16.Bölüm ~SARMA~

596 55 23


Alesyadan...

Çağan ve bir kız öpüşüyorlardı. Nedense göğüs kafesimde bir sıkışma hissediyordum. Kafamı sağa sola sallayıp kendime geldim. Çağan kızdan ayrılırken bizde mutfağa doğru yol almıştık. Kafasını yana çevirdiğinde hâla ona bakıyordum. Bizi görünce şaşırdı ve gözlerini kapattı.Sınıfa girdiğimizde kızlar şaşkındı. Asena bana bakıp "Sen iyi misin? bir rengin falan atmış."dedi. "İyiyim canım hehehe! neden iyi olmayayım ki?"dedim. Kızlara pek inandırıcı gelmesede omuz silkip mutfağa geçtik. Kumsalın morali çok bozuktu. Haklı da tabii o' çocuğu Bora benim yavrumu aldatmıştı. Gel de üzülme yok efendim kızma. Birde o şerefsize inanmıştık iyidir falan demiştik.

Çağan mutfağa girdiğinde aklıma yine o görüntü geldi. Oha! gözlerim mi sulanıyordu. Benim yok artık. Gözlerimi kapatıp derin bir nefes aldım ve hızlıca nefes alıp vermeye başladım. Krizlerimden birini yaşamak istemiyordum. Ellerim yine titremeye başlıyordu. Genelde duygu yoğunluğu yaşadığımda ya da endişelendiğimde ufak çaplı bir kriz geçirirdim. Kızların bundan haberleri yoktu. Doğal olarak yanlarında hiç yaşamamıştım.

Aniden yerimden kalkıp hızla banyoya koşmaya başladım çünkü şuanda nefes almaya ihtiyacım vardı. Banyoya gelince iğrenç sigara kokusunun burnuma gelmesiyle geri dönüp bahçeye indim. Çardaklardan birine oturup nefes alıp vermeye başladım.O sırada yanımda bir ağırlık hissetim. Kafamı o yöne çevirdiğimde yanıma gelen kişinin Çağan olduğunu fark ettim. Neden gelmişti ki? "Alesya iyi misin? Ellerin titriyor."dedi. Gayet iyiydim...(!) "İyiyim Çağan neden geldin?"dedim gözlerimi devirerek."Sınıftan öyle koşarak çıkınca merak ettim. Kötü gözüküyordun." "Beni merak etme Çağan Dinçer. Ben gayet iyiyim. Sen sevgilinin yanına gitsene ne işin var burada?"dedim sinirle. Çağan sırıtarak "Sevgilim mi?"dedi. Kaşlarımı çatarak ona döndüm. "Evet." Çağan gülmeye başlarken ben daha da sinirleniyordum ve anlamlandıramadığım boşluk duygusu daha da büyüyordu. "Neden gülüyorsun komik bir şey mi var? Ben buraya sakinleşmeye geldim. Sinirlerimi bozmaya geldiysen geri git!"diye bağırdım. Çağan "Alesya sakin olur musun? O kız sevgilim değil."dedi. "Umrumda mı sanıyorsun? Sevgilin ya da değil. Kriz geçirirken benimle bu şekilde dalga geçerek konuşmamalısın."dedim. Çağan kaşlarını çatarken. "Kriz mi geçiriyorsun? H-hastaneye gitmeli miyiz?"dedi. Bu sefer beni gülme tutuyordu. Kahkaha atmaya başlamıştım. Evet yavaştan deliriyordum. "Hayır sakinim artık sorun yok."dedim. Çağan dehşetle bana bakıyordu. "Beni öpen Sıla'ydı."dedi Çağan yan yan bana bakarken. "Sorduğumu sanmıyorum."dedim. "Alesya."dedi ellerimi tutarken "Neden kriz geçirdiğini bana söyleyecek misin?" Dedi. Tabii Sıla adında ki kız seni öpünce çok kötü hissetim. Neden olduğunu bilmiyorum ama bu şekilde oldu. Demek isterdim ama ne yaptım? Söylemedim. " Çok fazla duygu yoğunluğu yaşadığımda. Genelde endişe veya kaygı olunca bu şekilde oluyorum. Ellerim titriyor. Bazen bayıldığım bile oluyor. En kötü hali uzun süre uyku halinde kalıyorum."dedim. Çağan anladığını belirtircesine kafasını salladı ve bana sarıldı. O an ne olduğunu şaşırmıştım. Çağan "Lütfen sadece sarıl."dedi. Gözlerimi büyütürken onu geri itmeyi düşündüm ama beni engelleyen şeyler kollarımı ona sarmamı sağladı. Çağan benden ayrılırken "Neyse ben gideyim."dedi ve arkasına bile bakmadan okulun içine girdi. Bende şaşkınca orada bekliyordum.

Kızlar yanıma koşarak geliyorlardı. "Kızım ne oluyor sana iyi misin?"dedi Asu ona dönüp "Kriz geçiriyordum. Bir şey yok iyiyim hava almam gerekiyordu." Diyerek gülümsedim.Asena "Ne krizi?"dedi.

"Karmaşık duygular hissettiğimde ya da endişelendiğimde olan bir şey çok önemli değil." Hepsi gelip bana sarıldılar.Kumsal emin olamasa da "Çağan yüzünden mi?" Dedi. Gözlerimi pörtletip düşündüm. Gerçekten Çağan yüzündendi ama bunu tabii ki söyleyemezdim. Bu halime hepsi kahkaha attı. Asu "Sen sınıftan koşarak çıkınca çok korktuk kızım bir şey oldu sandık."dedi. Dudağımı yamultup yüzümü buruşturdum." Özür dilerim." Dedim.sonra Asena "Kalk lan özürlü sınıfa gidiyoruz."dedi. Sırıtıp kalktım ve mutfağa gelince yerimize geçtik. Çağan'a bakmıyordum bile bakmam da gerekmiyordu. Tuhaf bir şekilde içimde kötü bir his oluşmuştu. Neden o kızın Çağan'ı öptüğünü merak ediyordum. Sevgilisi değildi? Zaten Çağan pek kızlarla alakası olan biri de değildi. O kızın kim olduğunu öğrenecektim. Şuan da bana baktığının farkındaydım ama ona dönmek bile çok değerli mide suyumun ağzıma gelmesini sağlayabilirdi.

PSİKOZLARBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!