2. Bölüm

58 5 7
                  

İKİNCİ BÖLÜM

02 Ekim 2011 Pazar Saat 17.30

Yasir büyük bir sevinçle hemen telefonu açıp. ''Çabuk gel, patrondan izin istedim eğleniyoruz bu akşam üçümüz'' Deyip kapattı. Yine geçen gün eğlendikleri gibi eğleneceklerdi. Patronu ile arası çok iyiydi. Onu işe yeni almasına rağmen çok sevmiş, kısa zamanda çok samimi bir yol yürümüşlerdi. Zaten samimiyet için uzun zamana gerek yok. Kısa zamanda bir şeyler paylaşıp birbiri ile çıkar ilişkisinde bulunmak değil midir samimiyeti artıran? Yasir her zaman söylerdi bunu yakın çevresine. Çıkar ilişkisi ve menfaat birbirinden çok farklıydı ona göre. Her samimi ilişkinin temelinde çıkar ilişkileri vardır. Bu çıkar ilişkileri ne kadar artarsa arada ki bağ da o kadar güçlenir. Yasir elindeki tabakları ve bardakları mutfağa koyup, kafeyi kapatacaktı. Pazar günleri izinli olmasına rağmen çalışırdı. Aarada ev arkadaşıyla bir planı olunca iznini kullanırdı sadece.

Üzerini değiştirip, kafenin açık alanına geçip bir masaya oturup, beklemeye başladı. ''Bugün için ne yapabiliriz?'' Deyip düşünmeye başladı. Telefonuna mesaj geldi. Mesajda ''Birader ben birini daha getireceğim. Haberiniz olsun. Yarım saate geliriz. Beni ele verme haa kızın yanında olur mu :)) '' Mesajı okuyunca gülerek ''Ah ulan Kaan sen akıllanmazsın.'' dedi kendi kendine.

''Hayırdır pek mutlu oldun telefona bakınca.'' Dedi patronu.

''Evet hiç sorma ya Aylin. Bizim Kaan yine yaptı yapacağını. Yeni kız arkadaşını da getirecekmiş onu haber verdi.''

''Eee Kaan bu Yasir ne beklersin ki. Neyse benim babamı aramam gerekiyor. Deyip gülerek içeriye geçti.''

O an Yasir'in aklına bundan üç hafta önce yaşanılan bir olay geldi. Kaan Yasir'in çalıştığı yere geldiği zaman Aylin'i çok beğenmişti. Yasir'e sorunca da patronu olduğunu öğrendiğinde baya şaşırmıştı.

Aylin orta boylu, kumral, bakımlı biriyd,. Yuvarlak bir yüze sahip kahverengi orta büyüklükte gözleri küçük bir burnu vardı. Çok güzel bir gülüşü ve bu gülüşüyle sol yanağında oluşan bir gamzeye sahipti. Yüz güzelliği çok iyi olan zarif bir bayandı. Maddi durumu oldukça iyi olduğundan özel bir üniversitede işletme okuyordu. Tek hayali güzel bir kafesinin olmasıydı. Bundan dolayı babası burayı yirmi birinci yaşına girerken yani son doğum gününde açmıştı ona. Ailenin tek çocuğu olmasına rağmen fazla şımarık değildi. Çalışanlarına yardım eder etrafındakilere maddi ve manevi her konuda destek olmaya her an hazır biriydi Aylin. Yasir ile çok iyi anlaşıp iyi bir dostluğun temellerini atmışlardı bile geçen kısa zamanda.

Kaan kız arkadaşı ile Yasir'in çalıştığı kafeye geldi. Açık alana geçip Yasir'in yanına oturdular. Kısa bir selamlaşmanın ardından Aylin'i bekleyedurdular. Aylin de o esnada gelip, Özge ile selamlaşıp yanına oturdu. Yasir Aylin ile Kaan ise Özgeyle karşı karşıya oturdular. Kaan hemen ortaya atıldı. '' Özge'm ile bir hafta önce tanıştık. O da burada edebiyat öğretmenliği okuyor. Canım, Yasir işletme üçüncü sınıf, Aylin de aynı bölüm ama hanımefendiye devlet okulu yetmediği için özel üniversitede okuyor.'' diyerek gülmeye başladılar hepsi bir anda. Ardından tekrar devam etti. '' Yasir ile ben aynı evde iki yıldır kalıyoruz. Ev denilirse tabii oraya. Bildiğin çöplük abi orası ya. İşin şakasını bir kenara bırakırsak, Yasir ile iyi ki tanışmışım. Kendi adıma çok seviniyorum bu duruma. Bu hayatta insanın Yasir gibi iyi dostlara çok ihtiyacı var. Dünya da bir tane var o da çok şükür benim arkadaşım kardeşim. Ha Yasir'in memleketinin diliyle gardaşım benim'' diyerek elini Yasir'in omzuna atıp gülmeye başladı.

Yasir biraz kızarmıştı hemen konuyu değiştirmek istedi. O esnada Özge '' Sizler çok iyi anlaşıyorsunuz. Sizinle tanıştığıma gerçekten memnun oldum.'' deyince Kaan atıldı hemen lafa ''Canım sende artık bizdensin. Biz dört kişilik ekip olduk.'' diyerek güldü. Yasir ve Aylin Kaan'a bakarak sadece tebessüm ettiler. Çünkü ikisi de Kaan'ı çok iyi tanıyorlardı. Kaan bir kıza bağlı kalamazdı onlara göre. Hayatına giren kızlara günü birlik baktığından olsa gerek. Belki onlara söylemediği bir yarası da vardır bundandır aldığı tedbir. Aylin Özge'ye ''Nerelisin?'' Diye sordu.

Uyurken BileHikayelerin yaşadığı yer. Şimdi keşfedin