamıştı ki bizim ona ne manada baktığımızı "Hayır ya fesatlar öyle değil. Dağ evi gibi bir yere gittik ama daha çok ağaç yeşillik yani yazlık gibi bir yerdi." Asu "He! anladım. Otlama zamanı gelmiş. Buralarda ona göre doğal ortam yok tabi normal." diyip sırıtmaya başladı.

Biz de onunla birlikte gülerken Asena Asu'nun kafasına vurmuştu. "Neyse ya hadi konuyu dağıtmayın. Anlat. Götürdü sonra ne oldu?" dediğimde Asena kızarmış mıydı? Ne olmuştu lan? Vallahi çatlayacam. Asena "Beni kendi odasına götürdü. Sonra da beraber yattık." dediğinde ilk tepki veren Alesya olmuştu. "Siz iyice işi pişirdiniz. Benden demesi. Valla Barlas da az değil yani. " diyip sırıtmaya başladı. Sırıtarak "Peki yatakta ne oldu?" diyip gülmeye başladım. Asena "Dur bir düşüneyim. Gece boyu seviştik. İnanamazsınız." dediğinde Asu "İnanmadık zaten. Barlas'la böyle hayaller kurduğunu bilmiyordum Asena. Valla sen de azıtmadın değil." hepimiz gülmeye başlamıştık. Asena Asu'nun koluna dirseğini vurmuştu. Asena "Lafın gelişi öyle söyledim zaten. Şakaydı. Bir şey olmadı. Yatakta sadece beraber uyuduk." dediği an "Asena başka bir şey olmadığına emin misin? Gazozuna ilaç atıp seni uyutmuş olmasın. Yapar mı yapar valla." dediğimde ders zili çalmıştı.

Sınıfa doğru giderken. "Asu ve Alesya siz de anlatmaktan kurtulamazsınız. Haberiniz olsun." İlk ders matematikti ve 3.ders Biyoloji sınavı vardı. Sonra da Biyoloji dersi. Bu nasıl programdır. İnsan öğrencileri de düşünür. Matematik dersine girmeden önce Berkanlarla konuşup Asu'nun yanına Asena'yı, benim yanıma da Alesya' yı almıştık. Berkan'lar da arkamıza 4'lü şekilde geçmişti. Onların arkasında da gizemli 3'lü vardı. Kerem, Atalay ve Oktay'dı. Burak hoca derse geldiğinde sohbet etmiştik. İsteyenler de ders çalışıyordu. Biz ders çalışma taraftarıydık.

Arkamı döndüğümde Asu arkasını dönmüş Berkan'la konuşuyordu. Ne konuştuklarını baya merak etmiştim. Çünkü normal bir şeymiş gibi gelmiyordu. Onları takmamaya karar vermiştim. Bir şey daha dikkatimi çekmişti. Ya bu Berkan'lardan bu 3'ü niye okula düzgün gelmiyolar. Kerem, Atalay ve Oktay. Bu gün okula gelmelerine şaşırmıştım. Baya gizemli takılıyolardı. Kızlarla ilk ders çalıştık. 2.derste çalışmayı bıraktık. "Asu ve Alesya anlatmaya başlayın." deyince birbirlerine baktılar.

Asu "Ben başlarım." dedi. "Dökül." Asu "Sen gittikten sonra bir şey yapmadık. Aslında gece eve abim geldi. " dediğinde gözlerim açılmıştı. "Ne! İyi de hani akşam gelmeyeceğim demişti. Aramıştı seni." dedim şaşırarak. Asu "Öyleydi ama geldi. Ben onun korkusundan Ateş'i kendi odama sakladım. Sonra da işte abim odasına gitti. Ben de kendi odama geçip kapıyı kilitledim. Abim odaya girerse Ateş'i görmesin diye. Sabah uyandığımda yanımda Ateş vardı. Birlikte uyumuşuz. Abim de evden erken çıkmış. Öyle yani kısa ve öz anlattım. Sıra Alesya'da." dediğinde "Dur bi kızım ya senin olayına şaşırmam bitmedi. Ateş'deki şansa bak be. Şanslı çocuk. Abin sizi yakalasaydı Ateş'i öldürürdü."dedikten sonra Asena konuya girdi. "İyi de bunlar evde tekken sen neredeydin?" dediğinde bir tek ben olaysız gün yaşamışım onu fark ettim. "Valla benim sizin gibi bir günüm olmadı. Asu da kalmak için izin almamıştım. Annem aradı eve gel dedi ben de eve gitmek zorunda kaldım. Barış da beni eve bıraktı. Ama anam Barış6ı görünce bir sevinmiş görmeniz lazım. Ben Barış6ı görünce bu kadar sevinmiyorum." dediğimde kızlar gülmeye başladı. Tabi ben de onlarla gülmeye başlamıştım. Sonra gözüm piçizlere kaydı. Bizi izliyorlardı. Arada gözleri Berkan'ların üstüne gidiyordu ama çoğunluklu olarak bizdeydi.

PSİKOZLARBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!