7. Bölüm ~BADANA KAVGASI~

729 57 76

Asena Eda'dan..

Hepimiz kaldırıma oturduk ve şuan Kumsal'ı bekliyoruz. Salak hala gelmemişti .Biraz daha beklesek okula geç kalacaktık. Bu kız evde ne yapıyor çok merak ediyorum. Alesya sıkılmış olcak ki "Off bune ya yeter gelsin artık."diye isyan etti. Tam 15 dakikadır Kumsal'ı bekliyoruz ama kızdan ses seda yok.

Ben dayanamayıp ayağa kalktım "Yeter lan bu mal gelmeyecek biz gidelim o sonra gelir." dedim . Asu'da beni onaylayarak "Aynen yoksa okula geç kalacağız. "dedi. Hepimiz ayaklanmıştık tam gidecekken hayvan gibi bağıran Kumsal yanımıza koşarak geliyordu."Durun geldim kızlar geldim bekleyin beniiiiiiii."dedi bağırarak. Kumsal yanımıza geldigi zaman Alesya "Mal nerdesin sabahtan beri seni bekliyoz yaaaaa."dedi. Kumsal kolunda ki saate baktı "Lan okula 10 dakika kalmış geç kaldık lan koşun koşun be."dedi. Kumsal'ın koşmasıyla hepimiz arkasından koştuk. Kumsal
bir anda durdu ama biz o kadar hızlı koşuyorduk ki duramadık . Hepimiz Kumsal'a çarparak yere düştük. Düştüğümüz yer keşke beton olsa ama malesef çamura düşmüştük. Hepimizin üstü başı çamur olmuştu. Zaten okula geç kaldık bide bu olay geldi başımıza. Hepimiz yerden kalktık. Asu "Yağğğ üstüm başım çamur oldu ben böyle hayatta okula gitmem yaaa."diyerek bağırdı. Bu ses bu kızdan nasıl çıktı lan .Kulak zarımı patlattı resmen. Alesya'da " Valla bende gitmem böyle okula . Gidip üstümü değiştircem ama annem beni böyle görürse kızar. Ne yapıcam ben yaaa."diyerek isyan etti." Tamam tamam benim evime gidelim benim kıyafetlerimden giyersiniz. Zaten tek yaşıyorum. Hadi yürüyün. " dedim. Kızlar başıyla onayladıktan sonra eve doğru yürümeye başladık. Kumsal yine her zamanki gibi meraklmış ve "Neden tek başına yaşıyorsun annen baban nerde?"diye sordu. "Annem ve babamda İstanbul'da ama ben tek başıma yaşamak istediğim için ayrı eve çıktım. Annem ilk başta izin vermedi ama ben zorladım oda izin vermek zorunda kaldı. " dedim . " Vay be demek tek başına kalmak istiyorsun. Peki kardeşin,ablan ,abin var mı .Babanlar ne iş yapıyor. ?" diye soru yağmuruna tuttu beni Kumsal. " Sen ne çok soruyon be . Neyse bir tane kardeşim var benden bir yaş küçük adı Duhan .Babamın şirketi var .Annem ev hanımı. Başka soru sorma cevaplamam."dedim . Kafasını tamam anlamında salladı . Sonunda eve varmıştık. Cebimden anahtarı çıkartıp kapıyı açtım .Kızlarla eve girdik .
"Odam üst katta."dedim. Hepimiz yukarı çıktık ve odama girdik. Odama girdikleri zaman ağızları açık kalmıştı. "Bu ne lan herşey siyah gri bunaldım valla." dedi Alesya. Asu dolabımın yanına gidip kapağını açtı. "Hiç şaşırmadım kıyafetlerinde siyah. Açık renkli kıyafetler sayılamayacak kadar az." dedi. "Odamı ve kıyafetleri incelemeyi bırakalım bence okula geç kaldık zaten daha çok geç kalmak istemiyorum. " dedim. Kızlar dolabın içine bakıp iki üç tane kıyafet aldılar. Kızlar giyinmek için banyoya gittiler ben ise odamda giyindim. Altıma siyah kot pantolon üstüme siyah üstünde 'dangerous' yazan sweat tişört giydim. Odamdan çıktıp aşağıya indim.Kızlar üstlerini giymişlerdi. " Çıkalım geç kaldık yeterince zaten." dedim. Hepimiz çantalarımızı alarak evden çıktık . Okula doğru yürüdük o sırada da sohbet ediyorduk. Ben fazla katılmıyordum ailemi düşündüm. Tamam kendim ayrı ev istedim ama bir yandan da özlüyordum .

Sonunda okula gelmiştik. İkinci ders başlamıştı. Sınıfın önüne gelip kapıyı tıkladık ve içeri girdik. Biz içeri girdiğimiz zaman herkez bize baktı. Hoca "Nerdesiniz kızlar ? Neden bu kadar geç kaldınız?" Kumsal "Hocam geç kaldığımız için özür dileriz."dedi. Hoca "Tamam neyse geçin yerlerinize daha yoklama almadım. " dedi. Bizde yerlerimize geçip oturduk. Dersi dinlemeye başladık. 10 dakika sonra Asu'ya birisi kağıt atmaya başladı. Kim diye baktım. Yüzüne badana yapan bir kız atıyordu. "Asu siktir et takma ."dedim. Asu da tamam diyip önüne döndü. Kız atmaya devam edince Asu sinirledi ve hocaya "Hocam Dilara bana kağıt atıyor."dedi. Hoca Dilara'ya kızdı sonra devam etti ders anlatmaya. Çağan ordan" Şu kızlarla bak be hocaya şikayet ettiler küçük çocuk gibi. Bebekler."diyip güldü . Tek Çağan değil bütün sınıf güldü. Sinirlenmiştim. "Lan bak bana seni öyle bir yaparım ki ağlayarak annenin yanına gidersin. O zaman kim bebekmiş görürsün."dedim . Bütün sınıf 'oooo' dedi. Çağan tam birşey söyleyecekken hoca "Yeter artık tek kişi bile konuşursa onu dersten atarım. "dedi. Herkez sustu ve dersi dinlemeye başladı .

PSİKOZLARBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!