2.Bölüm *TOP*

392 24 1

Asu Lina'dan...

Yanımda beni kurtaran ve yeni tanıştığım kızlarla beraber okula doğru yürüyorduk. Aklım hala yaşadığım olaydaydı. Adının Asena olduğunu öğrendiğim kız ordan geçmeseydi şimdi burda olmayabilirdim. Ona çok minnettardım. O ayyaşları dövmüştü ve beni ellerinden kurtarmıştı.

''Şey Asena sana tekrar tekrar teşekkür ederim.'' dedim. Sesimden gerçekten minnettar olduğum anlaşılıyordu. Sadece başını sallayıp ''Eyvallah'' dedi. Üçümüzün arasında en soğuk davranan oydu. Ben hala dalgın dalgın yürüyordum. Sadece aklımda o olay vardı. Zor da olsa olayı hemen unutmaya ve kendimi toparlamaya karar verdim. E malum kızlara bir borcum vardı. Hemen cebimden hiç düşmeyen teflonumdan (telefonumdan) saate baktım. Kayıt zamanına daha vardı. Kızlara bir şeyler ısmarlayabilirdim.

'' Kızlaar! Söyleyin bakalım ne istiyorsunuz benden? Malum beni kurtardınız bunun bir ödülü, karşılığı olmalı dimi?''

Adının Alesya olduğunu öğrendiğim kız hemen heycanlı ve çok sevinmiş bir şekilde '' Caramio! Caramio! '' dedi. Tepkisi çok hoşuma gitmişti. Öyle ki tepkisine o meşhur gülüşümü koyverdim. ''hiih hiih hiih hiaahh hiiaah'' (Gülüşüm gerçekte de böyle arkadaşlar. Arkadaşlarım genellikle göç eden martı sesi çıkarıyosun der cnvjdödk) Gülüşüm kızların hoşuna gitmiş gibi gözüküyordu. Gülerken sağımda bulunan Asena'dan benim gülüşüme benzer sesler geliyordu. Muhtemelen o da gülüyordu. İkimizin gülüşü ayrı dördümüzün gülüşü ayrı ayrı birbirine karışıyordu ve bu çok hoş bişeydi. Hepimiz bütün enerjimizi gülmeye harcamıştık. En sonunda gülüşlerimiz bittiğinde kızlara tekrar sordum ne istediklerini.

''Kızlar siz ne isityosunuz?'' dedim Asena ve Kumsal'a hitaben. Asena aniden '' BEBEKK!! Bebek istiyorumm.'' Hepimiz şaşırdık haliyle. Şaşkın şaşkın bakarken, çok meraklı bir yapısı olduğu ilk yanıma geldiğinde belli olan Kumsal hemen meraklı kişiliği ile '' Bebek mi? Ne bebeği lan? Kafayı mı yedin?'' Ailecek şaşkınız valla. Asena yine aynı gülüşünü önümüze sermişti. Hepimiz yine neşelenmiştik. Bu kızlarla olduğum sürece eminim ki mutlu olacaktım. Buna inanıyordum.

'' Bebek yani yemeeekk! Ben yemeğe bebek derim çünkü onlar benim bir tanem. ''

'' Ay bi an korktum ne diyor bu kız dedim.'' dedi Kumsal.

''Neyse ne istiyosun yemek olarak?''

'' Hıımm bi düşüneyimm.'' deyip garip sesler çıkartarak birkaç saniye düşündü. Sonunda karar verdi ve'' Ben 1 paket halley istiyorum.''

''Peki tamam. Kumsal sen ne istiyosun?''

'' Hıımm bende o zaman şey istiyorum ımm çikolatalı bisküvi.''

Hepsi güzel şeyler istemişti. Yürüyerek bir marketin önüne gelmiştik zaten. Hemen karşıda da bir park vardı. Ohh süper!

'' Okey. Okula daha zaman var siz gidin şu karşıda ki parkta oturun ben marketten alıp geliyorum.''

Hemen markete girip abur cubur reyonuna geçtim. Aburcuburlara bakarken baktığım rafın arkasında bir grup taş bulunuyordu. Kendi aralarında konuşuyorlardı. Sanırım enerji verici yiyeceklere bakıyorlardı. Neyse benim şuan umrumda olan aburcuburlardı. Alesya'ya 3 Caramio, Asena'ya 1 paket halley, Kumsal'a 2 paket çikolatalı bisküvi ve kendime de tek aşkım olan Karam'dan 2 tane aldım ve kasaya doğru ilerledim. Kasaya geldiğimde tam elimdekileri koyacakken arkadan biri gelip önüme geçti. Bu çocuk rafın arkasında gördüğüm çocuklardan biriydi. Sinirlenmiştim gerizekalıya. Ama sesimi çıkarmadım. Onun işi bittikten sonra ben geçtim kasadan. Ücreti ödeyip kızların yanına parka geçtim. Asena ve ben yiyeceklerimizi 2 dk.da bitirirken Kumsal ve Alesya 10 dk.da anca yemişti.

'' Kızlar ne kadar yavaş yiyosunuz ya'' dedim. Cevap olarak Alesya'dan '' Ne yapalım be biz sindire sindire yiyoruz halla halla'' geldi. '' Ay peki tamam. Hadi gidelim geç kalıcaz şimdi.''

Hepimiz toparlanıp okula gittik. Okul zaten aşağı ki sokakta kalıyordu. Okula geldiğimizde direk müdürün odasına gidip kayıt işlemlerini hallettik. Yaklaşık yarım saat falan sürmüştü. Kayıt işlemi bittiğinde okulun bahçesine çıktık. Bahçede birkaç kişi daha vardı. Şöyle bir süzdükten sonra çıkışa doğru yürümeye başladık. Yürürken kafama sert bişey çarpmasıyla dengemi kaybettim ve Alesya'nın üzerine doğru düşüşe geçtim. Neyse ki beni tutmuştu da yere düşüp rezil olmadım. Dengemi bulup etrafıma baktım. Ayağımın dibinde bir top vardı. Topu elime alıp '' KİM ATTI LAN BU KODUMUN TOPUNU!!!'' diye bağırdım. Karşıdan bir grup erkeğin içinden bir Taş çıkıp '' Ben attım nolcak?'' deyip piç sırıtışını koydu suratına. Bende karşılık olarak '' Bu topu ağzına sokarım lan senin! Sen kimsin lan benim kafama top atıyosun gerizekalı!''

Şuan okulun bahçesindeki herkes bize bakıyordu. Ve ben gram utanmıyordum. Çünkü yapım buydu hiç bir zaman çok ciddi birşey olmadıkca utanmıyordum. Şuan utancak bir durum yoktu ortada o yüzden rahat olabilirdim. Aralarından bir taş daha çıkıp '' Hoop ağır ol! Hayırdır ne bu sinir bu atar kızım?Adam akıllı konuş.'' Ben tam cevap verecekken Kumsal '' Sanane lan nasıl konuşursa konuşur'' dedi.Bu arada ben hala bana top atan Taş'ı süzüyordum. Çünkü bu çocuk markette önüme geçen çocuktu. Biliyordum piçin teki olduğunu işte. Allah'ın salağa.

Çocuk Kumsal'a karşı birşey diyecekken topu atan salak konuşmasına izin vermeden kendi konuştu. '' Tamam uzatma at topu.'' diye emir verdi. Hiç kimse bana emir veremezdi. O kimdi ki bana emir veriyordu. '' Sen kimsin lan bana emir veriyosun?!'' diye karşılık verdim ben de ona.

'' Ben mi? Ben Ateş Kara. Memnun oldum.'' dedi samimiyetsiz bir biçimde. '' Öyle mi?'' dedim şaşırmış gibi yaparak ve devamını getirdim. '' Ben hiç memnun olmadım nedense.'' diyerek göz devirdim. Artık ortam gerçekten iyice geriliyordu ve tartışma uzuyordu. Asena bu arada baya sinirlenmiş gözüküyordu. Her an karşıdakilere dalabilirdi. Arkadan biri daha çıkıp '' Arkanda ki kız baya sinirlenmiş gözüküyor'' dedi Asena'yı işaret ederek. Asena birden öne çıkarak '' Sanane lan kodumun malı sanane! Siktirin gidin lan!'' dedi bağırarak. Çocuklar baya şaşırmıştı. Ama bu kısa sürdü. Çünkü yüzlerinde hala piç sırıtışı vardı. Aynı çocuk '' Ovv asi ve sert. Bayılırımm.'' dedi. Asena daha da sinirlendi '' Ulan kodumun oruspusu düzgün konuş lan piç! dedi ve üstüne atılmaya kalkıştı. Hızlı davranarak tuttuk onu ve geri çektik. Tartışma daha da büyümeden topu olabildiğince uzağa atıp kızlarla beraber bahçeden çıktık. Yolda giderken Asena hala sövüyordu '' Amkodumun piçine bak kendini bişey sanıyor. Pezevenk!'' Asena'nın küfürlerini duydukça gülen Alesya '' Kız yeter iyi sövdün çocuklara'' diyerek kıkırdamaya devam etti. Kumsal zaten nefes almadan gülüyordu. Asena dinlemeyerek yollarımızın ayrıldığı yere kadar sövdü. Yollarımızın ayrıldığı yerde herkes birbirine klasik görüşürüz cümlesi söyledi ve evlere dağıldık. Hepimiz yan yana sıralanmış sokaklarda oturuyorduk. Bu çok iyi bişeydi. Okula beraber gidebilirizz. Eve gelir gelmez kendimi duşa attım çünkü çok yorulmuştum. Hızlı bir duş aldım ve üzerimi giyinmeden kendimi direk yatağa atıp bu günü düşünmeye başladım. Ama çok fazla düşünmeden uyuyakalmışım. Malesef...

***************

Merhaba... Nasılsınız okuyucularımız?
Nasıl buldunuz bölümü? Yorum yaparak belirtinn...👍👌
Oy vermeyi ve yorum yapmayı unutmayın lütfen...🙏☺️
Oy veren ve yorum yapanları şimdiden muckluyoruzz...😘😘😘


PSİKOZLARBu hikayeyi ÜCRETSİZ oku!