- Ama 8 aydır kirayi tek başıma ben ödüyorum dolayısıyla ev benim!

- Yaa içinde benim eşyalarım var ama !

- Eşyalarını kira karşılığı bana sattığını unutuyorsun galiba!Ne alışveriş yapıyorsun, ne temizlik! Var mı böyle ya?! Bari kirayi ödeseydin!

- Ben kişiliğime hakeret ettirmem,karakterimin özgürlüğüne dalma! Benim gibi ev arkadaşını kaybettiğine sonra çok pişman olacaksın.

Ve ev arkadaşım tarafından kapının önüne konulmuş bulunuyorum. Aa bi dakika o Bade değil mi? Ne işi var kapimin önünde?

- Bade ne işin var burda?

- Sana geldik Özgür.

- Ya yürü abicim ya biraz Istiklal'de takılıp acilalim.

- Ha bi dakika ya sen şimdi evden mi kovuldun?

- Hıı.

- Pff bizde evsiz kaldıkta.

- Yaa boşver o kolay iş buluruz uyucak bi dört duvar.

- Sen kimsin kardeşi mi?

- Yok,ben ev arkadaşıyım.

-Bu da güzel ya ev yok ama arkadaşı var.Eh bugün arkadaşı veren yarın da evi verir İnşallah.

Neyse apartmandan çıktıktan sonra İstiklal'de bi bara gittik. Siparişler geldikten sonra kalmak için Cenk'i aradım bende.

"Yaa bi gece ya. Ama sen gelip bende bi hafta postu sermistin ben bişi dedik mi? Aman iyi tamam be yemedik evini"

- Maalesef bende kimse kalmadi kızlar.

"E sadece bi kişiyi aradın." Dedi Izgi

- Kahramanlar özgürdürler, yalnizdirlar.

Izgi kıkırdadi.

Bade de "Bende de arayacak kimse kalmadı kızlar"dedi.

Izgi "Buldum, süper bi yer var."dediğinde Bade ve ben ayni anda "Ciddi misin? " dedik.

Ben uyku bastı hadi gidelim diye kalkip yürürken Bade "Kızlar, hadi Alman usulü paralari çıkarın ödeyelim" dedi ee tabi bende para ne gezer? Bende Bade'ye "Benim yerime sen ver sonra helalleşiriz." dedim

Neyse taksiye bindik. Ufak bi ev görünüyordu ama benim için uyucak yer olsun farketmez hiç bişi. Ben bunları düşünürken Bade birden lafa girdi telaşlı bi şekilde " Bi dakika ya burası süt ninemin evine gitmiyor mu? Şoför bey hemen geri dönelim. "

"Neden?" diye sordu Izgi Bade'ye. Sonrada " Bi saniye lütfen." dedi.

E haliyle ben de bişi anlamadim döndüm arka koltuğa doğru "Noluyo abi ya?" diye sordum bizim kızlara (şoföre dicek halim yok ya.)

Izgi Bade'ye "Sen nerden tanıyorsun süt ninemi?" diye sordum

Bade "Çünkü senin süt ninen benimde süt ninem canım ilk yılımda tam bi hafta kaldim bu yilanin evinde bu cadiyla o yamağı Makbule, ben adimimi atmam bu eve"dedi Izgi'ye. Ben de "E o zaman sen git biz kalalim Izgi'yle ninede"der demez Izgi "Ya olmaz öyle şey onu yalnız birakamayiz" dedi. Ee bende "Kocaman kız bakar çaresine bi kişinin inadı yüzünden sokakta mi kalcaz?"diyiverdim. Izgi'de Bade sayesinde şoföre "Dönelim lütfen şoför bey" dedi. Bende kendimi tutamayarak "Uçmuş abicim bunlar." dedim. Ve an itibariyle sokakta kaldık. İstanbul'un eşsiz manzarasını seyredebilcegimiz bi banka üçümüz oturduk.Izgi kendi kendine konuşurken birden Izgi'nin omzunda uyuya kalmışım. Sabah uyandığınımizda iki tane çocuk cantalarimizi çalıyordu Izgi ustlerine gitti fakat çocukların ellerinde bıçak vardı. Ben ve Bade hemen Izgi'yi çekerek sakinlestirmeye çalıştık. Izgi o kadar telaslanmisti ki agzindan hemen aceleyle bi kac cumle dökülüverdi "Yaa ama kizlar polisi arayin. İçinde dekontum vardı. Bugün 08.30'a kadar götürmem lazım yoksa kayit yaptiramam lütfenn."dedi. Bende tabi sakinlesmesi için hemen "Ya daha saat erken bankadan yatırdığına dair alırsın dekont." dedim.

Ben BöyleyimBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!