15 » MANDA

6.5K 335 29

Yatakta kıvranışlarım neyse ki çok uzun sürmemişti. Ama televizyondan 2 Broke Girls'i izlerken uyuyakalmıştım. Uyanır uyanmaz hala vızıldayan televizyonu kapatıp Atlas'a mesaj atmış ve şimdi geri dönmesini bekliyordum.

Akşam olmuş, hava kararmaya başlamıştı. Biliyordum ki birazdan annem eve varacaktı ve eğer ki şu izin işini tam anlamıyla halledebilirsem rahatlayacaktım. Nedense içimde bir yerlerde annemin cırlayarak karşı çıkacağı düşüncesi vardı. Pozitif düşün Su! Pozitif!

"Evde sıkıntıdan patlıyorum -.- "

Atlas'a yeni bir mesaj daha atıp yatağımda doğruldum. Sırtımı yatağın başlığına yaslayıp bacaklarımı toparlayıp bağdaş kurdum ve ellerimi bacaklarımın üzerinde sallandırıp elimdeki telefonu çevirmeye başladım.

Kimse yazmıyor bana. Bakim. Valla yazmıyor. Atlas'ta beni siklemiyor! Atlas' a yeni bir mesaj atacağım sırada iç sesim beni durdurdu. Ya elbette ki geri dönecekti, sık boğaz etmeye ne gerek var canım diğmi? Ah kes sesini iç ses.

Zil çaldığında hızla telefonumu yatağa bırakıp ayağa fırladığım gibi kapımı açıp odadan bodoslama çıktım. Merdivenleri ikişerli inip heyecanla sokak kapısına koştum.

"Sultanların en güzeliii" Annem elindeki torbaları babamın eline tutuştururken soluklanarak içeri girip kapıyı kapattı ve bana dönmeden yorgun bir şekilde gülüp ayakkabılarını çıkartmak için eğildi.

Ellerimi karnımın üzerinde sallandırıp topuklarımın üzerinde ileri-geri hareket ettim. "Babanla konuştunuz galiba." Doğrulduktan hemen sonra imayla konuştuğunda başımı hızla olumlu anlamda salladım. Hatta öyle bir kafamı salladım ki, neredeyse kopacaktı. Çatırt diye ses geldi, şşh.

"Ay Su bir çekil kızım yoruldum." Yüzümdeki sırıtışımdan ödün vermeden kenara kayıp elimi öne uzatarak, "Buyrun piremsesim , tüm yollar sizin." dedim. İç sesim anında devreye girdi tabii. 'Yağcılarda inecek var' Üf snne be slk.

Annem bana imalı gözlerle bakıp yanımdan geçti , babam da mutfaktan çıkıp annemin peşinden gidince, orada bok torbası gibi dikilmeye son verip ben de salona yöneldim.

"Çok açıııııığm!" dedim salondan içeriye girerken. Karnım benimle konuşmaya başlamıştı. 'Yemek ver ulen bana amk karısı' diyerek içerden tekmeler atıyordu. Cinsiyetini bilmiyoruz ıhmm tamam susuyorum.

"Dünki yemekleri yiyeceksiniz valla Su." Annem koltuğa kurulmadan evvel konuştuğunda isteksizce başımı salladım. Bunun üzerine annem 'Eşeğin ayağını ye' dercesine bana bakınca dişlerimi gösterip gözlerimi kısarak gülümsedim. Kendimi şirin zannederkene.

**

Karnımda patlayan havai fişekler eşliğinde odama daldığım gibi telefonumu kapıp kilidi açtım. Ah! Annem'de izin vermişti ve! Çeşme'ye gidiyoruz! Akıyoruuuuuz! Bekle bizi Çeşme, ben geliyorum. Yani bir de yanımda Atlas'ı getiriyorum. Hadi be lan. Kabul edersin ikimizi.

Öküz gibi gülerek mesajları okudum. Bir sürü mesaj atmış, hatta 2 defa da aramıştı. Sırıtmam genişlerken hızla onu arayıp telefonu kulağıma dayayıp beklemeye başladım.

Ya bir kere de ilk çalışta aç be çocuk! Hunharca götüne tekme atacağım onu istiyor. Hahahayd aman kimse moralimi bozamaz! Sinirlenmeyeceğim, ben gayet sakinim. Ya şaka gibi! Ben ve Çeşme. Ben artı Atlas eşittir Çeşme!

"Nerdesin sen?" Telefona cevap verişi ne ka güzel değil mi? "Yav yemek tıkınma merasimindeydim."

Kıkırdadı. "Nasıl geçti merasim bari?"

AFİLLİ SAÇLARWhere stories live. Discover now