3,5 YIL SONRA

Uyuyan meleklerime baktım. Almira ve Alisa.. İlk zamanlar ikiz olduklarından bile haberim yoktu. İkiz kızlarım olacağını ilk öğrendiğimde o kadar çok sevinmiştim ki hem de içimde bir burukluk vardı. Yanımda olup, elimi tutması gerken bir baba adayı olmalıydı. Amerika'da kaldığım süre boyınca her zaman Özgür'den haber aldım. Gaye bana benden sonra sürekli içtiğini kendini kapattığını anlattı. okulu da bırakmış bir süre sonra. Tıpkı benim gibi. Kızlarım için elimden gelen en iyi geleceği hazırlamak için şirketimizin Amerika kolunda çalışmaya başladım. Bu süre içinde yardımcımız Ayşen benim her şeyim gibiydi. Kızlarla keni öz çocuklarıymış gib ilgilendi. 1 yıl önce Özgür'de tıpkı benim gibi şirketlerinin başına geçtiği haberini aldım. Babası okulu bırakınca sabretmiş ama sonunda onu kendi yerine işe geçirmiş. Artık dönme vakti gelmişti. Aslında belki de Feyza ile Doruk'un nişanı olmasa bir süre daha dönmeyi düşünmezdim. Kızlarımdan hiç bir şeyi saklamadım. Saklayamadım da zaten. ikisi de cadı gibi. Onları intikam planlarıma birazcık bulaştırmış olabilirim. Çok az. Bilmiş kızım Alisa babasının bana hala aşık olduğunu düşünüyor. Yoksa bunca zaman hayatına biri girermiş. Onları gördüğünde ne tepki verecek çok merak ediyorum. Onları Arsen'in kızı sanarken nasıl sevebilecek ki? İlk önce onları sabah Gaye'ye bırakacağım. Bu planda ondan çıktı. Sabah Özgür'de izinli olduğu için Gaye onları alıp oraya gidecek, benim cadı kızlarım babalarıyla tanışmak için süsleniyorlar şimdi içerde. Duvara astığım fotoğraflarına baktım. sonbaharda çekinilmiş bir resimleriydi. Bu resmi Gaye'ye gönderdiğimde telefonda bana iki saat cırlamıştı dön diye. Kızlarım halalarına benziyormuş meğer. Gaye Özgür'ün kardeşini atınca şok geçirdim bir an. Özgür gibi esmer birinin sarışın mavi gözlü bir kardeşi varmış meğer. Bir birlerinin o kadar zıttı ki. Ama bence çocuklarım ten renklerini benden aldılar.

"Anneee biz hazırız!"

"Tamam tatlım Gaye Ablanız birazdan burda olur"

Gaye onları arkadaşım bana emanet etmişti ama çok önemli bir işim çıktı bahanesiyle Özgür'ün yanında bırakıp gidecek. İşe başladıktan sonra tamamen kendin işine vermiş ve 1 yıl gibi kısa bir sürede -babası da saolsun- adı yurt dışında bile bilinen bir iş adamı olmuş. Oysa bizim hayallerimiz vardı. Ben oyuncu olacaktım. Ona daha hangi bölümü seçmek istediğini bile sormamıştım. Aklıma gelmemişti. Gereksiz bir ayrıntıydı. Biz hiç ayrılamyacağız derken onca zamanı ayrı geçirdik.

Kapı çalınca Alisa ve Almira kapıya koştular.

"Benim canlarım nasıllarmış bakalım?"

"süperiz Gaye Abla."

"Evet ama babamla tanıştığımız zaman daha süper olacağız."

"Haha babanız olacak o öküze göstereceğiz gününe." deyip ellerini çarptılar.

"Gaye ablanızın yanında çok rahat olursunuz eminim" deyip güldüm.

"Akşama görüşürüz anne" diyip bir ağızdan kapıdan çıkıp gittiler.

Kendimi direk banyoya attım.

***

Özgür'den..

Tatil günü çalan kapının ziliyle uyandım. Uykulu uykulu kapıyı açınca karşımda Gaye'yi gördüm.

"Süpriiiiiz!"

"Gaye sabah sabah ne işin var?"

"Arkadaşım kızlarını bana emanet etmişti ama benim çok acil bir işim çıktı." deyip dudaklarını büktü. Yavru kedi bakışlarını da bana dikince daha fazla dayanamayacağımı anladım.

"Ne istiyorsun Gaye?"

"Sana iki küçük misafirim var. Gelin kızlaaar."

Yan taraftan gelen iki küçük kızla bakışlarımı Gaye'ye çevirdim.

"Hadi size iyi eğlenceleeer." deyip kaçtı cadı.

Karşımda duran iki sevimli kıza görür görmez kanım ısındı ama ben ne anlarım çocuk bakmaktan? Ellerimi saçlarımın arasından geçirip kapıya yaslandım.

"Hoş geldiniz prensesler."

"Selam" dediler aynı anda. Kızları içeri geçirip yanlarına oturdum.

"Evet kızlar isimleriniz ne bakalım?"

"Almira"

"Alisa"

Aklıma gelen anıyla yüzüm soldu. Miray'a hayal kurarken gelmiştik kızımızın ismine o tutturmuştu Almira diye, ben de Alisa.. ikimiz de birbirinden inat. En sonunda iki kızımız olur demiştik. Bu sene de ilk hangi ismi koyacağız tartışmasına girmiştik. İlk koyulacak isme karar vermek için de bilek güreşi yapmak istemişti Miray. Ben de sonunda dayanamayıp bilerek kaybetmiştim. Aslındsa kazandığım çok şey vardı.

"İyi misin Özgür Abi"

"İyiyim kızlar. Sizin adınızı kim koydu bakalım?" deyip burukca gülümsedim. Anlam veremediğim bir şekilde birbirlerine bakıp gülüştüler.

"Annemiz ve babamız"

"Aslında biliyo musun bizim babamız da senin gibi iş adamıymış"

"Mış derken?"

"Annem babamızı en son bize hamileyken görmüş."

"Annem hep der ki babanızın öküzlüğü tutmuştu."

Babasının öküzlüğünden bahseden kızın daha deli dolu olduğunu anlamamak için aptal olmak lazım. Ortamda ki havayı dağıtmak için birşeyler yapmam lazımdı.

"Hadi gelin havuza girelim."

"Ama biz yüzme bilmiyoruz kiii."

"İster misiniz ben size öğreteyim?"

Boynuma dolanan kollarla içime huzur dolduğunu hissettim. Onca zamandır ilk defa mutlu olduğumu hissettim.

"Hadi sizinle alışverişe gidelim hem size mayo alırız hem de ben bu akşam bir partiye gideceğim onun için bana bir şeyler alırız."

"Oluuuur"

Her Şey Sensin |Tamamlandı|Bu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!