Jason

Opravdu se mi líbila. Byla moc hezká. Proto jsem byl taky potěšený, když jsem dostal za úkol ji zbouchnout.

,,Hele," naklonil se ke mně Hank při hodině matematiky, kterou jsme měli taky spolu s Catherine. Na téhle škole si každý může z velké části sestavit svůj rozvrh a s Catherine jsme my čtyři měli skoro každou hodinu. Emma byla naštvaná, zbytku to nějak nevadilo.

Díval jsem se na její vlnící vlasy, které si dnes svázala do copu. Fascinovaly mě. Doslova jsem k ní nic moc necítil, spíš vůbec nic, ale nebral jsem ji tak, jak ji brala Emma Allanová, Hankova přítelkyně. Emma jí totálně nenáviděla, třásla se odporem pokaždé, kdy ji jenom zahlédla a dělala jí ze života peklo. Asi nedokázala unést, že někdo, jako je šprtka Catherine Jeffersonová, je hezčí, než ona. Mě byla ale duše ubohé Catherine totálně ukradená. Nebo jsem si to alespoň myslel.

,,Co kdybys mi udělal laskavost?" zeptal se mě Hank a zářivě se usmál. Otočil jsem hlavu a podíval se na Emmu, která si právě fotila výstřih, aby tu fotku mohla postnout na Instagram a rozeslat všem snapy skrz Snapchat. Šlehla po mně pohledem a tajemně se pousmála. Zřejmě si to domluvili spolu s Hankem už před hodinou.

,,Tobě, nebo Allanové?" vyprskl jsem, ale okamžitě jsem se podíval po třídě, jestli náhodou mě někdo nezaregistroval. Zdálo se, že je klid. Hankovi úsměv na tváři na moment zmizel, ale pak ho opět nasadil zpátky.

,,Prosímtě, Jesse." Nenávidím, když mi tak říká, zní to jako z nějakého starého westernového filmu. Jesse. Brrr.

,,Víš, já bych to udělal sám, ale Emma je zásadně proti," pokrčil rameny a já začal tušit, že jde o něco jinýho, než je jen obyčejný šprým. O něco většího. Mnohem většího.

Vyndal jsem z batohu otevřenou plechovku Coca-Coly a přitiskl si ji k ústům, stále jsem ale nespouštěl oči z Hanka. Zvednutým obočím jsem ho pobídl, aby pokračoval.

,,Napadlo nás s Em... Napadlo nás, že bys mohl Catherine maličko popostrčit." Tak o Catherine tady jde. Svraštil jsem obočí, chtěl jsem od něj, aby to vysvětlil trochu víc.

,,Chci, abys ji zbouchnul, Jasone," zašeptal. Vyprskl jsem Colu a zakuckal se. Hank mě několikrát praštil pěstí do zad, ale já jsem stále prskal a kuckal. Zaslechl jsem Lucyin a Emmin smích, zřejmě jim došlo, proč jsem tak reagoval. Tušil jsem, že se na nás dívají všichni spolužáci. Když jsem se jakš takš uklidnil, pořád jsem trochu kašlal, ale už to bylo lepší. Zpozoroval jsem, že se dívá i Catherine. Ale nedívá se na mě. Dívá se na Hanka.

,,Jasone," oslovil mě netrpělivě učitel matematiky a já poznal, že si koleduju o problém. Ale nebyla to moje chyba. Byla to chyba Hanka, že přichází s tak debilními nápady. To jsem ale učiteli samozřejmě říct nemohl.

,,Pojďte si sednout sem vedle Catherine." Tak. A je to. A to jsem se prosím ani nemusel snažit. Dosáhl jsem toho, o čem jsem pouze přemýšlel, v prvních dvou vteřinách. Musím si zatleskat, to je rekord.

,,Já nebudu čekat věčně, Jasone" pobídl mě učitel a já se zvedl. Jednou rukou jsem vzal plechovku Coca-Coly, druhou rameno batohu a mezi prsty jsem si vtěsnal to jediné, co jsem měl položené na desce stolu - můj smartphone. Jak jsem procházel uličkou, věnoval jsem svým spolužačkám svůj "Americký úsměv hodnoty A++" po kterém jistě touží všechny holky. Jenže když jsem svůj dokonalý úsměv předváděl Catherine, opovržlivě zasyčela a pohlédla na Cassidy, která mě prošpikovala pohledem. Úsměv mi pohasl. Tohle bude těžší, než jsem zamýšlel. Myslel jsem, že má Catherine zapálení pro všechny kluky jako jsem já, ale ona má oči jen pro Hanka. Poklidně jsem si sedl vedle ní a položil si mobil a Coca-Colu na stůl. Ležérně jsem se rozvalil na židli, abych působil dojmem, že mě jen tak nějaký učitel nemůže rozhodit a zvedl jsem obočí na znamení "Tak co bude?". Musím říct, že se Catherine netvářila moc potěšeně a už vůbec ne nadšeně. Nakrčila nade mnou nos a odsunula si svoje věci na druhou stranu lavice.

   ,,Dobrá, Jasone," pokračoval učitel. Už jsem si myslel, že mým přesazením to skončí. Zřejmě ne. Ale to, co řekl následně jsem absolutně nečekal.
   ,,Dám vám možnost volby. Buď si sednete vedle Catherine, nebo Cassidy. Výběr je na vás a je definitivní, tak vybírejte pečlivě."
   Obě zmiňované se na mě netrpělivě dívaly, Cassidy o trochu víc nepřátelsky, než Catherine. Ono to možná bude tím, že Catherine jak se snaží, tak se snaží, vždy vypadá roztomile. Nebo alespoň hezky. Cassidy vypadá vždy naštvaně, ať už se raduje, brečí, nebo je vždy naštvaná. Úsměv jsem na její tváři neviděl vážně už ani nepamatuju.
   Tak jsem tam tak seděl, se svým Americkým úsměvem, po kterém většina holek šílí, a přejížděl jsem očima z Cassidy na Catherine a zpátky. Elen Smithová, nedobrovolně posazená za mnou hlasitě vzdychla a Susan Marleyová se zahihňala, ale na Catherine a Cassidy to nemělo žádný efekt. Zamračil jsem se.
   ,,Mám za to, že to nechcete měnit. Je to tak, Jasone?" zeptal se učitel a já jsem pokrčil rameny. Tak tedy zůstávám u Catherine. Ta se ale netvářila zrovna nadšeně, měřila si mě naštvaným pohledem a já svůj úsměv vyměnil za triumfální. Já tu Catherine dostanu, jsem si tím jistý. Přijmu ten úkol, který mi Hank zadal.

   ,,Ty jsi Catherine, viď?" zašvitořil jsem tiše, když se učitel otočil k tabuli a začal opakovat postup u složitých kvadratických rovnic. Catherine se na mě zadívala, jak kdybych ji sdělil, že mám lepru.
  ,,Emma z tvý party mi říká Cathy Cat, copak ty ses tohohle odpornýho zvyku neujal?" šeptla otráveně, že jsem jí skoro nerozuměl a vrátila se zpátky k příkladů. Horečně jezdila perem po papíře, až jsem ji málem začal závidět, že jí to tak jde - málem.
   ,,Nejsem jako Emma a nepatřím do její party." Catherine na mě otočila hlavu.
   ,,Nejsi? Pořád tě s ní vidím. A s Lucy."
   ,,Hank," pokrčil jsem rameny a Catherine zpozorněla. Jak jinak.
   ,,Aha," kousla se do rtu a věnovala se zpátky matematice a kvadratickým rovnicím. Chtěl jsem ji zapojit ještě do delšího rozhovoru, ale rozsvítil se mi mobil. Nová zpráva na Facebooku. Od Hanka Masona. No jasně.

Hank Mason: Krok jedna: Navazat kontakt. Mise splnena. Krok dve: Navazat fyzicky kontakt.
Jason Hawkins: Drz hubu.
Hank Mason: Beres to??
Jason Hawkins: ...
Jason Hawkins: Za pokus to stoji.
Hank Mason: Borec.
Jason Hawkins: Jeste vydrz, jeste je brzo. Borec budu, az bude cekat moje dite.

Na obrázku je Emma Allanová :)

Problem at the Other SidePřečti si tento příběh ZDARMA!